Skocz do zawartości
Ewa11

Moja pierwsza solniczka :-))

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam na imię Ewa i od 21.12.2013 mamy z Mężem pierwsze "poważne" akwarium.

Na samym początku byłam strasznym przeciwnikiem akwa w domu a teraz sama non stop przy nim siedzę :-)

Mam nadzieję, że spodoba Wam się moja solniczka bo dla mnie jest cudowna. Będę wdzięczna za każdą opinię i tę dobrą i tę złą.

P.S. Zdjęcia z dnia dzisiejszego już po przejściu najgorszego okresu dojrzewania.

post-23159-0-56640000-1395676858_thumb.jpg

post-23159-0-08446000-1395676892_thumb.jpg

post-23159-0-18116200-1395676915_thumb.jpg

post-23159-0-18736500-1395676938_thumb.jpg

post-23159-0-05812300-1395677191_thumb.jpg

post-23159-0-92955100-1395677221_thumb.jpg

Edytowane przez Ewa11 (wyświetl historię edycji)

500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, fajnie ze zdecydowalisce sie pokazać zbiornik- super. Widze też coś ode mnie ;) ale to chyba nie ten morderca od krewetek ;)

... pozdrawiam mobilnie przez Samsung Galaxy S4 :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Bardzo mi się podoba Wasze akwarium.Oczywiście oko od razu zawiesiłam na tridacnie. :) Mogę zapytać o parametry wody? Trzymam kciuki.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, fajnie ze zdecydowalisce sie pokazać zbiornik- super. Widze też coś ode mnie ;) ale to chyba nie ten morderca od krewetek ;)

... pozdrawiam mobilnie przez Samsung Galaxy S4 :)

Dziękujemy

Quadri po lewej z instynktem zabójcy ...

Edytowane przez Ewa11 (wyświetl historię edycji)

500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Wasze akwarium.Oczywiście oko od razu zawiesiłam na tridacnie. :) Mogę zapytać o parametry wody? Trzymam kciuki. :)

Dziękujemy, parametry wody w stopce

Pozdrawiamy


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wymiary akwarium ?

65x55x50cm


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dziękuję. :) Nie wiem czemu w telefonie mi się nie wyswietliły. Teraz już widzę. :) Można jeszcze zapytać jakiej soli używacie? Pozdrawiam

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. :) Nie wiem czemu w telefonie mi się nie wyswietliły. Teraz już widzę. :) Można jeszcze zapytać jakiej soli używacie? Pozdrawiam

Na start była słona woda z eRybki, później na podmianki sól H2Ocean Natural Reef ( na startujące, mało obciążone akwa za bogata sól - "zielona woda" ), a teraz Red Sea zwykła.

Z czasem jeśli parametry Ca i Mg zaczną się rozjeżdżać pomyślę nad zmianą soli na bogatszą lub podłączę pompy dozujące.

Edytowane przez Ewa11 (wyświetl historię edycji)

500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa zacznij już szukać nowego domu dla diademy bo nie nie jest zbiornik dla niego :-(. Możesz napisać coś więcej o setupie bo jakoś tak mi się dziwnie wydaje to oświetlenie i słaba klarowność wody? A może to takie zdjęcia tylko ;-). Quadri przepiękny symetryczny jak z katalogu ;-). Powodzenia i czekamy na aktualizację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa zacznij już szukać nowego domu dla diademy bo nie nie jest zbiornik dla niego :-(. Możesz napisać coś więcej o setupie bo jakoś tak mi się dziwnie wydaje to oświetlenie i słaba klarowność wody? A może to takie zdjęcia tylko ;-). Quadri przepiękny symetryczny jak z katalogu ;-). Powodzenia i czekamy na aktualizację

Zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów. Robione lustrzanką a wychodzą fatalnie (fotograf ze mnie marny). Oświetlenie jest OK, wnoszę to z tempa przyrostu SPS-ów. Z klarownością wody mieliśmy problem pod koniec dojrzewania zbiornika, w wodzie unosił się szary pył - prawdopodobnie ze skał, a do tego śliczne fito. Problem załatwiła włóknina filtracyjna w sumpie (pył), a lampa UV ( 3 razy -co tydzień po kilkadziesiąt godzin )problem fito.post-23159-0-27804400-1395738844_thumb.jpg

Na start wrzuciliśmy 7 kg żywej i 13 kg suchej skały. Ostatnio dorzuciliśmy jeszcze 4 kg żywej z naszej działającej 2 m-ce dłużej 60-tki - niżej aktualne foto, demolka SPS-ów " by gratilla".

