Skocz do zawartości
bibo

Podobie jak inny kupie zywa skale

Rekomendowane odpowiedzi

kupie ok 10 kg zywej skaly ale nie od ryszard kolasa do on ma jak dla mnie bardzo kiepska skale.

czekam na propozycje


akwarium 100x50x60 300litrow HQI 70 W i 4x T5 39 W, odpieniacz beast400P 60KG zywej skaly,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko co to znaczy dobra/kiepska skała:)? bo jeśli dobra to - mocno posiośnięta glonami wapiennymi , to ja takiej nie chce:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko glonami wapiennymi, kupilem ostatnio skale z akwarium 5 letniego z roznego rodzaju wezowidlami, rurowkami, glonami wapiennymi i innymy zyjatkami

wygladala jak z morza

a nie jak z sucha skala wyciagnieta z akwarium po kilku miesiacach.

zreszta mam zdjecia skaly jednej i drugiej i tak od ryszard kolasa jest "gola" poprostu bez nawet glonow wapiennych albo z mikro iloscia


akwarium 100x50x60 300litrow HQI 70 W i 4x T5 39 W, odpieniacz beast400P 60KG zywej skaly,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala musi miec od groma dziurek, jak pumeks, jak nie ma glonow i rurowek to zarosnie. gladka od glonow skala nie bedzie dzialac


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zdążyłem zoriętowac, to wartość żywej skały można ocenić dopiero po rau dobrych miesiącach od włożenia do akwarium...

Dużo porostów wapiennych to także zapchane mirkokanaliki, którymi skała "oddycha". A to oznacza niską skuteczność jako fitra biologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcami, skała z 5 letniego zbiornika nie jest najlepszym wyjściem delikatnie mówiąc, chyba ze dla sprzedającego:) który okresowo odnawia skałę na świeżą. takiej skały nie chciał bym nawet za darmo pomimo tego ze jest piękna:), no chyba że pod szczepki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z takiego baniaka i tak jest lepsza od takiej swiezej, z "bogactwem zycia"


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra skała jest lekka , porowata z wewnętrznymi kanałami, żyjątkami wewnątrz no i jest oczywiście z oceanu:) to co ja porasta z zewnątrz ma mniejsze znaczenie , osobiście wybieram lżejszy kawałek zamiast cięższego z resztką koralowca.

tak samo, jeśli miałbym do wyboru piękną 5-cio letnia skałe z akwa i świeża ale białą z oceanu wybrałbym tę świeżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

dobra skala jest na "chwile". potem to ciul starego blacharza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

mozecie pisac co chcecie ale kazdy z was ktory zobaczyl by skale od ryszarda kolasa to powiedzialby tak samo jak ja

ta jego skala jest kiepska i tyle

a dziurek tez nie miala za wiele zasadniczo widzialem wiele roznych skal . po rozpakowaniu skal od ryszarda kolasa bardzo sie rozczarowalem . dobrze ze kupilem tylko 5 kg bo bym sie bardzo zdenerwowal a tak tylko troche mnie boli , bolalo i juz mi przeszlo

poprostu odradzam skale kupowana od niego o czywiscie facet akwarium swoje ma sliczne ale nie ma to nic wspolnego ze skala jaka sprzedaje


akwarium 100x50x60 300litrow HQI 70 W i 4x T5 39 W, odpieniacz beast400P 60KG zywej skaly,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie to chyba jakiś maniak nigdy nie wysyłalem skały temu gosciowi a ten kto widział moje skały to wie ze on bredzi moja skała jest bardzo dobrej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze mieszka niedaleko mie i nie oddał tak złego zakupu i każdy kto mie zna wie ze oddał bym pieniądze ja by ktos chciał so sądzicie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sie wtracic takze kupilem skałe od Pana Ryszarda i nie nazekam mam tam mase zyjatek wezowidła slimak sie trafił itp itd skałą jest bardzo lekka i 25 kg zapchałem cała 100 skała była goła ale juz pomału zarasta jestem z niej zadowolony i polecam ja wszystkim


www.informacja-gospodarcza.pl/doradztwo_finansowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie polecam a skale odebralem osobiscie we wroclawiu. jak ktos chce to chetnie przesle zdjecia jakosci skaly


akwarium 100x50x60 300litrow HQI 70 W i 4x T5 39 W, odpieniacz beast400P 60KG zywej skaly,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam faktycznie odebrał skałe 5 kg bibo poprostu nie skojarzyłem bo oglądał przy mie i nic nie krytykował teraz dzwonie do niego chcę mu oddac pieniądze i wziązc niedobrą skałe ale niestety nie podnosi moich telefonów i mysle ze nikt nie powinien z nim handlować bo facet zachowuje się jak gówniarz bo ja jak bym był nie zadowolony z towaru to bym sam dzwonił z reklamacją a nie unikal pozdrawiam wszyskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryszard kolasa- proponuje skorzystac z funkcji kasuj w prawym gornym rogu okienka posta:), i wykasowac duplikujace sie posty

bibo- fakt jak juz komus cos zazucasz , to wstaw tu te foty a wszyscy zobaczymy o co biega , bo jak na razie to ta rozmowa na priv sie kwalifikuje

pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles a skad mam wiedziec kto do mnie dzwoni nie mam zapisanego twojego numeru a jak sie jest na spotkaniach to nie wiem jak u ciebie ale u mnie nie zabardzo mozna odbierac telef.

skalki byly zapakowane i ich nie rozpakowywalem , sprawdzilem tylko ile ich jest.

z zdjecia bardzo chetnie wystawie ale dopiero w poniedzialek.

Poza tym nie jestem z wroclawia tylko z okolic i taszczenie skaly do wroclawia, umawianie sie z gosciem na odbior nie wiadomo kiedy bo on jest calkiem z innej strony wroclawia niz ja nie jest tego warte.

a zgadzam sie ze ta rozmowa kwalifikuje sie na priva .

ja mam swoje zdanie na temat jego skaly i nie mam zamiaru go zmieniac

i nie zarzucam , twierdze ze jego skala ktora mi sprzedal jes kiepska

a gowniarzem to jest chyba on

powiem wiecej jak sie umawialismy na odbior skaly prosilem go prawie tydzien o zdjecia, to wyslal mi swoje akwarium a nie skal. od razu czulem ze jest cos nie tak , ale myslalem ze moje przeczucie moze sie mylic. no i mialem racje

pozdrawiam lukasz


akwarium 100x50x60 300litrow HQI 70 W i 4x T5 39 W, odpieniacz beast400P 60KG zywej skaly,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt - przepraszam to nie zarzut tylko twierdzenie:),do ktorego kazdy ma prawo , daj te fotki:), i bedzie pewnie po sprawie:)

ale plisssss nie kontynulujcie tu juz wojny podjazdowej - od tego jest priv


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie nie bedziemy toczyc wojny na forum oswiadczam wszystkim ze jak zadzwoni do mie osobiscie pojade do niego do domu i odam pieniądze tel do mie 601 523 135 czekam na kontakt od oszukanego pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibo do mie zadzwonił obiecał że wysle na forum zdjecia tej skały która o demie kupił wiec poczekajcie na zdjęcia pozdrawiam sprawa zakończona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard wrzuc fotki tej skaly na forum. Ile chces za kilogram??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz nic zablokowanego


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.