Skocz do zawartości
AquaManiac

Znowu zmamchy na Synaju... :(

Rekomendowane odpowiedzi

A co dziwnego Państwa powstałe w wyniku krucjat (np Królestwo Jerozolimskie) były najbardziej tolerancyjnymi państwami w całej okolicy. (Europa i trejon muzułmański.

Np w rozprawach prawnych przysięgało się na biblię , koran , torę - w zalerznosci od wyznania człowieka.

W Miastach istniały meczety , i domy modlitwy zydowskie.

Tam powstała swego rodzaju symbioza - tych światów.

Np bardzo poważną częścią armii byli tzw turkopole - czyli miejscowi muzułmanie walczący sposobem i uzbrojeniem miejscowym .

Nawet Tempariusze mieli specjalny urząd który zajmował się sprawami oddziałów muzułmańskich.

Watykan był daleko - tam w dalekiej europie kwitł totalny fanatyzm religijny - a tu blisko lepiej było współpracować z muzułmanami , uczyć się od nich , kupować towary .

wszystko kwitło - no oczywiście wiadomo jak to się skończyło - kilka wojen + geniusz Saladyna który pokonał Krzyżowców..

Od tego czasu własciwie między tymi dwoma światami istnieje tylko nienawiść.

Swiat muzułmański nie wiedząc dlaczego w tym czasie zatrzymał się w rozwoju (wcześniej to oni byli bardziej rozwinięci naukowo od nas) .

Mentalność jakoś posostała taka sama jak wtedy w średniowieczu - a większość rozwoju materialnego i naukowego to zaporzyczenia z naszego świata.

My poszliśmy do przodu - nawet religię zmieniliśmy tak aby nadąrzała za rozwojem.

Oni - to skostniały monolit - który trzyma się kurczowo swojej religii - stworzonej w czasie średniowiecza - a idealnej do tamtych czasów a nie do XXIw.

Moim zdaniem nic nie da demokracja , siła , czy zapewnienie demokracji.... tu nic się nie zmieni.

Moim zdaniem trzeba ich zostawić samym sobie - zamknąć w wielkim getcie - ograniczyć kontakty , nie wpuszczać ludzi z tamtąd do nas , wysiedlić muzułmanów z europy .

Czyli dac im to co chcą.- jak nie będzie celu to nie będzie walki terrorystycznej.

Mamy taką przewagę techniczną i militarną ,że jest to możliwe do wykonania - tylko to nie takie łatwe.

Oni mają ropę ..... i piramidy...... i rafę koralową.......

Ale jak opanujemy syntezę jądrową - darmowa energia to ropa stanie się zbędna.

Piramidy to problem.....:-(

Jak załorzymy wystarczająco wiele akwariów rafowych to wizyty w arabskich rafach nie będzie potrzebna.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis powod do terroru zawsze sie znajdzie. jak ich ogrodzic i odciac wszelka pomoc to zaczna sie wysadzac w protescie ze niktr im nie pomaga. hamas juz to poczulo na wlasnym tylku. europa i usa sa be, dolce i euro jakos im szatanem nie smierdza


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@khmer

widzę że popierasz takie stanowisko jak kiedyś zastosowana względem Adolfa H. i jego III Rzeszy. Pozwolono anektować Austrię, Czechy, a później już był z górki.

Niestety z arabusami trzeba krótko, aby się nie obudzić jak np. Francja z ręką w nocniku, gdy mają już autentyczne problemy z mniejszością muzułmańską w swoim kraju.

Może wojna to nie jest najlepszy sposób, ale wiem jedno nie można dopuścić do tego że cały bliski wschód to będzie wylęgarnia islamskich kamikadze, może jak w Iraku będzie kiedyś w miare normalnie to arabusy zobaczą że można inaczej żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Chcialem milczec,ale juz mi przestalo zalezec.

@Wildtom , @AquaManiac ale madre z was "CWAJFIKOŁKI" ,wiecie wszystko na temat calego swiata , polskiej polityki,rzadu.

nasmiewacie sie ze starszych ludzi, nazywacie ich moherami.wstyd mi za np. takiego @Wildtoma co ma "KLIK---->MOHER TO SILA".to obrazliwe dla mnie i dla innych.wsrod tych ktorych tak nazywacie jest wielu ludzi ktorzy walczyli za wolna polske.a to ze lubia odmawiac Rozaniec z radiem to powod do wysmiewania.gratualcje!prawdziwe prostaki ,ktore przyjechaly za murzyna robic.jestesice jak malpki w zoo,ktorym wystarczy dac troszke cukiereczkow i beda coraz glosniej wrzeszczaly.cala wasza wiedza to portale internetowe i tvn24.grzejcie tylek sobie dalej w rajhu i robcie za madrych murzynow, medrcow na emigracji.

takie gadanie i naklanianie innych do antytolerancji wobec innych powinno byc karane. co ci ludzie tobie zrobili? wyrwali choc wlos? gadacie jak stare plotkary : ".. a nie mowilam.. od poczatku bylo cos nie tak.." hehehehehhehehehehehehe

kiedys i wam przyjdzie zalozyc moherowy berecik. poczekamy i pozyjemy.. wtedy ja sie posmieje.macie zero szacunku dla starszych.dla mnie jestescie czyms pomiedzy tchorzem ,a pewnego rodzaju zdrajca. jestesie nikim,szara choragiewka ktora kreci sie jak zawieje.za kogo sie macie ,ze tak sie wyrazacie?

nie chce mi sie juz do was wiecej pisac...spadajcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pilot - coś widze że chyba dziś nie jest twój dzień i się postanowiłeś wyżyć na kimś...

dyskutujemy tu grzecznie, jak widać jednu mają bardziej radykalne poglądy inni wprost przeciwnie ale to jest spokojna dyskusja i nie wiem o co ten wicher

A w czym tu się chłopaki nasmiewają z ludzi religijnych? Link jaki ma wildtom mnie osobiście przeraża bo widać tu zachowania typowo fanatyczne lub sektowe a nie katolików. Tu trzeba płakać a nie opierniczać kogoś że taki link sobie w podpisie umieścił. To w żaden sposób nie obraża ludzi starszych a jedynie pokazuje pewną fanatyczną grupę o. Rydzyka. Coś się czepił chłopaków?