Diadema była dwukrotnie mniejsza kilka tygodni temu , będzie miała nowy dom.

Quadri obecnie są dwa (takie ładne sztuki mamy od jinjer - pozdrawiamy) , starszy zdążył skonsumować 2 lysmata kuekenthali :chris: , (na zdjęciu morderca niewidoczny - przeprowadził się między komin a skałę).

Aktualizacja

Mordercą krewetek okazał się brzydal, dziś byliśmy świadkami jak atakuje krewetkę - uderzając w nią

kilkakrotnie przełamał ją na pół. Krewetki czyszczące, debeliusy i babilonia posprzątały zwłoki. Nakaz eksmisji do sumpa natychmiastowy, gdzie teraz dzieli miejsce z boksującą (też bandyta - atakował błazenki).post-23159-0-67270800-1395917402_thumb.jpg

Na zdjęciu zdążyliśmy uwiecznić sam koniec zdarzenia - babilonia konsumuje resztki.

Edytowane przez Ewa11 (wyświetl historię edycji)

500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium całkiem fajne, tylko 2 quadri jak będą miały swoje wymiary mogą skutecznie utrudnić życie innym koralom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zrobić fotki bez lampy błyskowej, wyjdą ładniejsze :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zrobić fotki bez lampy błyskowej, wyjdą ładniejsze :)

Bardzo dziękuję za cenną radę. :thumbup:

Pozdrawiam


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie się zapowiada :thumbup:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie się zapowiada :thumbup:

Bardzo dziękuję , codziennie i tak coś przestawiam w baniaku. :-)


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni zmieniłem pompę obiegową na mocniejszą ( 3000 l/h Red Devil ), zmieniłem średnicę rur powrotu na 25 mm i zamiast kolanek wstawiłem łuki. Dodatkowo obniżyłem poziom wody w kominie przerabiając spływ.Efekt : - mocniejszy obieg wody ruszył cały pył w zbiorniku, ale jest też plus - zwierzęta są bardziej aktywne. Odpieniacz dopiero dziś przestał wywalać syf, teraz ustawiłem go na suchą pianę. Fotkę wrzucę po przeróbkach w sumpie - dokładam przegrodę na włókninę filtracyjną - patent z klamerką przy zwiększonym przepływie się nie sprawdza.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe zwierzaki? ;)

Właśnie padł jeden czarny malutki błazenek.

Jestem załamana.Reszta obasady czuje się dobrze.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa zacznij już szukać nowego domu dla diademy bo nie nie jest zbiornik dla niego :-(. Możesz napisać coś więcej o setupie bo jakoś tak mi się dziwnie wydaje to oświetlenie i słaba klarowność wody? A może to takie zdjęcia tylko ;-). Quadri przepiękny symetryczny jak z katalogu ;-). Powodzenia i czekamy na aktualizację

Diadema znalazła już nowy dom. Rzeczywiście męczyła się już w za małym zbiorniku.

Dzięki za radę.

Pozdrawiam


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie aktualizowałem tematu (z braku czasu - wiele się działo...)

Wpadłem na pomysł, że dobrze byłoby przeprowadzić malutki remont w M-4 przygotowując miejsce pod większy zbiornik.

Rzeczywistość, szybko zweryfikowała moje optymistyczne założenia, bowiem już po kilku dniach prac okazało się że jednak musi to być remont gruntowny. Rodzinkę przeprowadziłem, ale zbiornik miał pozostać w mieszkaniu - padł pomysł przeniesienia zestawu na wózek transportowy i przewożenia go z pokoju do pokoju w miarę postępu prac.

