Skocz do zawartości
Rhai

Pygoplites diacanthus - Royal Angelfish

Rekomendowane odpowiedzi

sporo tych odmian "Miejscowych" w sklepie nie tak od razu można rozróżnić :) bo są do siebie podobne, wczoraj byłem w 3 sklepach w Wawie to akurat tej nie było, ale sporo Ustnikowatych pływało w Akwariach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam wrażenie, że mało kiedy można ją spotkać "bez zamówienia" w którymś ze sklepów. Ktoś jeszcze posiada te rybkę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w E-Rybce w Markach bywały, a jak jest teraz to nie wiem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechały do Acropory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to raczej dla kogoś niż tak dla sprzedaży, Bo Łukasz raczej ustnikowatych nie trzyma zbyt długo w sklepowych akwariach, w Sea World w Pabianicach też była ta Ryba jak byłem 28 Lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechały do Acropory :)

Widziałem są śliczne maluchy szkoda że wymagają większych systemów :( .To jeden z moich top fish.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie są baaaardzo ładne :) Ta największa sztuka zarezerwowana z tego co słyszałem ;) Mi się najbardziej podoba "wersja" z morza czerwonego :) Może dlatego, że lubię żółty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie były z Morza Czerwonego, to już sprzedane, a dwie są z Indo Pacyfiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tej ryby to w różnych tytułach akwarystycznych występuje pod różnymi Polskimi nazwami, i tak widziałem już Ustnik Słoneczny, Strojniś królewski:) i tym podobne w zależności od pomysłu wydawcy czasopisma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu. Dzisiaj rozmawialem z jednym takim co to wlasnie rybke ma;) oraz z pewnym sklepem (dokladnie z takim tam biologiem zajmujacym sie morskimi zwierzakami dlugo dlugo) najmniej zgonow w akwariach, najlepiej klimatyzujaca sie w zbiornikach, najmniejsze problemy z pobieraniem pokarmow I co dla wiekszosci najwazniejsze- najmniej interesujaca sie lps I sps przy obfitym karmieniu to ta z morza czerwonego.

Tak jako ciekawostka.

Swoja droga, moim zdaniem wlasnie ona ma najlepsze wybarwienie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi się podoba ta z morza czerwonego,w Egipcie pod wodą one najbardziej mnie czarowały


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poluje na nią już od dłuższego czasu to zawsze albo nie dojedzie albo nie ten rozmiar, ostatnio w zamian z Botii przywiozłem Młodego Navarchusa ( w ciemno bez kwarantanny) to nie widzę by coś skubał rzuca się nawet na Wodzień oraz inne Mrożonki ale za to auriga mi już zestresowała niektóre Korale ale grunt że pozbyłem się niechcianych lokatorów teraz tylko napuścić coś na wieloszczety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam diacanthusa. Czasem coś skubnie ale bez żadnych szkód. Za to imperator robi mi spustoszenie.

Mam diacanthusa. Czasem coś skubnie ale bez żadnych szkód. Za to imperator robi mi spustoszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odgrzewam kotleta.

Szukam osób, które miały u siebie pygoplitesa. Konkretnie chodzi mi o jego karmienie- jak zaczynaliście?

Z tego co widzę nie jest zainteresowany mrożonkami pływającymi w toni. Dostał algi nori na klipsie i kawałek obumierającej gąbki. Na chwilę obecną nie rusza nic. Czy jak dajecie pokarmy ON typu pygmy angel formula/ angel formula to używacie tej siateczki na klips?

