Skocz do zawartości
domat

Spoiny w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

A dla czego nie pokazałeś fotek pękniętego akwarium z mojego wątku. O otworach nie pisałem, a może pisałem , nie pamiętam, bo średnice się zgadzają a kolejność jakoś przegryzłem i zmieniłem założenia hydrauliki. Gdybym dostał inne otwory, to bym się raczej nie zgodził na takie załatwienie sprawy plus, noszenie może przyjemnością nie było, ale się dało, u autora wątku jest dużym problemem.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno to widać,fakt.

Ja też mam silikon transparentny,kilka " kropek" jest. Akwarium szczelne. Na czarnym też były,ale ciężko je zauważyc.

Współczuję jednak problemu

pozdrawiam

Mi kleił zbiornik trzmiel :) Chwała mu za to że jest igła...nie miałem do czego się czepić, a szczegóły u mnie się liczą.

W każdym razie niebawem kolejne szkiełko u niego zamawiam i już wycenę mam.

Co do Twojego zbiornika oddałbym. Prosiłbym o zwrot gotówki. Jeśli gość by nie chciał, to minus 400zł za wady "fabryczne" (maks do 50% wartości można wołać za wadę fabryczną lub wymianę na nowy towar)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, wiem co przeżywa autor wątku, a takie gatki o pozwach to chyba dzieci w piaskownicy sobie puszczają, wiem co przeżywa autor wątku, bo mam podobne doświadczenia z Panem Przemkiem. Póki Pan Przemek nie pozwie i nie wygra, to tylko takie durne gadanie. Adwokat się znalazł. Uśmiałem się, bo mnie dziś tez jeden cham straszył adwokatami i znajomym w radzie miasta, bo mu remont przeszkadza. Żałosne.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Czy ten cham to było do mnie ?

Co do tego czy jesteśmy Kolegami... Nie wiem czy mogę się nazywać Kolegą Przemka... Nie spotkaliśmy się niestety osobiście, poznaliśmy się "trzy fora wstecz" przy okazji paletek. Mam jego dwa zbiorniki, (z sumpem - trzy), jak czas i Żona pozwoli, będzie trzeci pod koniec roku (właściwie dwa w obiegu). Widziałem kilka innych zbiorników na żywo, widziałem wiele na zdjęciach - dlatego Przemka polecałem. Gdybym widział fuszerkę, nie polecał bym.

Tak dla formalnosci, na forum baniaki klei kilka firm. Czytając wątek spodziewałem się jednej z nich.

Zawsze, przy zamówieniu przesyłam gotowy i dokładny projekt. Zawsze przed wysyłką dostaję zdjęcia zamówienia - jest ono też testowane (nie ważne czy baniak, czy elektronika). Nigdy nie targuje się o cenę czy pytam "a coś taniej ?". Albo mi cena pasuje, albo nie - wtedy nie kupuję.

Proste. Raz zależało mi na tanim projekcie. Zawiodłem się. Ale ani słowa nie napisałem na forum. Moja wina, chciałem taniej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten cham to było do mnie ?

Nie, ale zachowałeś się dokładnie tak samo jak on.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten watek od poczatku I napisze tak:

Autor zaczal od pytan, czy takie akwarium jest ok bo to I tamto. Pare osob dalo opinie I juz powinno byc po sprawie. Wywieranie presji na drugiej osobie, ze jak sie nie zalatwi, to sie napisze kim jest osoba klejaca akwarium jest poprostu nadzieja, ze ta osoba po czytaniu wpisow szybko narawi blad. Chlopaki jestescie dorosli! Zalatwiacie sprawe miedzy soba, albo autor od poczatku powinien zaczac "dostalem akwarium od Przemka I mam teraz problem"

