Skocz do zawartości
kribyd

Akwarium ok 385L - od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

cieszę się, że się podoba:) W przyszłym tygodniu postaram się nagrać kolejny filmik.

W międzyczasie w celu zbicia NO3 zwiększyłem dawkowanie ProBioS do 7kropli/dzień a ProF i ProBioF do 5kropli/łyżeczek/dzień. Zacząłem systematycznie stosować skarpety i ku mojemu zaskoczeniu zaskoczyło i na dzień dzisiejszy NO3 jest 0 lub delikatnie ponad:) Po tym jak NO3 spadło do 0 wyszło mi chyba cyjano na piasku na około dwóch tygodni po czym samo odeszło (inne niż poprzedni brązowy nalot, teraz to taki jakby zielony nalot plus mocno piasek się posklejał). Ale ponieważ w międzyczasie byłem na urlopie to nie zdążyłem się za to zabrać....i samo odeszło!

Na chwilę obecną przy NO3=0 miękkie dalej rosną ładnie, LPSy też (chociaż Euphylie jakby się mniej pompują) a SPSy, te które się przyjęły ruszyły. Gąbki też zadowolone. Jakoś w czerwcu kupiłem od Debory 5 rodzajów twardych i niestety dwie z tych szczepek się u mnie nie przyjęły (seriatopora callendrium zielona fluo, seriatopora callendrium pink). Nie jestem pewien dlaczego, może dlatego że trafiły na okres spadającego NO3. Trochę się pewnie pospieszyłem.

W czerwcu czy lipcu dodałem także pompy jebao DP4 i to mi mega ułatwiło życie. Nie są chyba co do mililitra dokładne ale na moje średnio-zaawansowane potrzeby wystarczają. Dzięki temu kH stabilne!


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku miesięcy trwa złoty okres akwarium więc poniżej prezentuję postępy. Wszystko ma się dobrze, powoli zaczyna brakować miejsca:) Ryby zdrowe, korale miękkie i LPS mimo NO3=0-1 szaleją, SPSy też wyraźnie rosną. Od kilku tygodni wykorzystuję czwartą pompę jebao dp-4 do dozowania 10ml dziennie AF NP-Pro (polimery w płynie). Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków przejścia z ProF i ProBioF na NP-Pro (nadal stosuję ProBio S). Poniżej film i kilka zdjęć.

FILM:

ZDJĘCIA:

22-11-2015-1 - sprzedaz.jpg

22-11-2015-2.jpg

22-11-2015-3.jpg

22-11-2015-4.jpg

22-11-2015-5.jpg

22-11-2015-6.jpg

22-11-2015-7.jpg

22-11-2015-8.jpg

Edytowane przez kribyd (wyświetl historię edycji)

start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny mały update. Z dużych zmian to zaszalałem i wymieniłem oświetlenie na Kessil Ap700. Duża zmiana bo do tej pory akwarium oświetlała najtańsza belka oświetleniowa 8x39w (a w sumie to 7x39w bo jeden slot od początku nie działal). Na razie nowa lampa ustawiona na maksymalnie 55% mocy między 12.00 a 17.00. Świeci bardzo ładnie, bliki są tak jak wcześniej czytałem bardzo wyraźne, fajnie to wygląda. Nad akwarium wisi na razie 2 tygodnie więc za wcześnie na ocenę ale korale i zwierzęta przyjęły zmianę dobrze, przyrosty miękkich na plus, przyrosty LPS i SPS chyba porównywalnie jak pod T5 - ocenię za jakieś 2 miesiące. Ale ogólnie to korale pompują się prawidłowo:) a świecą (UV) bez porównania mocniej niż pod świetlówkami T5. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to mogę co nieco więcej o lampie napisać ale ponieważ wątek cieszy się średnim zainteresowaniem to się na razie nie rozpisuję :crybaby:

Film:

Zdjęcia:

26-01-2016-2.jpg

26-01-2016-3.jpg

26-01-2016-4.jpg

26-01-2016-1.jpg

Edytowane przez kribyd (wyświetl historię edycji)

start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały temat. Zbiorniczek super ale wydaje mi się że dopiero w ostanim poście pod nowym oświetleniem wyszła Petarda :)


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przeoczyłem ten temat ale akwarium piękne i Wielka różnorodność gratuluję

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np pro rozumiem idzie codziennie z pompy dokującej a pro Bio S dajesz tez codziennie czy co drugi?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że się wam podoba:))) w najbliższym czasie zrobię jakiś update ale najpierw muszę porobić trochę zdjęć i nagrać nowy film.

firefighter1 - tak, NP PRO idzie z pompy dozującej. Do zeszłego tygodnia 8ml dziennie, teraz 11ml dziennie bo mam więcej ryb i trzeba było skompensować. ProBioS ręcznie 4 kropelki dziennie.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ukwialy nie parza Ci korali?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie macki sięgają tam parzą...niestety. Na szczęście ta skałka na której są zgrupowana im bardzo pasuje i wszystkie tam siedzą - oprócz jednego, który wymyślił sobie że przemaszeruje na drugą część baniaka gdzie po 2 tygodniach się podzielił...ehhh


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sobie poradzą korale pod samymi Ledami. Co prawda wymagających twardzieli nie masz więc powinny dac radę, a prezencja akwarium dużo zyskała przy tej obsadzie.

