Skocz do zawartości
keermit

pomocy koral mi umiera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu cos sie dzieja z koralem . Czy bedzie cos z niego jak go ratowac

post-22013-0-11094400-1395495737_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w słodkiej wodzie go trzymasz czy mamy sobie wyobrazić jakie parametry masz i podstawowe informacje aby coś podpowiedzieć a często pojawiają się posty że coś nie tak z koralem i teraz zgaduj zgadula

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki jestem nowy parametry mam temp 25 zasolenie 1024 ca450 mg1300 no3 i po4 okolo zera oswietlenie 8 t5 wszystkie korale sa ok tylko ten zaczol ginac . Sol mam aquaforesta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH? Która sól, ta z bakteriami?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w takich warunkach i na soli z probiotykami goniopory i alveopory rozwijają się wyśmienicie. Ja zapytam jaka jest pozostała obsada, co sumplementujesz i najważniejsze: czym i jak często karmisz korale?

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobbysta szacunek tak mialem ale dawalem garlika i wszystko jest ok plamki znikly rybka czuje sie swietnie . Mam sol z probiotykami aqwaforest i reszta korali jest super. Tak wyglada obsada

post-22013-0-80549500-1395515724_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc co z KH, bo z tego co wiem zbyt wysokie KH przy metodzie probiotycznej może oznaczać kłopoty.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilem kh mam 6.7 to nie parametry przestal sie pompowac wczesniej byl wielki . Teraz co jakis czas odpada tylko szkielet zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien jesteś zasolenia? Ja bym to sprawdził refraktometrem. Jeśli pozostałe parametry wody są ok to jeśli zasolenie spadło to i korale polecą. Po jakimś czasie sól łapie wodę z powietrza i trzeba jej trochę więcej sypać do wody na podmianę. Sprawdzaj zasolenie nowej podmianki.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zasolenie jest ok refractometer mam h2ocean skalibrowany wienc na 100 procent jest ok . Wiem przy podmianie dale troche wiecej tak ze jak patrze po 2 godzinach mam zasolenie 1025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tylko z tym jednym koralem reszta jest super . Tylko ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zasolenie jest ok refractometer mam h2ocean skalibrowany wienc na 100 procent jest ok . Wiem przy podmianie dale troche wiecej tak ze jak patrze po 2 godzinach mam zasolenie 1025

haha ile to juz osob pisalo ze ma skalibrowany rekfraktometr a tu :mooning jest , sprawdz sobie w sklepie lub splawikiem jak masz , ryby np lubia nizsze zasolenie , korale juz nie bardzo ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale ja nie jestem z pierwszej lapanki mam wlasny filter ro sol jest dobra wienc to nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale ja nie jestem z pierwszej lapanki mam wlasny filter ro sol jest dobra wienc to nie to

ale ja nie twierdze ze jestes z pierwszej lapanki ale pisze zebzs sobie to sprawdzil bo mozesz miec blad na refraktometrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopy przestancie szukac dziury w calym.

Znam to akwarium od kuchni. Poniewaz nie potrafilem pomoc namowilem kolege by poradzil sie forum.

Jak nie wiecie OK ja tez nie wiem, ale nie zwalajcie na parametry bo to swiadczy o nas.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem podobną sytacje gdy zwiększyłem cyrkulacje na korala. Potem gdy zmieniłem mu miejsce gdzie była słabsza cyrkulacja to ponownie zaczoł pulsować

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Krajca i to prawdopodobnie jest to . Przestawilem cyrkulacje bo inny koral mi urusl . Zaraz to zmienie przesune go w spokojne miejsce zobaczymy . Dzieki Grzegorz bo nie dawalem rady . Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keermit , nie podałeś najważniejszego "parametru" ! wielkości akwarium. Jeśli masz małe to zapomnij o stałych parametrach i o niektórych koralach , o tym też.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wienc baniaczek 360 l 2 pompy cyrkulacyjne hydor oswietlenie t5 8 swietlowek parametry wody pisalem wczesniej wszystko sprawdzam co tydzien i to nie sa parametry wody . Wczesniej wstawilem fotke obsady korali , posiadam cale robactwo plus porosly mi gapki . Wszelkich informacj przed startem baniaka udzielil mi Grzegorz i trzymam sie tego . Od podmiany do podmiany mam niewielki spadek wapna i magnezu miesci sie spoko w normie reszta jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wienc baniaczek 360 l 2 pompy cyrkulacyjne hydor oswietlenie t5 8 swietlowek parametry wody pisalem wczesniej wszystko sprawdzam co tydzien i to nie sa parametry wody . Wczesniej wstawilem fotke obsady korali , posiadam cale robactwo plus porosly mi gapki . Wszelkich informacj przed startem baniaka udzielil mi Grzegorz i trzymam sie tego . Od podmiany do podmiany mam niewielki spadek wapna i magnezu miesci sie spoko w normie reszta jest ok .

Wpisz sobie to w stopkę i od razu będzie wiadomo o czym rozmowa


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob mu kapiel w rx coral pro


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.