W tym przypadku bylo wywolanie presji na wykonawcy I tyle. Nie bede pisal kto winny, bo kazdy swoje zdazyl z watku wylapac, ale po co pisac 10 tych samych postow jakie warunki, co ma zrobic itd (posty autora). Jezeli cos takiego stalo by sie w moim przypadku, to albo nie zalozyl bym tematu, albo napisal jawnie kto co zrobil by ostrzec innych. Rozumiem bol jaki ma autor, ale patrzac z innej strony, zadam pytanie. A co jak bylo by wizualnie ok? Poszla by zabudowa, wykonczenie schodow I... zalal bys dziurawe akwarium? Czy wtedy tez oczekiwal bys pokrycia kosztow demontazu calego domu przez gwarancje, tylko dlatego ze nie zdazyles zalac akwa I sprawdzic, bo ekipa chciala skonczyc schody? A jezeli zamowil bys u "Pana Z" 100calowy tv I by nie dzialal, to co wtedy? Nie pozwolil bys zabrac tv do naprawy, tylko kazal naprawiac na miejscu?

Napewno sie dogadacie, a temat to kolejna awantura. Dostales mnostwo wiadomosci od takich poszkodowanych jak ty, ale jakos nikt sie nie rozpisywal wczesniej oficjalnie na ten temat, dlaczego?

Ps. Czytaja tu rowniez mlodsi I nie uzywamy wulgaryzmow, a takowy znalazlem I prosil bym administracje o zwrocenie uwagi...

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wyglądała sprawa właśnie z telewizorami płaskimi ? Tam też niby wszystko wiadomo, a okazywało się że wypalone piksle miały prawo być - zgodnie z gwarancją. Ot - "ten typ tak ma" i nie jest to uznawane za wadę fabryczną. Zwłaszcza że, jak pisze Przemek, a potwierdzają inni znający temat, takie efekty pojawiają się po pewnym czasie.

O wytrzymałość można być spokojnym, o urodzie niewątpliwie będzie świadczył środek baniaka, a cała zadyma, mam nadzieję niedługo odejdzie w niepamięć.

ps. szklarz klejący mi akwarium w Lublinie (czarny silikon) położył spoiny łączone, zamiast opti dał jakieś miękkie (przepraszam za określenie) g...o, rysujące się od byle ziarenka, rodzaje szkła też pomieszał - mimo ze rysunek zrobił dobry. No i faktury nie wystawił do tej pory.

Podjechałem, powiedziałem co o nim myślę (aczkolwiek grzecznie). O kasie nie rozmawiałem, o zwrocie też nie bo musiałem szybko zalewać. Tyle że klienta szklarz stracił.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "dale" pewnie liczył na kasę a raczej rabat przy klejeniu kolejnego zbiornika za "obronę" a zaczął mi wytykać że od gościa chce wyciągnąć pieniądze jak wyraźnie wrzuciłem wiadomości które napisałem do Przemka już po jego ujawnieniu aby znów ktoś nie posądził mnie że mówię "coś po swojemu"

Dobrze że Ben_Sage w mgnieniu oka wyłapał że Panowie się znają(wiem że również miało to na celu ukazanie, że "Miklas" początkowo był zadowolony ze zbiornika ale przecież wyraźnie napisał że akwarium dostał szedł do roboty i od razu poszło na balkon a jutro zrobi zdjęcia bo późno wróci z roboty jak już będzie ciemno i pewnie dopiero wtedy zauważył błędy). Przy pierwszej wiadomości w stylu "Kolego, powiedz od razu że chcesz od gościa kasę wyrwać. Nie owijaj w bawełnę." już mi coś śmierdziało.

Już pisałem dla czego stworzyłem wątek na forum a nie napisałem od razu kto jest autorem zbiornika:

1. Autor mi cały czas starał się wytłumaczyć że zrobił wszystko dobrze w stylu to se poprowadzisz tak to se zmienisz tak to zakryjesz i będzie dobrze.

2. Nie byłem pewien czy aby na pewno mam rację dla tego wolałem najpierw przedstawić sprawę, nie upubliczniać twórcy zbiornika a następnie dopiero z nim skonfrontować moje poglądy i ocenę innych na temat jego pracy.

