Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu tego tematu zaczęła mi się ukladac w głowie taka teoria, że po rozpoczęciu dawkowania VSV faktycznie cyjano zaczęło się powiększać( nie winie VSV za rozrost cyjano tylko siebie za dokarmianie go) i teraz stwierdziłem, że pora na zmiany czyli przechodze na sam ocet a czas pokaże jak się te zmiany odbija na zbiorniku. Do tej pory lalem 2,5ml VSV czyli zacznę od 8ml octu i podniose do 10 przez tydzien. Obserwacjami sie tutaj podzielę, może komus się przydadza.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w dzisiejszych czasach wódka i ocet są dobre. Nawet idą w parze,ale wyłącznie ze śledzikiem lub galaretką z nóżek...

Zwróć uwagę że te składniki dokarmiają też i cyjano i dino. Nie tylko bakterie. Natomiast AF twierdzi że ich NP (czy jakoś tak) - pożywka w płynie karmi wyłącznie bakterie. Może by warto rozważyć?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu zaczęła mi się ukladac w głowie taka teoria, że po rozpoczęciu dawkowania VSV faktycznie cyjano zaczęło się powiększać( nie winie VSV za rozrost cyjano tylko siebie za dokarmianie go) i teraz stwierdziłem, że pora na zmiany czyli przechodze na sam ocet a czas pokaże jak się te zmiany odbija na zbiorniku. Do tej pory lalem 2,5ml VSV czyli zacznę od 8ml octu i podniose do 10 przez tydzien. Obserwacjami sie tutaj podzielę, może komus się przydadza.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

a zakwit wody i wyduszenie ryb nikt nie bierze pod uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit przy VSV mialem po przedawkowaniu jak doszedlem do 7,5ml/600L zaczely sie pojawiać polprzezroczyste gluty, które ustąpiły po zmniejszeniu dawki do 5.5ml/600L w obiegu.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit przy VSV mialem po przedawkowaniu jak doszedlem do 7,5ml/600L zaczely sie pojawiać polprzezroczyste gluty, które ustąpiły po zmniejszeniu dawki do 5.5ml/600L w obiegu.

i jakby padł odpieniacz to pewnie byłaby tragedia ?

Chodzi mi o bezpieczeństwo bo sprzet czasem zawodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez wódki, octu i innych wspomagaczy jak pada sprzęt jest niewesolo. Mało jest tutaj wątków o skutkach braku prądu, awarii pomp itp? U mnie akurat wymiana gazowa jest dodatkowo wspomagana przez kaskady w sumpie ale tak czy siak bez ryzyka się nigdy nie obejdzie.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie osób które od dłuższego czasu stosują ocet jako pożywkę dla bakterii. Czy widzicie jakieś skutki uboczne. Ile dozujecie octu na jaki litraż. Jakie utrzymujecie parametry w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stosuję ocet od 1,5 roku. Zacząłem stosować, bo w żaden sposób nie mogłem sobie poradzić z cyjano. Po kilku tygodniach po cyjano nie zostało śladu. Dzisiaj, gdy pojawi się jakieś ognisko zapalne, dodaję tylko bakterie i po dwóch dniach ani śladu cyjano. Oczywiście ocet leję cały czas. Od dłuższego czasu jest to stała dawka 6 ml dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie utrzymujesz stężenia No3 i Po4 ? Jakie lejesz bakterie ?

No i jaki ocet ? Spirytusowy 10% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy ;-)

Ocet stosowałem w starym akwarium, w nowym wlewałem na początku, potem zaprzestałem, bo nie było sensu, parametry były ok.

Teraz, właśnie w tym nowym, po zarybieniu wzrosło mi bardzo NO3 i za nic spaść nie chciało. Wróciłem do octu. Teraz wlewam 12x5ml 10% octu i jest ok. Oczywiście zaczynałem od 5ml/dobę, trochę mało, ale wolę wolniej niż z grubej rury.

Przy moich obecnych 1000l, wlewanie 5ml wydaje się ok, bo jak zaczynałem wcześniej, to wlewałem 10-15ml i widoczne były spadki pH o jakieś 0,2-0,3, powrót do wyjściowego pH po 2-3h.