Dzięki z góry za wszelkie sugestie. Dodam, że pływa z dwiema rybkami, które pobierają pokarm z toni, ale nie bardzo się od nich uczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podzielę się uwagami na temat podobnego ustnika, bo docelowo będzie właśnie ten jak w temacie, ale Navarchus początkowo nic nie ruszał można było mieć wszystko ale z kwestią czasu pomimo pełnego brzucha, zaczęły ginąć Grzybki (Czerwone Discosomy do zera zachowały się tylko te do których nie miał dostępu), Zoa niektóre wytłukł całkowicie część przestawiłem do kotnika i są od grodzone od ryb, Euphylia również cała poszła, również widzę ostatnio zainteresowanie Anthielą, z tego co obserwuję nie skubie Sinularii, Xenii, Briareum, Sarcophytona, Capnelli, Tubipory musica, Pseudogorgi,Rhodaktisow, nic nie mówi też Parazoa i brązowym grzybkom, ale w nowym akwarium które planuje zrobić docelowo będą same Ryby, + ewentualnie tło z jakichś względnie nie smacznych korali np Briareum, a dla Zoasów które najbardziej mi się podobają zrobię jakieś mini akwarium gdzie nie będą narażone na stres :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka sugestii dla osób chcących posiadać, Pygoplitesa, u mnie jest osobnik młodociany od Poniedziałku, a już zdążył przetrącić wszystkie zoasy, wykańcza te których nie zdążył wykończyć Navarchus za nim go odłowiłem, ale że macham na to ręką to zoa pójdą najwyżej do kogoś innego, bo tylko cztery odmiany zostały, ale przy tej rybie na pewno się nie utrzymają, nie mówi nic Rhodactisom więc z tego gatunku można by coś w kilku barwach próbować zestawić, na pewno śmiało można obsadzić dowolną odmianą briareum bo nie interesuje się tymi koralami, Sarco i sinularia również są omijane szerokim łukiem, Discosomy na razie nie są w kręgu jego zainteresować, ale jeszcze za wcześnie by to stwierdzić, tak samo Xenia ale raczej nie powinien tych korali brać, zeskubuje natomiast gąbki ze skał, a że mam nimi obrośnięte skały to ma co robić, jest to Ryba początkowo nie śmiała powinna mieć dużo kryjówek, w sklepie w pustych zbiornikach z samą wodą są cały czas zestresowane, co może się skończyć wiadomo czym, jeśli chodzi o pokarm to próbuje z Artemią i Wodzieniem, oraz Mysis, ale początkowo mrożonych nie chce ruszyć, tylko żywe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenne uwagi, Też chciałbym tą rybkę w nowym baniaku tylko prawie nigdzie go nie mają :( troszkę poczytałem na jej temat, myślę tylko jakie jeszcze rybki mógłbym do niego dołożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Markach i za pewne w Zabrzu też jest praktycznie co dostawa, raz przychodzą takie 7-8 CM, a innym razem 10-12 zależy jak się trafi, przychodzą raczej tylko te odmiany barwne z Pacyfiku, :) z Morza Czerwonego są trochę inaczej ubarwione, ale raczej sklepy zamawiają pod danego klienta bo nie widać nigdzie żeby był cały czas dostępny i jest znacznie droższy w tej opcji, a co do Ryb to możesz go pielęgnować z każdą rodziną nawet z Centropygami, choć może być agresywny dla innych pomakantowatych, ale z pozostałymi raczej nie powinien mieć na pieńku

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki żeby dołożyć potem do niej Hepatusa, Desjardini, raczej tyle z większych ryb, no i w między czasie jakieś stadko pseudanthiasów, no i wiadomo to co mam teraz :) błazenki, salarias i centropyga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam zasadnicze pytanko czy w 460l można trzymać diacantusa? Reszta obsady tak jak pisałem wyżej, proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie.

U mnie w 700 L też nie był za szczęśliwy.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie.

U mnie w 700 L też nie był za szczęśliwy.

Po czym wnioskujesz?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero podejmuje decyzje co do obsady. Więc wszystkie opinie bardzo potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz?

Mój jak padł to miał 22 cm. A przy zbiorniku 130 x 80 x 65 h to raczej nie miał za dużo miejsca do pływania.

Najwięcej trudności sprawiało mi dbanie o odpowiednią dietę tej ryby. Gąbki specjalnie kupowane oraz małże. Generalnie jak odwiedzałem Michała (Snocho) to jego Diacanthus zachowywał się inaczej. Zresztą myślę, że Michał moze w tym temacie dużo dopowiedzieć odnośnie tej ryby.

Moja opinia jest taka, że zbiornik musi mieć min. 1000 L i obfitować w bogactwo naturalnych pokarmów, co w naszych warunkach jest wyjątkowo trudne do spełnienia.

max


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłeś go młodego czy już dorosłego? Cały czas się zastanawiam, a jeśli nie tego to polecasz jakiegoś innego ładnego ustniczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.