Skocz do zawartości
brdow20009

Jaki sprzęt do akwarium 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz że miejsce na zbiornik masz 60x50 to rób takie akwarium z kominem wewnętrznym , jeśli miał byś do zagospodarowania a widocznie masz bo chcesz robić panel rób komin zewnętrzny .Rób docelowo od razu co chcesz bo stracisz niepotrzebnie $$. Odpieniacz do sumpa kupisz dobrą używkę za 400-500 zł np. Schuran 100 lub jakiś DIY..Skały max 10 klio .Jak chcesz iść w LEDY po taniemu szukaj chinczyka 120W i go skręcisz .

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar akwarium to jeszcze kwestia planów i negocjacji ;) są w życiu na pierwszym miejscu inne wydatki ale planować i po cichu się zbroić nikt nie zabroni :D

Obecnie mam 240L słodkie, będę wymieniać szkło razem ze stelażem i chciałbym wygenerować miejsce dla solniczki ;)

Czytałem sporo tematów na forum i widzę u ludzi z akwariami ~100L tendencję z przejściem od wkładania sprzętu do akwarium, przez doklejanie szklanej korony i panelu/komina aż do zakładania sumpa. Dlatego już na wstępie planuję akwarium z możliwością podłączenia sumpa ;) Tym bardziej, że nie wiem czy będzie na niego miejsce. Bo w szafce bedzie stał także kubełek, butla co2 i jakiś jeszcze sprzęt ze slodkiego.

Na takiej ilości skały to mandarynek chyba mi z głodu padnie :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej jak się trzeba liczyć z każdym groszem to trzeba zrobić raz a porządnie , możesz mi uwierzyć na słowo .Tym bardziej że będziesz robił wszystko od początku .Może odezwą się bardziej doświadczeni to Cię przekonają .Każda zamiana , wymiana kosztuje pomijam fakt że podałeś linki do sprzętu nowego .Koszt założenia 100 a 200 litrowego praktycznie bez różnicy .A po co Ci kubełek i butla co2 ?Nie masz kasy , poczekaj 2-3 miesiące i zakładaj tak jak powinno być , półśrodki kosztują dużo więcej .W 100 litrowy zbiornik z samymi miekasami i łatwymi LPS-ami szkoda ładować odpieniacz do środka lepiej kaskada i jechać na samych podmianach .Podaj budżet jaki chcesz przeznaczyć na rozpoczęcie będzie dużo łatwiej pomóc .

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubełek i butla są częścią 240L słodkiego ;)

Co do kasy to właśnie powoli określam ile muszę zebrać by osiągnąć cel :)

Szkło ~120 zł

cyrkulacja ~100zł

oświetlenie ~500 zł

odpieniacz ~500-1000zł

skała ~500zł

Myślę, że w jakiś 3k się zamknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz robić wszystko od nowa zrób miejsce na sump .Za 3000 zmieścisz się z osprzętem :

akwarium 60x50x45 , sump , hydraulika ~400

odpieniacz -używka lub DIY 200-400

osmoza plud DI ~300

oświetlenie~400

cyrkulacja ~100

pompa obiegowa ~150

piasek ~100

skała~400

grzałka ~50

ewentualnie korona ~100

sól ~50 mam zresztą wystawioną na sprzedaż na start jak ulał

Tendencje są do przekładania wszystkiego do sumpa bo tak jak Ty nie słuchali rad , a po czasie zrozumieli swój błąd .

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tendencje są do przekładania wszystkiego do sumpa bo tak jak Ty nie słuchali rad , a po czasie zrozumieli swój błąd .

Słucham, słucham ;) a raczej czytam :>

do tego jeszcze automatyczna dolewka i zbiornik do niej... kolejne 300 zł

no i narazie zamykamy się w 2600 w czasie tej wyliczanki :p

no to myślę, że jeszcze troszke odkładania mnie czeka ;P

akwarystyka morska robi się coraz bardziej popularna to może za rok czy 2 ceny będą niższe :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik możesz zaplanować w sumpie , dolewka 150 , masz czas nie spiesz się przeglądaj targowisko


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu targowiska kusi mnie by zakupić jakiś większy używany odpieniacz za jakieś 500 zł. Urządzenie dedykowane dla akwariów 3-5x takich jak mój planowany będzie pienić u mnie? Jakie mogłyby być negatywne skutki tak dużej nadfiltracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki konkretnie model żeby się nie okazał za słaby do twojego :) i na jakie duże akwarium się zdecydowałeś


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po negocjacjach i pomiarach znajdzie się miejsce na baniaczek 50sz x40gl x50wys. + sump

Planowana obsada bedzie miękka + LPS

jakieś krewetki

krab pustelnik

babka kopiąca

może mandaryn

To daje ponad 100L w obiegu. Czy Blau Scuma 0635 udźwignie taką obsadę czy szukać czegoś większego?

Edytowane przez wesoly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten odp nadaje sie do akwarium max 60-70L pomyśl nad czym większym i jak będziesz miał sumpa to po co Ci odpieniacz wieszany na akw??

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.