Skocz do zawartości
drummer152

Zmiana odpieniacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu mam wysokie NO3 w zbiorniku jakieś 30-35,karmie tyle ile karmiłem,obsady nie zwiększałem.Nie wiem co może być powodem.Wyczyściłem pompę obiegową,pompy cyrkulacyjne,dałem odpieniacz na sucho i początkowo wytwarza trochę piany ale potem poziom opada.Myślicie że warto by było zmienić odpieniacz czy gdzie indziej szukać przyczyny?Mam Weipro SA 2014 i akwarium 220l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co sądzisz o sądzisz o Aquamedic Turboflotor 1000 Blue do mojego litrażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień tego Weipro jak najszybciej to zabawka a nie odpieniacz


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy niby przez już rok czasu chodzi i NO3 było na poziomie jakieś 15 więc okej jak dla mnie bo koralowców typu acropora nie mam ale teraz coś się znacznie podniosło

Co polecacie? Te Aquamedic jest w przystępnej cenie i wydaje się być z opisów innych i z opisu ,,samego siebie,, dobry :) za mniej więcej rok czasu będę chciał się przesiąść na większy zbiornik więc też nie chce inwestować w coś bardzo drogiego.

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"!

2 minuty to również nie powód by podbijać swoje zapytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Turboflotor 500 i narazie daje rade. No3 około 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie?

Ja mam podobny litraż i jestem zadowolony z Schuran Jetskim 120, więc go polecam, cenowo też nie najgorzej.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Turboflotor 500 i narazie daje rade. No3 około 5.

A jaką masz obsadę,mocno zasiedlony zbiornik czy nie koniecznie?Niby 200 zł tańszy jest Turboflotor 500 od 1000,hmmm... , raczej skłaniałbym się w stronę lepszego niż kupić mniej wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż reef octopus ps1000int. Jak będziesz zainteresowany wal na pw.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień na mocniejszy, np turoflotor blue 1000 ma kolega z forum , pablus,

ma same body dokupisz pompę i za nieduże pieniądze będziesz miał wydajny odpieniacz.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle ale wolałbym miec "zapas" i kupiłbym 1000 jeśli bym teraz kupowal. Mnie jeszcze trzymało miejsce w sumpie a 500 weszła idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam odpieniacz nie jest lekiem na NO3,ja mam BK300 a długo mi się utrzymywało NO3-12,pomogło co innego.

Jakbym miał NO3 12 to by było idealnie dla moich korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce bronić odpieniaczy weipro, bo wiem że szału nie ma, ale u mnie działa weipro 2012...trochę go zmodyfikowałam i chodzi na igle....póki co w moim 200 litrowym bajorku daje radę, więc może to nie tu przyczyny trzeba szukać.

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce bronić odpieniaczy weipro, bo wiem że szału nie ma, ale u mnie działa weipro 2012...trochę go zmodyfikowałam i chodzi na igle....póki co w moim 200 litrowym bajorku daje radę, więc może to nie tu przyczyny trzeba szukać.

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

A jaką masz obsadę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.