Skocz do zawartości
Harari

Sól AQUAVITRO

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak już napisałem. Zobaczymy jakie będą efekty użytkowania. Luft napisał, że jest pula klientów wierzących w cenę, jako gwaranta jakości. Ja tej teorii nie wyznaję. Albo kupuję bo widzę że działa, albo jest twardy dowód, że będzie działało. Dlatego zanim kupię, szukam informacji na temat, a jeśli ich nie ma, to zgłębiam temat dlaczego ma ten produkt być lepszy.

Jeśli urwiemy dyskusję teraz, to nie kupię i będę czekał - rok, dwa, aż ktoś pokaże efekty. A może nikt nie pokaże, bo też wszyscy będą czekać z kupnem na efekty.

Po to jest forum, żeby podyskutować, wyciągnąć wnioski (przy okazji nauczyć się czegoś) i... dać się przekonać lub nie. To też forma promocji. Przepraszam za OT, ale...


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze temat jest Wasz :)

Producent stworzył tą linie wlasnie z mysla o sklepach stacjonarnych, ktore niestety jak w kazdej branzy cierpią przez "internet" ktory nieraz przez wojne cenowa powoduje obnizke cen do granic oplacalnosci.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dosc szeroki watek o tej soli

http://www.reefcentr...d.php?t=1829910 - watek juz stary bo sprzed 2 lat ...

http://www.reefcentr...d.php?t=1932731

Aquavitro Salinity Test - http://www.reefcentr...avitro salinity

Bartek ( Skrzydlica ) zawsze miales slabosc do produktow Seachem`a :). Ja tez stosuje pare ich produktow, ale co do soli to mysle, ze przegrywa przede wszystkim za wysokim KH. Amerykanskie sole maja z reguly za duze KH. Podziwiam kolegow za naukowe dywagacje na temat skladu soli, jej rozpuszczalnosci itd ... :) :) :). Szczegolnie przemawia do mnie " wydajnosc pod koniec wiaderka " :).

Pozdrawiam

Ps. Wydajnosc to chyba najslabszy punkt reklamy. Moze sie myle. Ale nie chodzi chyba o wydajnosc :). Stosuje Tropic Marin i wychodzi mi zawsze taka sama "solanka".

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt jest bardziej wydajny ale o ile? o 3 gramy mniej na litrze co daje na 100l 0,3dkg no proszę Was co to za wydajność? porównując sól 29 kg za 400zetów a np.AF 25kg za 160 zł no ręce opadają z tymi cenami soli i wynalazkami :)

Według mnie tak samo mam zdanie że ta sól się nie przyjmie RS też miało być czymś super a jest inaczej :)

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to odkupilbym takie wiaderko duze :) po tej soli .

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to przypadkiem nie jest sol seachem w nowym opakowaniu??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, skoro sam producent przyznaje, lub przypadkowo ktoś to tutaj palnął iż jest to sol dla klientów "premium" bo internet psuje ceny, a to ma być powód do sprzedawania jej tylko w sklepach stacjonarnych jako produkt "premium" to hehehe śmiać mi się chce bo chyba nie powinniście tutaj tego pisać :)

Jak klient premium to przeczyta to chyba zwątpi w jakość tego produktu. Pisanie o wydajności lepszej o 5% (strzelam) przy cenie wyższej średnio o 10% za kilogram to lekkie nadużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dwóch podmianach i pierwsze wrażenie jest pozytywne. Używałem Red Sea Coral pro. W stosunku do niej sól rozpuszcza się wolniej - klarowna staje się dopiero po kilku godzinach. To prawda że mniej się jej rozpuszcza. Wiadro bardzo fajne. Woda zrobiła się po podmianie bardziej klarowna, a grzybki otworzył y się do niespotykanych u mnie rozmiarów, a acropory zaczęły lepiej polipować. Zobaczymy co będzie dalej.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn bez obrazy ale stwierdzenie że po dwóch podmianach acry lepiej polipują to śmiech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seweryn bez obrazy ale stwierdzenie że po dwóch podmianach acry lepiej polipują to śmiech

A co w tym śmiesznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie deep blue niema lepszej a zawracacie sobie glowy bzdurami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda sroka swoj ogon chwali. Zamiast dywagowac zrobilibysmy w koncu zrzute oddalibysmy te nssze sole do LAB i kazdy by sobie wybral ktora pod jego zbiornik jest nsjlepsza.

Samej soli chetnie bym sprobowal. Czemu nie. Dalem szanse juz kilku, wiec moznaby, ale na razie cena na UK to 98 funtow. Przy cenach pozostalych brandow od 50-70f jej wydajnosc musialaby byc rzedu 18g- 25g na litr.

Duga sprawa to strzal w kolano producenta w kwesti "health and safety"

Nie wiem jak w innych krajach, w UK jednej osobie nie wolno dzwigac wiecej niz 25kg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn bez obrazy ale stwierdzenie że po dwóch podmianach acry lepiej polipują to śmiech

hmm... podobna sytuacja u mnie się pojawiła z polipowaniem Acr więc i dla mnie nie jest to śmieszne.

Dzięki tej soli w koncu udało mi się podnieść potas :D

Jedyny minus jaki narazie zauważyłem to miesza się trochę dłużej niż inne popularne sole (np:rs) ,ale jeśli ktoś używał tm bf tak jak ja wcześniej ,to nie zauważy dużej rozbieżności w rozpuszczaniu.

Ogólnie sól polecam do tanków które tak zwanie "żrą" :p

a tak po za tym to testuje dalej...

Edytowane przez Astronotus Ocellatus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.