Tutaj masz dokładną instrukcję z tabelką

http://reefkeeping.c...marine-aquarium

no i co tu powiedzieć, tabelka kończy się (dla ok. 1000l) na 76ml 5% octu, a ja daję 60ml 10%. Trochę redox spadł, a poza tym b.z.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Spróbuje teraz octu. Dodam że u mnie polimery od AF nie działają wcale. Dozowałem kilka miesięcy. Natomiast przy VSV ofekt był taki sobie ale widocznie nie podobało się to koralom. Niektóre acropory podwijały się od dołu inne robiły się bure. Myśle że to przez VSV bo po 2 krotnym ostawieniu wszystko wracało pomału do normy. Od dłuższego czasu nie mogę poradzić sobie z wysokim NO3 przy nie wykrywalnym fotometrem PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 2 lata lania wódki,nic to nie daje

6 miesięcy bez ,ten sam wynik co testy z wódką

moim zdaniem o kant d...... rozbić

za to częstsze podmiany i dsb dały oczekiwany efekt


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu nie mogę się wogóle dochować SPS, a zaczęło się pod koniec życia starego akwarium, gdzie NO3 było góra 1. Po przeprowadze wszystko rosło jak na drożdżach przez pół roku i nagle buuuum. Kombinowałem już ze wszystkim i wydaje się, że główną przyczyną jest właśnie NO3 pomiędzy 25 a 50 (Salifert). Na piachu i skałach pojawia się brązowy nalot, ni to dino, ni okrzemki, takie nie wiadomo co. Zaraz po wsadzeniu SPS obrasta go i dusi, SPS dosłownie obłażą ze skóry. Postawiłem więc na jedną kartę, zbić azotany. Odpieniacz i DSB rady nie dają.

Zastanawiam się jeszcze tylko nad zastosowaniem mojego DSB jak plenum Jauberta albo coś w rodzaju denitryfikatora - przepuszczanie wody przez grubą warstwę piachu. Mam tylko obiekcję co tam pod piachem siedzi. W każdym bądź razie H2S nie czuć, zrobię jutro test na NO3 wody pobranej ze spodu DSB. Zobaczymy.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu nie mogę się wogóle dochować SPS, a zaczęło się pod koniec życia starego akwarium, gdzie NO3 było góra 1. Po przeprowadze wszystko rosło jak na drożdżach przez pół roku i nagle buuuum. Kombinowałem już ze wszystkim i wydaje się, że główną przyczyną jest właśnie NO3 pomiędzy 25 a 50 (Salifert). Na piachu i skałach pojawia się brązowy nalot, ni to dino, ni okrzemki, takie nie wiadomo co. Zaraz po wsadzeniu SPS obrasta go i dusi, SPS dosłownie obłażą ze skóry. Postawiłem więc na jedną kartę, zbić azotany. Odpieniacz i DSB rady nie dają.

Zastanawiam się jeszcze tylko nad zastosowaniem mojego DSB jak plenum Jauberta albo coś w rodzaju denitryfikatora - przepuszczanie wody przez grubą warstwę piachu. Mam tylko obiekcję co tam pod piachem siedzi. W każdym bądź razie H2S nie czuć, zrobię jutro test na NO3 wody pobranej ze spodu DSB. Zobaczymy.

takie to są właśnie uroki srespesów :smiling:

rośnie chwile a potem psssrrrrruuuuuuuuuuuu

i nic na to niestety nie poradzisz

ew.restart i tak w kółko hehe


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to trza przejsc na miekkie i lps, rownie piekne jak nie piekniejsze sa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @MixEEra on tylko spsy i leje VSV cały czas(a przynajmniej lał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 3 tygodni leje ocet 10% do akwarium. Doszedlem do dawki 6ml na ok 350l w obiegu. No3 nie drgnęło a w sumpie na szybach pojawił sie glut bakteryjny. PO4 zaczęło być wykrywalne fotometrem 0.04. Co robić dalej ?. Leje bakterie biodigest oraz AF Pro Bio S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz no3?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglo dlatego nie spadac ze PO4 miales na zero.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dozowałem PO4. również od 2-3 tygodni. Wczorajszy wynik to 0.03 0.04 mierzone hanką i milwalkee. Dotego przy tak małej dawce octu pojawił się zakwit bakteryjny na szybach w sumpie. I teraz nie bardzo wiem co robić. Podnosić dakę octu ? zmiejszać ? a może przestać lać wcale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 5-10 to nie tragedia ja bym zostal przy tej dawce co masz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia może i nie ale dla acropor to juz jest za dużo. Jeszcze jedno pytanie jak ustawić odpieniacz na mokro czy sucho ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy vsv mam tak ustawiony zeby go raz w tygodniu oprozniac, no3 mam zero za to mam problem z po4 i dalem adsorbent rowy teraz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.