Skocz do zawartości
Blizzard2009

[126l] Prośba o ocenę wyposażenia na start

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o ten filt z tej strony filtrywody.pl co podales to najpierw zapytaj sie tam czy sie nie walnęli w opisie. Bo w naglowku jest filtr ro4 a w opisie wychodzi RO3. Z tego co czytalem do morskiej najlepszy jest RO4.

Sent from my RM-885_eu_poland_298 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem odpalałem na żywej + 25% suchej. Miałem aptazje ~ krewetki pomogły. Ale z briopsis przegrałem. Teraz robię restart na ceramice i martwej skale.

Moim zdaniem żywą jest dobra,ale spore ryzyko przyniesienia z nią syfu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Za pierwszym razem odpalałem na żywej + 25% suchej. Miałem aptazje ~ krewetki pomogły. Ale z briopsis przegrałem. Teraz robię restart na ceramice i martwej skale.

Moim zdaniem żywą jest dobra,ale spore ryzyko przyniesienia z nią syfu

pozdrawiam

Z tym akurat walka jest nie aż taka ciężka. Dobry mitrax i briopsis znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Miałem 2mitrax,dolabelle,borsuka. I nic.

Mój błąd podstawowy - gdy zauważyłem to g.... nie wyrzuciłem tej skały.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie tymi wszystkimi plagami :) chociaż zdaję sobie sprawę że z czymś na pewno przyjdzie się zmierzyć.

Dopytam o ten filtr - dzięki za spostrzeżenie.

Wracając do świetlówek, jesli ktoś ma podobnie lub zna się na tym proszę o info czy kombinacja jak nizej będzie OK:

Ati blue plus, Ati aquablue special, Sylvania aquastar, Ati aquablue special *

* czyli jesli dobrze rozumiem opisy to jest to po kolei: niebieska, srednia (niebiesko-biala), biala, i znow srednia

Szczerze mowiac jakos bardziej podobaja mi sie zbiorniki gdzie nie ma przesytu niebieskości,

czyli np. bardziej podoba mi się to: http://www.nano-reef.pl/datas/users/489-p2057405.jpg

niż to: http://reefbuilders.com/files/2009/12/reefbrite-actinic-led-striplights-4.jpg

* jesli moja kombinacja jest zła na przyklad z powodu za malej ilosci niebieskiego dajcie znac proszę :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link nie odpowiada.

Kup sobie ledy I sam sobie dobierzesz jaka chcesz barwe o okreslonej porze dnia/nocy ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Pierwszy link nie odpowiada.

Kup sobie ledy I sam sobie dobierzesz jaka chcesz barwe o okreslonej porze dnia/nocy ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Nie nabijaj się z początkującego kolegi. LED jest kontrowersyjne i mało kto umie je dobrze dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie z nikogo nie nabija...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie tymi wszystkimi plagami :) chociaż zdaję sobie sprawę że z czymś na pewno przyjdzie się zmierzyć.

Dopytam o ten filtr - dzięki za spostrzeżenie.

Wracając do świetlówek, jesli ktoś ma podobnie lub zna się na tym proszę o info czy kombinacja jak nizej będzie OK:

Ati blue plus, Ati aquablue special, Sylvania aquastar, Ati aquablue special *

* czyli jesli dobrze rozumiem opisy to jest to po kolei: niebieska, srednia (niebiesko-biala), biala, i znow srednia

Szczerze mowiac jakos bardziej podobaja mi sie zbiorniki gdzie nie ma przesytu niebieskości,

czyli np. bardziej podoba mi się to: http://www.nano-reef...89-p2057405.jpg

niż to: http://reefbuilders....riplights-4.jpg

* jesli moja kombinacja jest zła na przyklad z powodu za malej ilosci niebieskiego dajcie znac proszę :)

Ja bym zrobił 2 x ATI Blue Plus kosztem jednej ATI Aquablue Special, a zamiast Sylvanii ATI CoralPlus

Edytowane przez czaja (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie mam ani jednej świetlówki białej a mimo to nie jest niebiesko więc myślę, że przykłady, które wkleiłeś to po prostu nieumiejętnie zrobione zdjęcia.

W drugim linku zdjęcie również nie jest robione w pełnym świetle.

Tematów na temat światła jest cała masa i nie ma też sensu w tym wątku prowadzić debaty co jest lepsze czy ledy czy świetlówki.

Każdy wybiera swoją drogę i to co jemu odpowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ani jednej świetlówki białej a mimo to nie jest niebiesko więc myślę, że przykłady, które wkleiłeś to po prostu nieumiejętnie zrobione zdjęcia.

W drugim linku zdjęcie również nie jest robione w pełnym świetle.

Tematów na temat światła jest cała masa i nie ma też sensu w tym wątku prowadzić debaty co jest lepsze czy ledy czy świetlówki.

Każdy wybiera swoją drogę i to co jemu odpowiadam.

To ja tak z ciekawości z pytam jakie masz świetlówki i w jakiej konfiguracji - pytam bo moja konfiguracja nie do końca mi się podoba :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak z ciekawości z pytam jakie masz świetlówki i w jakiej konfiguracji - pytam bo moja konfiguracja nie do końca mi się podoba :)

Czaja - a jaka to konfiguracja, ktora taka niefajna?



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaja - a jaka to konfiguracja, ktora taka niefajna?