Niestety , pomysł chybiony gdyż pył unosił się wszędzie, nawet tam gdzie nie prowadzono prac.

W trybie awaryjnym zakupiłem szkło 110x40x30,wstawiłem "na żywca" odpieniacz i przeniosłem zawartość. Straty - babka piaskowa ( wyskoczyła 2 dni po przenosinach), i 2 krewetki kuekenthali - dostały się do odpieniacza przez wlot wody (już zabezpieczony).Dodatkowo rozjechały się ponownie parametry.

W związku z wymuszoną przeprowadzką życia wystawiam na sprzedaż zestaw 180l, a do czasu zakończenia remontu i dostawy nowego szkła będę musiał sobie jakoś poradzić.

Zdjęcie prowizorki zrobione aparatem w telefonie

Jeśli kiedykolwiek jeszcze zdecyduję się na remont w mieszkaniu to w pierwszej kolejności pozbędę się zbiornika - szkoda zwierząt. Przykrywanie zbiornika wg mnie ma sens tylko w przypadku drobnych prac malarskich, w przypadku skuwania betonu, cięcia i szlifowania, pyłu jest tyle, że żadne zabezpieczenie zbiornika nie pomoże.

Pierwsze zdjęcie wykonane telefonem.Na pozostałych ostatnie fotki przed remontem, m.in. ostatnie piaskowej.

Kiedy znajdę w kartonach lustrzankę, wrzucę zdjęcia lepszej jakości.

Proszę o opinię jakie problemy czekają mnie przy tej prowizorycznej instalacji

post-23159-0-57308300-1402692845_thumb.jpg

post-23159-0-70575600-1402694776_thumb.jpg

post-23159-0-66027100-1402694777_thumb.jpg

post-23159-0-46744500-1402694778_thumb.jpg

post-23159-0-28439500-1402694931_thumb.jpg


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku drogi nie mam dla Ciebie dobrych informacji :(

Rozumiem że malowanie jeszcze przed Tobą a z własnego doświadczenia powiem Ci że opary farb pięknie zabijają życie w akwarium :(

Jezelei naprawdę nie możesz wynieść życia z mieszkania postaraj się o mega wentylacje w pomieszczeniu w którym stoi zbiornik i koniecznie rurę która zasysa powietrze do odpieniacza wystaw na zewnątrz przez okno.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku drogi nie mam dla Ciebie dobrych informacji :(

Rozumiem że malowanie jeszcze przed Tobą a z własnego doświadczenia powiem Ci że opary farb pięknie zabijają życie w akwarium :(

Jezelei naprawdę nie możesz wynieść życia z mieszkania postaraj się o mega wentylacje w pomieszczeniu w którym stoi zbiornik i koniecznie rurę która zasysa powietrze do odpieniacza wystaw na zewnątrz przez okno.

Powodzenia

Zbiornik awaryjny wraz z życiem jest postawiony w wynajętym mieszkaniu. W remontowanym pozostał pusty zestaw180l.

17cze2014

Dzisiejsze pomiary N03 i PO4 wykazują poprawę parametrów, funghia przestała gubić tkankę, idzie ku lepszemu. Wieczorem uruchamiam pompy dozujące, wówczas ustabilizuję i podniosę kH do około 8-9

Edit 12lipiec2014

Najbardziej tajemniczy mieszkaniec prowizorki żyje, dziś zrzucił wylinkę

Edytowane przez Ewa11 (wyświetl historię edycji)

500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na zdjęcia nowego zbiorniczka. Nasz stoi. Jeszcze niezalany ale już stoi. odpieniacz też w drodze. Ale mąż nie wytrzymał i wszystko z kostki przeniósł do 112l.. od razu to lepiej wygląda. Ale przed nami długa droga bo remont utknął w łazience.. :(

pozdrawiamy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.