Skocz do zawartości
max902

Czy to fito ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej moje akwa wystartowało 3 tygodnie temu na zywej skale i piasku pierwsze 2 tygodnie było cyjani znikło teraz pojawiła sie zielona woda nie wiem co to za rodzaj i jak z tym walczyc a moze przeczekac..

post-23198-0-09139100-1395360488_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne fito :)

Masz dwie / trzy opcje w sumie:

A. Wyłącz całkowicie światło (potrwa to kilka dni ale zniknie)

B. Podłącz lampę UV i lampa to załatwi

C. tej nigdy nie sprawdzałem ale koledzy pisali że działa. Dodaj zooplankton który wcina fito i powinno się "pozabijać"

W każdym razie nic strasznego ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprubuje z tym swiatłem ale jak zniknie a potem znowu zaczne swiecic to niepojawi sie to fito spowrotrm no3 z skali maxymalnej spadło do minimalnej czyli 0 po dnie zaczły chodzic jakies robaczki czerwone z tyłu akwarium jakies białe ...heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sposób B jest lepszy, ale ja to zboczony jestem i uważam, że UVka najlepsza na wszystko ;). Swoją drogą gdybym po 3 tygodniach od odpalenia miał taki obrazek, to chyba bym się podłamał lekko ;).


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max zdradz mi przepis na takie fito :D jutro jadę po mały baniak może uda mi się wychodowac tak jak tobie <marzyciel>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sposób B jest lepszy, ale ja to zboczony jestem i uważam, że UVka najlepsza na wszystko ;). Swoją drogą gdybym po 3 tygodniach od odpalenia miał taki obrazek, to chyba bym się podłamał lekko ;).

Etam od razu podłamał, jak baniak nówka - bez życia to luzik:)

Ja w tym tygodniu walczyłem u znajomych dokładnie z tego samego powodu.

Baniak ma 3 tygodnie, dodałem pewnych bakterii + podmiana ale na samej RO (wcześniej zrobiłem wodę z ciut wyższym zasoleniem i dlatego na razie wymieniłem wodę bez soli) i po 3 dniach.... zieleniak :)

4 dni baniak został bez lampy i 99% samo znikneło (dla spokoju teraz podłączyłem UV-łkę)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie zaciemniłem akwa zobacze jakie rezultaty beda zielony mintaj gada zostawic i podmnieniac 5% tez to sprubóje na koniec siegne po uv tylko jaką uv i gdzie taką kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max zdradz mi przepis na takie fito :D jutro jadę po mały baniak może uda mi się wychodowac tak jak tobie <marzyciel>

Ja przy podmnianie to do kibla wylewam heh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym użył zoo. Nie ma pospiechu, baniak startuje... Jak ubijesz fito, zostanie azot w obiegu i będziesz z tym walczył... Przy zoo będzie to wolniejszy proces, a i więcej życia zostanie. Potem trochę xeni na start i samo zniknie :)))

Jak masz możliwość, możesz to wypienić odpieniaczem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK tylko jestem poczatkujacy i niebardzo wiem co to zoo i gdzie mozna to kupic mój najblizszy sklep to e rybka w zabrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moze maja widlonogi. Z nich to dopiero bedzie pozytek jak Ci sie w przyszlosci mandaryny zamarza :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zooplankton - poszukaj na forum parę osób hoduje:) A jego rola - to już się kłania podręcznik biologii z liceum :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próbuję się dopatrzyć na zdjęciu.Ty masz tu jakiś cyrkulator/falownik, odpieniacz?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.