Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Wycena wykonania korony wraz z oświetleniem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Ile może kosztować wykonanie pokrywy w formie korony/belki do akwarium o wymiarach 70x27x34. Oświetle oparte na zestawie T5 3x24W który bym wykonawcy dostarczył. Korona musi mieć po obu bokach miejsce na kaskady które będą stanowić filtrację oraz obieg akwarium.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Sama korona to około 70zł.

Właśnie chodzi mi o wykonanie takiego rusztowania na którym będzie osadzony zestaw oświetenia DIY oraz miejsce właśnie na te kaskady. Jednocześnie przekonałem się że cała pokrywa jest niezbyt wygodna. Lepiej mieć dostęp do akwarium. Jednocześnie statecznik przewody itp muszą mieć osłonę przed wodą. Jak ktoś bądzie chciał się tego podjąć proszę o oferty. Jak ktoś chce to mogę też kupić na własny koszt materiał. Ja aż tak dobrym majsterklepka się nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robilem korone 70x35 same klejone pvc kosztowalo mnie ok 70 zl + klej + katy dla wzmocnienoa konstrukcji + katownik narusztowanie dla lampy w sumie calosc nie przekroczyla 110 zl.

Jesli chodzi o statecznik proponuje zrobic go poza zbiornikiem.

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja ostatnio robilem korone 70x35 same klejone pvc kosztowalo mnie ok 70 zl + klej + katy dla wzmocnienoa konstrukcji + katownik narusztowanie dla lampy w sumie calosc nie przekroczyla 110 zl.

Jesli chodzi o statecznik proponuje zrobic go poza zbiornikiem.

Dlatego się zastanawiam czy warto samemu robić. Belka kosztuje 300 zł tylko nie wiem czy belka zawiera już całe potrzebne wyposażenie poza jarzeniówkami, bo jeśli tak to średnio się opłaca samemu robić bo koszt korony ok 100 zł + elektronika drugie 100 a belka to ok 300 zł. Niby różnica duża ale nie aż taka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego co chcesz osiagnac...

Ja tez zastanawiałem się nad belka na T5, bo belki noname sa w dobrej cenie i nie wygladaja najgorzej, także za dobra cene dobra estetyka.

Niestety jednak przeliczyłem sobie koszty wymiany swietlowek (miało być 2x24, albo 2x39w) i sklonilem się do chińskich LEDow.

Lecz najważniejszym elementem w decyzji, ze to będzie korona było to ze swiatlo nie może swiecic poza zbiornikiem. Po prostu pozycja akwarium względem naroznika jest taka, ze swiatlo dawaloby po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona to nie tylko zawiesie do lampy,to estetyka i ograniczenie dla wyskakiwania ryb.Można ją szybko samemu zrobić.Jeśli ktoś potrzebuje szczegółów to proszę pisać w temacie o szafce bo będzie dla potomnych a teraz dzielimy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Kwestia tego co chcesz osiagnac...

Ja tez zastanawiałem się nad belka na T5, bo belki noname sa w dobrej cenie i nie wygladaja najgorzej, także za dobra cene dobra estetyka.

Niestety jednak przeliczyłem sobie koszty wymiany swietlowek (miało być 2x24, albo 2x39w) i sklonilem się do chińskich LEDow.

Lecz najważniejszym elementem w decyzji, ze to będzie korona było to ze swiatlo nie może swiecic poza zbiornikiem. Po prostu pozycja akwarium względem naroznika jest taka, ze swiatlo dawaloby po oczach.

Ja tego problemu nie mam. Nie śpię w pokoju gdzie akwarium. Chciałbym po prostu założyć małą rafkę z quadri + tapetchum + jakiś korale i błazenek i może do kompletu jakaś rybka która nie stanie się pokarmem ukwiałów. Chce dobrze je doświetlić. LED mocy 30-40W są dość drogie. Zatem jednak ekonomicznej wyjdzie starymi dobrymi T.

@inmar ja potrzebuje i tego i tego. Jak masz link do korony zrobienia to podaj go. Chodzi zwłaszcza jakich materiałów użyć by nie szkodziły rybom w przypadku zalania woda morska lub RODI.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym po prostu założyć małą rafkę z quadri + tapetchum + jakiś korale i błazenek i może do kompletu jakaś rybka która nie stanie się pokarmem ukwiałów. Chce dobrze je doświetlić. LED mocy 30-40W są dość drogie. Zatem jednak ekonomicznej wyjdzie starymi dobrymi T.

Jeżeli ktoś chce zrobić sobie koronę i jakąś belkę to 30-40 W w ledach (naturalnie Chińskich) to koszt Led+zasilacz stało prądowy=90zł

Do tego radiator - niestety taki kawałek to jakieś 72zł plus 2 wentylatorki i jakiś zasilacz 12V. Czyli chyba Ledy wyjdą taniej niż jarzeniówki+statecznik+odbłyśniki+oprawy bryzg..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o szafce jest opisana korona jak samemu zrobić.

Gdzie ten temat bo jakoś nie mogę znaleźć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jeżeli ktoś chce zrobić sobie koronę i jakąś belkę to 30-40 W w ledach (naturalnie Chińskich) to koszt Led+zasilacz stało prądowy=90zł

Do tego radiator - niestety taki kawałek to jakieś 72zł plus 2 wentylatorki i jakiś zasilacz 12V. Czyli chyba Ledy wyjdą taniej niż jarzeniówki+statecznik+odbłyśniki+oprawy bryzg..

Ekonomiczniej nie znaczy wcale taniej. Do tego dochodzi tez estetyka i ergonomia. Zwłaszcza, że LEDy są tematem dyskusyjnym bo właśnie niby są te chniole. Część osób ma na ich temat dobrą opinie ale druga cześć zdecydowanie złą. Akwarium co prawda małe ale dla LPSów i ukwiałów, wiec te ostatnie nie powinny mieć podstawy do łazikowania. . Zwłaszcza, że lampy LED o mocy właśnie ok 40W idą już w 4 cyfrowej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.