Z tematu robi się rzeka, a cały czas wierzę w Przemka że dostanę od niego wiadomość robimy tak i tak i gra.

W sumie tak jak już pisałem, wczoraj dał już 2 propozycje że zwraca mi 400zł i zostaje tak jak jest z zapewnieniem pisemnym że nie puści albo poprawia zbiornik co tak jak mu odpisałem (wiadomość wrzuciłem również na forum) bardziej mi odpowiada ale na obie opcje się zgadzam bo przy pierwszej też obuduję to co spaprane, trochę pokombinuje, będę spał spokojnie a nie że rano obudzę się nad stawem a autor- cóż nie wyszło, pomylił pewne sprawy, wykazał dobrą wolę dał rabat i zapewnienie.

Na prawdę nie rozumiem trochę Przemka niby dał 2 propozycję obie mi odpowiadały ale dałem nacisk że lepsza dla mnie poprawa niż parę stówek...

Tak jak już mówiłem kilka razy Przemek obiecał że wieczorem napisze, wydaje mi się że już temat jest "solidnie" wyczerpany ale czytając kolejne wiadomości po prostu ciężko nie odpowiedzieć.

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kryłem że Przemka znam i polecam jego wyroby. Więc nie miał czego wyłapywać. Nigdy też o rabat nie prosiłem. Ale rozumiem że to przekracza twoje zdolności pojmowania.

ps. z Kol. Ben Sage znamy się z innego forum. Dostał tam swego czasu ode mnie warna (http://bron.iweb.pl/warnings.php?mode=archive&start=150), parę tematów wyciąłem... i co dlatego mam uważać że nie pisze obiektywnie w stosunku do moich postów ? Ogarnij się chłopie. Poczytaj moje posty jak się nudzisz - zobacz że kilku podobnych tematach zajmowałem to samo stanowisko - też "liczyłem na drapane" u kogoś ?

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, wiele razy pisałem że lepsza dla mnie poprawa niż kasa a ty wyjeżdżasz że:

1. Chce od Przemka wyłudzić pieniądze jak wielokrotnie zaznaczałem że lepsza dla mnie poprawa a jak już nie da rady/nie chce mu się albo nie da radę to komuś zlecić to niech chociaż da rabat i zapewnienie że nie puści.

2. Piszesz głupoty i mnie oskarżasz że miałem ochotę na mały szantażyk w celu wyłudzenia od niego kasy.

3. Straszysz mnie że przekazałeś sprawę prawnikowi i tam inne głupoty że ja zniszczyłem imię przemka itp. itd. jak ani raz nie użyłem ani imię "Przemek" ani miejscowość "Szczecin" ani nazwy firmy do czasu aż sam się nie ujawnił.

4. Obrażasz że jestem ograniczony i nie mam "zdolności pojmowania"

Oczywiście, nie upomnisz się o rabat bo przecież od razu wypada za taką bez sensowną obronę go dać bez upominania się.

To ostatnia moja wiadomość do ciebie bo jeszcze zniżysz mnie do swojego poziomu a potem przebijesz doświadczeniem, ale pisz sobie dalej może dostaniesz zbiornik gratis.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor zrobił błąd, że w ogóle odebrał to akwarium. No ale z tego co pisze nie miał wyjścia. A wykonawca... co tu dużo mówić nie stanął na wysokości zadania. A dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz fotkę całości ? ;)

Wczc.Dale dzięki nawet nie wiedziałem bo bywam tam już od paru lat sporadycznie a to dla ciebie w zamian :kiss:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że, jak pisze Przemek, a potwierdzają inni znający temat, takie efekty pojawiają się po pewnym czasie.

Skoro się po pewnym czasie pojawiają to dopiero po "tym pewnym czasie" akwarium powinno być dostarczone do kupującego.

