Skocz do zawartości
Kraszan

Co sądzicie o takiej oprawie HQI 150W za 145zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa, kompletna (dzwoniłem - wystarczy włożyć zarnik i podłączyć pod 230V) za 120 + VAT. Szukam oświetlenia 3 x 150W HQI i to wydaje mi się najrozsądniejszym zakupem - co o tym myślicie?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie gitara, takie oprawy jak w sklepach z ciuchami są niczego sobie

chociaż u Ciebie i tak te obudowy chyba nie będą widoczne?? :wink

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie będą.

Co prawda myślałem o oprawach sufitowych (wpuszczanych w sufit). Zaleta jest ogromna: chciałem zbudować pudło, osadzić w nim oprawy sufitowe HQI i elastycznym rękawem wyprowadzać za pomocą wentylatora ciepłe powietrze na zewnątrz szafki.Wada: 99% takich opraw jest bez stabilizatorów, zapłonników itp. a to bardzo podraża sprawę...

Plus tych jest taki, że są lekkie, firmowe, można nimi kierować i są tanie :D


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także nie wiem czy jest sens kombinować. może lepiej zwykłe, sprawdzone oprawy techniczne, na allegro pewnie się znajdą poniżej 150pln

pzdr

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zabiłeś mi ćwieka.

Doświadczalnie już sprawdziłem, ze 150W przy tej głębokości doświetli mi ładnie dno. Natomiast przy 150cm długości akwarium potrzebował będę 3 punktów HQI + doświetlanie T5.

Zrobienie 2 x 250W da mi dwa bardzo jasne obszary. Ponieważ muszę mieć aż tyle opraw to chyba te będą najekonomiczniejsze? Kurcze... troche zbiłeś mnie z tropu :D


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zbiłem z tropu?: daj 3*150W na oprawach technicznych lub jakichkolwiek ekonomicznych. ja o watach nic nie mówiłem. IMHO u ciebie estetyka oraw nie ma znaczenia

pzdr

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu zrozumiałem, że odradzasz te które podałem w linku. Nie wiem czy uda mi się kupić przemysłówki poniżej 145 zł/sztuka. Poza tym chyba są dość estetyczne? :D


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już mówiłem, ze mi sie te oprawy podobaja, a czy znajdziesz cos taniej to chyba zalezy od szczescia


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze lekko przesadzacie z oswietleniem. 3x150W na 150cm to bedzie chyba zbyt duzo. Moj baniak ma 200cm i ma 2x150W. Jest w miare rowno oswietlony, jedynie konce gdzie jest malo skaly sa slabiej oswietlone. Zrobilem to z premedytacja, aby bylo tez miejsce dla zwierzakow ktore nie lubia zbyt mocnego swiatla... Jak na razie wystarcza.

P.S. kolega mial 120cm i 2x250W - no i swiatla bylo zbyt duzo, czesc korali rozwijala sie dopiero po zgaszeniu HQI, wtedy gdy swiecila tylko aktynika. Zmniejszyl do 1x250W i wszystko pieknie jest rozwiniete caly dzionek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok. 650 litrów do oświetlenia... (nie liczę 100 l sumpa). Długość to 150cm. Myslicie ze dwa punkty po 150W rozstawione co 75cm wystarczą? Fakt, że przez pierwszy rok twardzieli nie przewiduję...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - jasne, że apetyt rosnie w miarę jedzenia. Na razie będzie jakiś dziwny twór o nazwie, FOWOBAAFSCWLR (Fish Only With One Big Anemon And Few Soft Corals Without Live Rock) :-)

Jak już się urządzę technicznie w większym akwa, będę sukcesywnie dokładał skały i korale aż się zrobi pełna rafa. Mam nadzieję wygrać do tego czasu w totolotka.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

...

(Fish Only With One Big Anemon And Few Soft Corals Without Live Rock) :-)

...

jak to Without Live Rock ?! a na czym oprzesz filtrację biologiczną? W końcu to nie czysty FO ale na bank With Fish czyli z producentami amoniaku i pochodnymi.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan: oprawy sa fajne tylko wydaje mi sie, ze one maja bardzo male reflektorki - beda dawac skupione swiatlo. Zalezy jak wysoko je podwiesisz. jesli 25cm nad zbiornikiem to chyba lepiej dac wieksze (techniczne) lampy o ktorych pisal Jalos. Jesli mozesz je powiesic 40cm nad zbiornikiem to IMHO mozesz smialo kupowac te lampy, ktore znalazles.

Z tego co pamietam, masz dosyc wysoki zbiornik. Moim zdaniem 2x150 to bedzie za malo nawet liczac, ze dasz zarniki 10kK lub mniej... mysle, ze minimum 3x150w.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oprawa jak najbardziej ładna ale jak tam sprawa z filtrem UV ?Znam te lampy (jakiś czas pracowałem w salonie gdzie oświetlane były nimi ekspozycje)ale miały jedynie zwykle szkło bez filtra .Nawet klilka razy taka szybka pod wpływem temp. potrafiła eksplodować,rozsypując się w drobny mak.Z tego co wiem to żarniki 400 w mają od razu szkło z filtrem UV.Ale takie będą za mocne.pozd


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Kraszan nie kombinowal tylko kupil na allegro 2x150 W albo 2x250W techniczne. Sa bardzo tanie. Do tego 2 zarniki 13000K albo 14000 K i bedzie wypas. A najbardziej ekonomicznie byloby 2x150 W 13000 K plus 2x t5 54 W aktynika na ATI i bedziesz mial oswieltenie bajera.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie na konfiguracji 2 x 150W + 2 x 54W T5 stanęło. Na razie bez twardzieli spokojnie pociągnę. Zawsze można dołożyc trzecią. Mam ten luksus, ze lampy mogą wisieć nawet 1 m nad lustrem wody - nie dość że ładnie oświetlą to powinny dać ładne bliki na dnie.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git, tak czytalem z pewna niesmialoscia o tych 3 punktach swietlnych na 150 cm :D Dwa wystarcza SPOKOJNIE.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zadzwon do BOKu i spytaj czy to jest lampa kompletna, gotowa do odpalenia, i czy jest na 230V czy na trójfazówkę. Pan z działu handlowego jest bardzo miły i udzieli wszystkich informacji. Powodzenia w zakupach.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, tak sie zastanawiam czy jak ten Twoj baniak ma byc zeczywiscie WYSOKI, to czy nie lepiej zainwestowac w 250 ? nie bedzie czasem tak ze nawet trzy 150tki nie beda mialy takiej sily przebicia zeby dno doswietlic ? imo 2x250 chyba byloby lepsze niz 3x150.

hehm, wlasnie zauwazylem ze jak krewetka pistoletowa strzela w akwarium to mi "strzelaja" glosniczki kolo kompa. mimo ze komp w innym pokoju stoi. niezle :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś bardzo wysoki nie jest... Raptem 63-65 cm słupa wody - teraz swieci 150W nad taką samą wysokością i jest git. :D


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.