Jump to content
Sign in to follow this  
domelsjz

Profilux serwer i email

Recommended Posts

witam

Profilux w swojej budowie oferuje zintegrowany serwer www i email. Wytłumaczcie mi proszę jakie parametry sieci muszę spełnić aby z tego korzystać? Posiadam internet mobilny w play i nie wiem czy wystarczy.

Mail nie uzywalem. Dla www musisz otworzyc na ruterze port 80. Jak nie masz stalego ip, to musisz sobie zrobic adres np. na no-ip. Potem logujesz sie przez ten adres, wpisujesz ustalone login i haslo, i gotowe.

Jak nie masz stalego ip, to musisz sobie zrobic adres np. na no-ip. Potem logujesz sie przez ten adres, wpisujesz ustalone login i haslo, i gotowe.

Czyli potrzebuje komputer z programem od noip.pl

Jesli ruter, co go masz z play nie umozliwia wpisania parametrow noip, to tak.

Pamietaj, ze serwer www ze standardu uzywa portu 80, jesli chcesz logowac sie przez profilux control software forwarduj port 10001, jak dobrze pamietam. Mozesz oczywiscie zmienic porty w ustawieniach profka. Innym sposobem jest wystawic profka na DMZ, ale ip lub adres musisz znac, odpada tylko forwardowanie.

Edited by Arduan (see edit history)

Czytając na forach niestety Play ma poblokowane nawiazywane polaczen przychodzacych i duupa. Muszę zmienić operatora GSM tylko na jakiego? (tylko wykorzystywanie pod profiluxa) - jakieś propozycje?

Generalnie wszystkie GSM są za NATem, dlatego we wszystkich p2p bedziesz passive. Nie wiem jak to się ma do serwera profka, bo ja ze swojego T.... bez problemu łączę sie z siecia domową postawioną na ADSL.