A w przypadku pojawienia się takich glutów byłby czas naprawy przez "producenta" i nie byłoby tematu.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie faktycznie robi się z tego telenowela brazylijska , domat odeślij baniak ,Przemek popraw swoją robotę


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, wiem co przeżywa autor wątku, a takie gatki o pozwach to chyba dzieci w piaskownicy sobie puszczają, wiem co przeżywa autor wątku, bo mam podobne doświadczenia z Panem Przemkiem. Póki Pan Przemek nie pozwie i nie wygra, to tylko takie durne gadanie. Adwokat się znalazł. Uśmiałem się, bo mnie dziś tez jeden cham straszył adwokatami i znajomym w radzie miasta, bo mu remont przeszkadza. Żałosne.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Marku pamiętam Cie doskonale . I pamiętam również jak pisałeś mi że akwarium pękło Ci bez przyczyny . Ale po ty jak w pewnym wątku zobaczyłem Twój fachowy stelaż i do tego wavebox który bujał wodą wszystko stało się jasne czemu to akwarium pękło .

Zanim będziesz ferował wyroki zastanów się czy jesteś bez winy . Moze się jescze na tej szybie oparłeś nie wiem ,ale wiem jedno .Skoro akwarium pękło po dłuższym czasie to nawiwijałeś . Ale jak zadzwoniłeś że pękło zapytałem z jajkiej przyczyny pękło napisałeś że samo z siebie ,jak widzisz nic samo z siebie nie pęka . I co było z mojej strony w ciągu 4 dni dostałeś akwarium czyściutkie z nową szybę nie wspomnę ze wysłałeś zasyfione że czysciłem je 2 godziny .

Poczytaj sobie co robią producenci typu wromak jak pęknie akwarium .Otóż odpowiem Ci piszą że firma wromak ponośi odpowiedzilność za szczelność za pęknięcie juz nie . i jeszcze nikomu w tym aspekcie nie uznali gwarancji . A u mnie co było ekspesowa naprawa na mój koszt łącznie z wysyłką .

Oprócz tego jedynego Twojego akwarium żadne inne już nie pękło . O czymyś to swiadczy . A teraz będę budował zbiornik 8 000 litrów ,bo nikt w całej polsce nie chce go robić ja zrobię jak administracja pozwoli pokaże na forum . Pokażę wam również jak kroi się szkło nie zleca ,szkło 12-15-19mm . Jak wierci się profesjonalnie otwory ,jak szlifuje mam sprzęt i wiedzę i się podzielę .

Jeszcze jedna sprawa od dłuższego czasu jestem ubezpieczony w alianz na 50 000zł . Gdyby powstały szkody związane z materiałem jakim jest szkło .

Cieszę się ze na kilka tysięcy akwarii które zrobiłem pękło tylko jedno życzę wszystkim firmą takiej statystki .

Tobie natomiast się dziwię że szkoda Ci przeznaczyć 150zł rocznie aby ubezpieczyć dom od zalania . Nie rozumiem tego za nic

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak będzie szczelny.

Skąd wiem? - Miałem kiedyś takie gluty itd na baniaku 300l z Diversy. Na klejeniu dna. Na szybie 10mm były nawet miejsca,gdzie spoiny było 3mm. Nic nie uciekło. Baniak ma 4lata i idzie u kumpla. Szczelny jak cholera.

Kwestia estetyczna to inna sprawa. Tu się zgodzę,że to denerwuje.

Ale nie piszcie tu o prawnikach,prokuratorach,biegłych itd na Boga jedynego.! ( tak poza tematem - niestety wielu z nich ma słabą wiedzę o prawie konsumenta.. )

Będzie dobra wola obu stron - chłopaki się dogadają. Nie - ma prawo odesłać zbiornik w cisgu 10dni bez podania powodu. Proste.

Wierzę,że znajdą rozwiązanie. Poza publicznością. Emocje nie idą w parze z rozsądkiem.

Miłego weekendu :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze chcę dogadać i tak będzie tym razem . przecież domat wstawił temat na forum zeby mnie szantażować . Ale ludzie mnie znają w polsce i widzą że jestem solidny i zawszę będę .

Nie rozumiem o co tu niektórym osobą chodzi chciałem zabrać i poprawić akwarium ale Pan domat chciał mieć akwarium i kaśę .

