Skocz do zawartości
Krajca

Sól Instant Ocean i moje pierwsze robienie solanki

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu wielu tematów odnośnie glonów po używaniu soli Red Sea Coral Pro a zwłaszcza tych co wyskakują na szybie postanowiłem zmienić sól. Plan był łatwy:

1. Miała być bardziej uboga

2. Łatwo się mieszać

3. Wszystko miała pojść gładko abym się nie zniechęcił, ponieważ wcześniej kupowałem gotową solanke, a teraz miałem zrobić ją sam ;)

Punkt 1 został zrealizowany zakupiłem na próbe sól ubogą czyli IO

Punkt drugi- tutaj czytajac jak inni ją mieszali wyszło z waszych autopsji że przy temp 25/26' miesza się ona szybciej oraz ważna jest pompa czym większa tym lepiej.

Przygotowałem stropianowy box bo niemiałem dużego pojemnika, podnioslem temp do 25' caly czas podczas mieszania chodziła grzałka, oraz pompa o obiegu 2900l/h wymieszała mi sól już po 10min. Woda byla jak kryształ, reasumując punkt 1 i 2 poszedł wedle planu, ale część trzeciego jeszcze pozostała - trzeba wprowadzić wode do zbiornika ( nie mam sumpa tylko panel )

No i się zaczeło pompa miał wyjście 22mm a ja miałem wąż 16mm, ale polak potrafi stwierdziłem że włorze wąż w srodek nozzla pompki - nawet pasowało.

Odpalam pompke, wąż w akwarium- solanka ładnie opuszcza box, ale ja nie moge mięć normalnie musze włorzyć swe 3 grosze. Zaczynam ustawiać pompe w boxie aby sciągneła całą wode i tu crasch, wąż wyskakuje z pompki i woda pod bardzo dużym ciśnieniem zaczyna gasić moje emocje. Ja cały mokry ( oczywiście chroniłem ciałem aby nie pozalewać mebli w kuchni! Udało mi sie wyciagnąc wtyczke, ale że nie byłem cicho obudziła się moja żona. Wchodzi do kuchni a tutaj mały basen ;) oczywiście ile się nasłuchałem i co było ze względu na cenzure zatrzymam to w tajemnicy, obiecuje Monice że szybko pozbieram wode i zmyje oraz posprzatam kuchnie. Moja idzie do salonu gdzie jest akwarium i zaczyna oglądać TV, ja w tym czasie biore się za sprzątanie. Zaczynając zbierać wode, zapomniałem o węzu co siedzi w akwarium a ze box na podłodze a akwarium wyżej, woda zaczyna mi wypływać z zbiornika, lecz ja sprzątam bo moja czeka aby wejść do kuchni. Po chwili pyta - Krzysiek mówiłeś że już solanke zrobiłeś a tu brakuje z 5cm wody. Ja na to CO. Przecierz to nie możliwe. I wtedy olśnienie, przecierz woda napewno wycieka wężem. Podbiegam do boxu z wodą właczam ponownie pompe aby zaczeła pompować wode ponownie do akwarium, moja żona aby mi pomoc widząc jak się motam, stwiedza że pomorze i przypilnuje aby woda cała zeszła z boxU.

Finał był taki że chciała tak jak ja przestawić pompe w lepsze miejsce i ten sam myk wąż wyskakuje moja cała ochlapana w wodzie ;) Teraz nie odzywa się bo miała wyjść na miasto a musiała się wymyć z solanki i obrażona suszy się i siedzi w drugim pokoju.

Tak po krótce miałem dziś niedziele.

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugi raz nastaw kamerę włączoną :))))

Nie będę psuł Ci humoru mówiąc że mi podmianka zajęła 15 minut :) (od umycia wiaderek na solankę, do umycia wiaderek po solance, a to co się rozchlapało, starłem do sucha jednym listkiem ręcznika papierowego :) ) Ale ja takie zdarzenia przerabiałem parę lat temu i nie raz zbierałem wodę z terakoty czy parkietu :(. Prowizorka się mści :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że będzie łatwo he he :)

Nie poddawaj się nie pierwsza i nie ostatnia zapewne woda na podłodze, ale oby jak najmniej :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że na tą chwile błędy zostały poprawione, właśnie zrobiłem redukcje ponieważ znalazłem kawałek węża o średnicy 22, teraz pompa ma kawałek wężyka z plastikową szybko złączką do weża 16 do nalewania wody, co do dużego wiaderka aby nie liczyć że może stropianowy box pęknie, moja stwierdziła że w garażu jest 30l wiadro z białà farbą - więć musze zurzyć reszte farby i przemalować sufity, i będzie bezpiecznie ;)

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.