Miałem na myśli konfigurację w swoim akwa (sorry za wtrącenie do tematu). Ja mam

Blue Plus

Coral +

Aquablue special

Coral +

Coral +

Blue Plus

Wywalę chyba Aquablue i dodam w to miejsce Blue Plus albo jakąś aktynikę. Trochę mam za biało :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi kiedyś pisał lub mówił białe świetlówki są tylko na polepszenie wyrazistości kolorów i nie ma żadnego wpływu na korale ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia bo niestety na ten temat nie jestem ekspertem. :crybaby:

http://nano-reef.pl/topic/44478-znaczenie-swiatla-w-akwarystyce/

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Zmieniły mi się lekko plany odnośnie wymiaru akwa. Chyba będzie 80x40x40 (wcześniej miało być 80/35/45). Czy w związku z tym do akwa o wysokości 40cm będzie pasował miniflotor który ma 45cm wysokości??

Wysłane z tapatalk

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak bo to jest wysokość z kubkiem a ten musi być ponad taflą :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie myślisz o jakimś lepszym odpieniaczu z wirnikiem igiełkowym a nie tak tradycyjnie na kostkę która co trochę trzeba wymieniać ? jakimś wewnętrznym/zewnętrznym ?


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w najbliższym czasie trafi sie używamy odpieniacz do mojego litrażu w cenie do 200zł to wezmę, inaczej będzie to miniflotor. Jakoś przeżyje te wymiany kostek. Pocieszam się tym że jednak gro ludzi go poleca do takich litrazow

Wysłane z tapatalk

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Bez przesady z tą wymianą kostek. Tego się nie robi co 1 miesiąc. ja wymieniłem niedawno dopiero po 1 roku eksploatacji. Kolega Robteos jak widać nie lubi firmy AM. W innym temacie tez się pochlebnie na temat jej innych wyrobów nie wypowiadał. Z kolei ja gdzieś widziałem kilka wątków na temat popsutych wyrobów tak wychwalanej tu Tunze. A mnie AM tak zadowoliła parametrami mojego miniflootora że następny skimmer też od nich będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie wymieniłeś kostkę dopiero po roku to niestety znaczy że przez bardzo długi czas Twój odpieniacz działał bardzo źle i był mało wydajny jak na swoje i tak małe możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Albo miałem tak małą obsadę, że nie było potrzeby wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pewnie masz rację gdyby nie to że wielkość obsady nijak się nie ma do rozkładu kostki lipowej w słonej wodzie. Oczywiście pomijam już fakt ze sam producent zaleca wymianę max co 2-3 mies bo Ty zapewne wiesz lepiej ;-). Podpowiem Ci że z tymi kostkami to nie chodzi o to żeby puszczały"jakies" bąbelki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Oczywiście pewnie masz rację gdyby nie to że wielkość obsady nijak się nie ma do rozkładu kostki lipowej w słonej wodzie. Oczywiście pomijam już fakt ze sam producent zaleca wymianę max co 2-3 mies bo Ty zapewne wiesz lepiej ;-). Podpowiem Ci że z tymi kostkami to nie chodzi o to żeby puszczały"jakies" bąbelki ;-)

Producent zaleca bo to w jego interesie jest. Byłby głupi gdyby nie zalecał. Producenci drukarek i tonerów oraz tuszy nas oszukują i oprogramowania drukarek pokazują puste zasobniki i zalecają ba wskazują nA konieczność wymiany podczas gdy jest w nich zazwyczaj co najmniej 10 a czasem i więcej % materiału. Mądry poczeka co się będzie się działo albo wgra inne sterowniki a ... poleci do sklepu kupić to co mu nakazują.Trzeba z rozwagą podchodzić do zaleceń producentów. Rząd tez zaleca by kupować stale nowe samochody, a producenci sprzętu RTV i AGD co 5 lat bez względu na to czy coś działa czy nie wymienić całą elektronikę użytkową w domu.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy rozczulają mnie te Twoje teorie spiskowe ale wybacz ten temat to nie miejsce na nie

Jak dla mnie EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobre miejsce i moment żeby potwierdzić na podstawie własnych doświadczeń, że wymiana kostki lipowej raz w roku wydaje się błędem. @radiesteta, pewnie, że cuda się zdarzają, ale problem wymiany kostek powstał zanim pomyślałeś o morskim akwarium. Już dawno temu akwaryści o tym dyskutowali i szukali nawet sposobów na domową produkcję albo reanimację starych, żeby obniżyć koszty. Zapewniam, że nie sugerowali się zaleceniami producenta, ale własnymi obserwacjami, które jasno mówiły, że kostki się zużywają dość szybko.

Odpieniacze kostkowe mają niewątpliwe i liczne zalety - wiem, miałem, używałem. Wymieniałem kostki co miesiąc, choć oczyszczenie kostki przedłużało jej życie o parę tygodni i dawała radę jak nie miałem nowych pod ręką.

Kategoryczne twierdzenie, że wystarczy ją wymienić raz w roku może być po prostu szkodliwe i stanowczo się sprzeciwiam uznawaniu tego za prawdę.

Nie wiem czy bym się odważył takie akwarium postawić na Miniflotorze. Ten odpieniacz obsługiwał u mnie akwarium jakieś 30l (razem z sumpem), a akwarium takie jak autora, miało w sumpie odpieniacz H&S110. Wcześniej tam pracował Midiflotor i raczej (na oko) wystarczał, ale zmienna wydajność kostek była jednym z powodów zmiany na H&S'a. Okazało się, że parametry wody znacznie się poprawiły po zmianie.

Wydaje mi się, że odpieniacze kostkowe fajnie by współpracowały z refugium i filtrem glonowym, ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.