Słuchajcie było tak zadzwonił że jest kilka bąbli na szerokości spoiny 17mm co to oznacza mówic nie muszę .

Ja mu powiedziałem że żałuję ze tak wyszło że się starałem .

On na to ok przeżyję to i tak przyjdzie zabudowa komina widać nie będzie .Rozmawialiśmy z 20 min . Przepraszałem go powiedziałem że będę się starał mu to wszystko zrekompensować . Na punkcie budowy akwarium ma obsesję i zawszę daję z siebie 100%. Ale wiem nikogo to nie obchodzi ,nie ważne że kwaśne szczeliwa maja feler skurczu .

Najlepsze ,wisenka na torcie mówi tak "" idz spać spokojnie "" Zdzwonimy się .Napisze meila co potrzebuję z hydrauliki .

Co patrzę za kilka dni zadyma i licz mojej osoby . A że jak pisałem powaznie traktuje swój zawód i dbam o swoją markę ,to się podłamałem psychicznie .Łaziłem po hali nie wiedziałem co z sobą zrobić .

Dlaczego z erybką Pan domat się dogadać nie mógł również tego nie wiem . Czemu zdjęć caości nie wstawi tego też wiem .

Ale pewnie wiecie że najładniejszej rybie mozna zrobić brzydkie zdjęcie ze będzie wygląćdac jak 2 dni przed smiercią i odwrotnie .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, w akwarium nie mam żadnego waveboxa, stelaż jest stabilny, wysłałem Ci projekt z kominem zewnętrznym na doklejanych fragmentach pleców, Ty bez konsultacji zrobiłeś wycinany z jednej tafli, bo stwierdziłeś, że będzie ładniej i zapewniałeś, że nie pięknie. Pękło. Fakt wysłałem Ci akwarium zasyfione, ale co to ma do rzeczy. Pisanie, że oparłem się o szybę, jest poniżej pasa. Owszem naprawiłeś mi akwarium, ale najpierw zrobiłeś mi je wg swojego widzimisię zamiast zgodnie z projektem, po naprawie zgodnie z moim projektem akwarium jest szczelne do dziś i stoi na tym samym stelażu. Ubezpieczenie mieszkania mam, ale co z tego, nie znam osoby, która lubi niezaplanowane remonty. Sąsiadka tez była "szczęśliwa" z tego powodu.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się wtrącić jak czytam te bzdurne opinie Świadczę usługi w branży remontowo budowlanej i tak jak w innych branżach usługowych obowiązuje system 0/1 Sto prawidłowo wykonanych prac nie jest usprawiedliwieniem dla jednej spartaczonej Proponuje spakować graty naprawic fuszerke i ratować swoją marke albo zmienić zawód panie ''specjalisto od szkła'' bo tłumaczenie rodem z przedszkola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjjjj,będzie się działo.

Luzu trochę Panowie. Obie strony. Publiczne spory to se możemy w TV pooglądać.

Jak to mówi stare porzekadło :

Winne są zawsze dwie strony konfliktu - żona i teściowa.

Niech funkcyjny często to zaglądają bo do jakiegoś linczu dojść może. Albo pojedynku na sikawki!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, ty chyba już sam nie wiesz co piszesz jakie szantażować chłopie bo już nie wiem jak ci do tej głowy przegadać? czy ja ci napisałem "nie teraz nie chce poprawy biorę zbiornik za darmo a jak nie to ci zniszczę opinie" czy dałem ci 5 propozycji (poprawa przez ciebie/przez kogoś/przez zewnętrzną firmę/zapewnienie o szczelności i rabat i zostaje tak jak jest/wysłanie drugiego, odebranie tego i dopracowanie a następnie sprzedaż).

Gdybyś sprawę załatwił od razu tak jak trzeba to by było wszystko dobrze.

Zresztą tak rozmowy są, jeśli chcesz mogę kopiować i wklejać wszystko ale ty dalej brniesz brniesz w to jak sarna do światła.