Ogólnie ładnie zaskoczył zbiornik. Soli jakiej w końcu używasz?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lampki kessil ap700 jestem bardzo zadowolony. Światło 10/10, ale z minusów to cały czas utrudniona obsługa:

- przez panel na lampie można tak mało ustawić, że jest praktycznie bezużyteczny

- kessil na razie ma tylko apkę na ipad'a (nie mam) i androida w wersji beta. Na szczęście beta działa ok z wyjątkiem programu aklimatyzacji (strach włączać) i takich dodatkowych bajerów jak burza.

- moonlight jest zdecydowanie za mocny

- pierwszy egzemplarz musiałem odesłać bo wyzionął ducha w pierwszej sekundzie nad akwarium

Żaden z moich korali nie grymasił po przesiadce na tą lampę, nie miałem żadnej plagi. Wszystko rośnie, ale czy szybko czy wolno to trudno mi powiedzieć bo to pierwsze moje akwarium. Raczej szybciej niż pod najtańszą belką 7x39W, którą miałem wcześniej Jak się porówna wielkość niektórych twardych na zdjęciach z listopada i teraz to jest mega różnica, a w niektórych są umiarkowane przyrosty - i tutaj nie wiem czy to wina lampy, specyfiki korala czy nieregularnych podmian. Także ogólnie to jestem bardzo zadowolony. Mam tylko nadzieję, że za tą ceną będzie świeciła co najmniej 5lat :sweat:

Grzegorz, po krótkiej przygodzie z solą AF probiotyczną (o problemach pisałem w tym wątku) wróciłem do IO. Podmiany trochę mi mieszają z kH bo ma bardzo wysokie, ale nie planuje w tej kwestii kombinować. Podmiany robię nieregularnie, jakieś 5% co 2-3tyg.

Jak ktoś chce zobaczyć na żywo to zapraszam do YASUMI SPA Poznań gdzie stoi w recepcji. Przy okazji można kupić zaproszenie na jakiś zabieg czy masaż dla waszej drugiej połówki lub np. z okazji Dnia Mamy, który się zbliża: http://www.poznan.yasumi.pl/bon-podarunkowy ;)

aha, przy okazji podzielę się ciekawym info, które wyczytałem tutaj na forum i pomogło w aklimatyzacji Chelmona w moim zbiorniku. W AquaMedicu niby jadł mrożonki, ale u mnie jakby o tym zapomniał. No to poszperałem na forum i ktoś napisał, że podaje swojemu mule. Szybka wycieczka do Selgrosa gdzie kupiłem 1kg za jakieś 12zł i ma jedzenia na pół roku. Cały tydzień nie widziałem żeby jadł coś poza podskubywaniem skały, a jak mula wylądowała w zbiorniku to po 30min obczajania z każdej strony zaczął ją pałaszować. I tak u mnie pływa już 3 miesiące i cieszy oko:))) No i ostatnio widziałem, że coś z mrożonki też sobie złapał...ale i tak jak tylko szczypce pojawią się w akwarium to pływa dookoła i ma nadzieję na porządny obiad - dostaje 3szt na tydzień.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mule kupiłem świeże w Selgrosie, ważne żeby nie były ugotowane (w Biedronce, Lidlu, Piotrze i Pawle nie było takich). Przygotowuję je oczywiście z dodatkiem czosnku (wiadomo, dla zdrowia rybek). Mojemu Chelmonowi najbardziej pasuje ten sposób przygotowania: http://www.kulinarnawyspa.pl/przepis/malze-w-bialym-winie-z-czosnkiem-i-pietruszka/

...

...

...

:whistle: taki żarcik oczywiście:)

Świeże mule przed zamrożeniem krótkim ostrym nożem pootwierałem (zabawy na 20min), a następnie do woreczków po 10szt. i do zamrażarki. Zamrożoną, otwartą mulę szczypcami wkładam do akwarium i kładę na piasku, nawet jej nie rozmrażam wcześniej. Chwila moment i Chelomon zajada. Pustą muszlę wyciągam następnym razem.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazje zobaczyć akwarium i powiem że zdjęcia są słabsze niż efekt na żywo :D I jeszcze raz dziękuję za szczepki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz można spróbować kupić chelmona.

Może i ja dam tym razem wykarmić.

A baniaczek super, tylko szkoda że tak daleko bo na żywo pewnie lepiej wygląda, a i do mamuśki coś by się wybrało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hernio, ciesze ze sie podobalo. Mam nadzieje, ze wszystko sie przyjmie!

lufcik, z chelomonem jeszcze kilka osob powinna dac znac czy ten smakolyk pomogl. Pani w AquaMedicu powiedziala ze 75% chelmonow ktore sprzedaja nie daje rady, powiedzialem jej o mulach i sie jej bardzo spodobala wskazowka, tez nie wiedziala. Moze to jest taki zloty myk na ta rybe? Jak przezyje rok i wiecej osob da znac ze sposob sie sprawdzil to bedzie mozna o tym gdzies mocniej na forum napisac.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.