Co miałbym zyskać przez szantażowanie ciebie? dobre akwarium lub akwarium nie takie jak miało być i rabat za to i napisałem żebyś sam dał propozycje jaki.

Po prostu nie ogarniam cię chłopie, ja po takiej informacji od klienta nie szczypał bym się jak Ty jak wiem że sprawę spaprałem tylko chciał zachować dobrą markę i dał jasne propozycje tak jak zrobiłeś to wczoraj wieczorem (a potem się ujawniasz na forum i odwrót bez żadnej wiadomości do mnie) i wtedy zakończył ten cyrk i po zamknięciu tematu tutaj Przemek na pewno olał by sprawę tak jak było przed jego otworzeniem że jest "wszystko OK" dla tego chce aby się najpierw dogadać o czym poinformuję na forum.

Ps. Przemku ładnie i szybko zmieniłeś swojego ostatniego posta:

1. Mówiłem jak wygląda u mnie temat akwarium już przy samym zamówieniu i gdzie będzie wnoszone, akwarium miało być rano, przyjechało o 20 wieczorem, ludzie czekają trzeba było to wtargać od razu.

2. CHŁOPIE JAKIE AKWARIUM I KASĘ CO TY W OGÓLE PISZESZ znajdź mi wiadomość ode mnie w stylu "oddaj pieniądze zostawiam sobie zbiornik bo jak nie to cię zniszczę"

3. Zabudowa komina ale nie spoin akwarium, mówię wyszło taka kicha to coś zmienię żeby tego nie było widać o czym już pisałem

4. Oczywiście powiedziałem "idź spać spokojnie" mówię może ja jestem znów przewrażliwiony a twórca to na pewno porządny chłop i się dogadamy.

5. Zapewnienia że jest wszystko ok, dałem z siebie wszystko mimo że jest nie według projektu i spaprane klejenie nie dawały mi spokoju dla tego mówię, napiszę zapytam czy moje obiekcje odnośnie wykonania są słuszne.

6. Lincz twojej osoby? a czy ja napisałem że chodzi o ciebie.

7. Po co wyciągasz stare sprawy chyba tylko żeby usprawiedliwić swoją osobę.

8. Zdjęcia zbiornika mogę wstawić ale jest ono jak już pisałem przysunięte do ściany na styropianach i owinięte stretchem, osłoniłem to co od razu widać i zrobiłem zdjęcia telefonem.

9. Jakie zdjęcie, wstawiłem 2 zdjęcia cyknięte na szybko a zaraz mówię pójdę odwinę jeszcze trochę folii z drugiej strony zbiornika i zrobię jeszcze kolejne.

Nie pojmuje cię ile jeszcze to będziesz ciągnął...

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się wtrącić jak czytam te bzdurne opinie Świadczę usługi w branży remontowo budowlanej i tak jak w innych branżach usługowych obowiązuje system 0/1 Sto prawidłowo wykonanych prac nie jest usprawiedliwieniem dla jednej spartaczonej Proponuje spakować graty naprawic fuszerke i ratować swoją marke albo zmienić zawód panie ''specjalisto od szkła'' bo tłumaczenie rodem z przedszkola

Przepraszam bardzo, w akwarium nie mam żadnego waveboxa, stelaż jest stabilny, wysłałem Ci projekt z kominem zewnętrznym na doklejanych fragmentach pleców, Ty bez konsultacji zrobiłeś wycinany z jednej tafli, bo stwierdziłeś, że będzie ładniej i zapewniałeś, że nie pięknie. Pękło. Fakt wysłałem Ci akwarium zasyfione, ale co to ma do rzeczy. Pisanie, że oparłem się o szybę, jest poniżej pasa. Owszem naprawiłeś mi akwarium, ale najpierw zrobiłeś mi je wg swojego widzimisię zamiast zgodnie z projektem, po naprawie zgodnie z moim projektem akwarium jest szczelne do dziś i stoi na tym samym stelażu. Ubezpieczenie mieszkania mam, ale co z tego, nie znam osoby, która lubi niezaplanowane remonty. Sąsiadka tez była "szczęśliwa" z tego powodu.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Jak twój stelaż jest ok to odsyłam gdzieś w wątku pokazałeś jak stoi i z jakich profili .Wiem jak wygląda stelaż zrobiony w garażu na podłodze .

Bardzo mi przykro że pękło ,o czym Ci mówiłem szkoda że dopiero po jakimś prawi roku wylewasz swoje żale . W sumie moja wina też w tym jest ale jak bys miał stelaż ok to by akwarium do dziś stało . Uwierz wiem co mówię . O bujaniu wody w akwarium sam pisałeś pamiętam .

Nie wiem czemu mnie akurat teraz atakujesz jaki masz w tym cel .

Domat cel miałeś jeden pisałeś będzie dobra kasa nie napiszę kto kleił . Tak pisałęś nie dosownie ale tak pisałeś nie raz nie dwa .

Bardzo chciałeś się dogadać ,jak mogłeś się dogadac jak po zadymie na forum którą zrobiłeś przestałeś odbierać tel .Wczesniej pisałeś dzwon kiedy chcesz chodzę pózno spać itp.

Muszę zapytac Tomka jutro do niego zadzwonię jak było jak erybka robiła zestaw . Jak się dowiem napisze na forum .

Według prawa towar na zamowinie nie podlega zwrotowi . Musiałeś niezle go zaszantazowac że zabrali wszystko i oddali pieniądze

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie powonieniem się mieszać ale jak tak sobie to czytam to czuje się trochę poirytowany. Nie mówię już o tych spoinach ale jak można wykonać jednemu klientowi przeloty po swojemu a drugiemu komin po swojemu a później temu pierwszemu opowiadać że jest dobrze a drugiemu, że winny jest jego stelaż. Jak masz projekt to rób tak jak jest namalowane i będziesz zawsze miał spokój. Z czego wynikają twoje racjonalizatorskie ruchy? Przyznajesz się do błędu ale konsekwencji nie chcesz ponosić. I co z tego, że są to jak to napisałeś dwa przypadki na ileś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku przecież przeczytaj uwaznie wątek przyznaję się do winny i zawsze udzielam reklamacji nigdy jej nie odrzucam .I nie jestem wromakiem który nie respektuje jej prawie nigdy . Gdzie mają miliony kapitału .Ja ma skromne pare tysięcy . I zawsze naprawię swój błąd .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mam w tym cel, żeby ostrzec przed tobą nieświadomych. Fakt, ze mną sprawę załatwiłeś, akwarium naprawione, ale polecać Cię nikomu nie muszę i mam ku temu powody, odradzać tez mogę, akwarium zrobiłeś zupełnie odbiegające od projektu, swój projekt stworzyłem po uprzednim gruntownym rozeznaniu i celowo zrobiłem ścianę z kominem z trzech części a nie z jednej bo opinie się powtarzają, może pękać. Ja oceniłem ryzyko i nie Twój interes gdzie spawałem stelaż, akwarium sklejone wg mojego projektu stoi do dziś. Poza tym, że zmieniasz sobie projektu wg własnego uznania, to chyba nie umiesz czytać rysunków, bo już kilka osób pisało o otworach pod śrubunki nie w wymiarze albo kolejności. Miałem perfrkcyjnie wszystko rozrysowane, a po zmianie kolejności śrubunków musiałem dać hydraulukę w inny sposób niż planowałem, co zmniejszyło ergonomię korzystania z sumpa. Podsumowując, następnego zbiornika u Ciebie nie zamówię i piszę to w celu pozostawienia opinii. Żałuję, że nie napisałem tego wcześniej. W swoim wątku napisałem o szklarzu ze Szczecina, nie było Ciebie wtedy na forum, więc nie napisałem po nicku.

Co do waveboxa, link do mojego tematu jest w stopce, nigdy nie stosowałem tego rozwiązania.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.