Jeśli idzie o określenie "moherowy beret" to tez niestety nie do nich tylko do pana Donalda Tuska bo on to wymyślił.

Echhh w spokoju nie można już się nawet tu poglądami wymieniać. Niestety standard na wszystkich polskich forach - taka nasza natura.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj pilot pojechałeś. Pisałem Ci kiedyś, że jestem z okolic gdzie studiujesz, a tam jest niesamowite bezrobocie. Bardzo dużo z moich znajomych siedzi dziś na obczyźnie uczciwie zarabiając na życie i niestety tak się składa, że tym postem, ty im i tu obecnym na wygnaniu, do..bałeś i to ostro.

Mi nie przeszkadza jak ktoś odmawia różaniez razem z audycją radiową, ale przeszkadza jak rozgłośnia radiowa wyciąga od tych biednych ludzi pieniądze aby sobie kupić nową "furę" i zdaje się, że stolicy apostolskiej też już to zaczeło przeszkadzać. Z tego co pamiętam kiedyś pisałeś, że nie lubisz jak ludzie piszą o d..pie Maryni na wyspecjalizowanych forach, ale w takim wypadku wystarczy nie czytać tego działu i tyle, a nie robić następną zadymę.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dużej mierze przez takich co walczyli z komuną a potem "przekuli" to na żywy pieniądz i zrobili w bambuko naród znaczna część ludzi musiała wyjechać z tego naszego kraju. Ja też mam dziecko i musze się liczyć z tym żeby do czegoś w życiu doszło to musi wyjechać z tego bajzlu ekonomicznego zwanego dumnie Polską Gospodarką.

Co do murzynów to ja pracuje w Polsce mam 2 fakultety i też czuje się jak murzyn.

I to że jest tak a nie inaczej u nas to nie zasługa komunistów niestety jak to sugeruje część " namaszczonych polityków" ale nas samych że dajemy władze nieudacznikom i innemu dziadostwu które zamiast troszczyć sie o nowe miejsca pracy w kraju "troszczą" się o sąsiadów któży mają nas gdześ np. Ukraina .


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, nigdy nie wypowiadałem się publicznie na takie tematy a że nieco znam problem z innej strony wiec parę słów wtrącę.

Szkoliłem przez 4 (cztery) lata kilkuset arabów z różnych środowisk i nieco poznałem ich mentalność, psychikę, osobowość.

Dziennie po 8 godzin.

Jak zobaczyłem, że Amerykanie i reszta wchodzą do Iraku to tylko powiedziałem do małżonki TĘ WOJNĘ PRZEGRAJĄ (przegramy).

Mogliśmy wygrać bitwy, ale woja jest przegrana.

Arabowie są całkowicie ludźmi o innej mentalności jak my.

Czy wiecie (do dzisiaj nie chce mi się wierzyć), że w czasie pokoju dopuszczalny wskaźnik strat wśród siły tzw. żywej, w czasie ćwiczeń jest dopuszczalny 10%!!

Zapewniali mnie opiekunowie grup, że to prawda.

W regulaminie wojskowym jest kara chłosty.

Widziałem potworne rzeczy jak byli bici ludzie (oczywiście przez swoich przełożonych) nie jestem przekonany czy do utraty życia, ale zdrowia to na pewno.

Widziałem inne potworności, do czego jest zdolny człowiek (cały czas piszę o Arabach).

Jest to naród zahartowany i bezwzględny dla przeciwnika.

Zresztą jeszcze nikt w historii nie wygrał z narodem, z armią można.

Któryś z kolegów pisał o Amerykanach, że są sadystami itd.

Czy kolega wie cokolwiek o psychice wojny.

Jestem prawie przekonany, że robiłby to samo a może by się jeszcze wyróżniał.

Co innego jak pojedzie nasz żołnierz do administrowania małym odcinkiem rejonu, a co innego brać udział w regularnej bitwie.

Jest to spirala przemocy, której nie można zatrzymać. Oni nam zabili kolegę to my im dwóch, aż dochodzi do zwykłego wyżynania się.

Ktoś mądrze napisał „gdzie grają armaty rozum śpi”.

PS. Jest tylko moje skromne zdanie w tej sprawie.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pilot

kupa ludzi sie tu wypowiada, dziwne ze akurat nas dwoch tak Ci w oko wpadlo? moze jakis uraz z dziecinstwa ?, reszte zostawie bez komentarza, mnie osobiscie to w mojej stopce tez przeraza, fanatyzm w kazdej postaci mnie przeraza, a jak taki fanatyzm ma wplyw na rzad to juz calkiem. i nie wyjezdzaj mi tu z kolejna bzdura ze w PL nie mieszkam i ma mnie to nie obchodzic. moi rodzice mieszkaja w Polsce i mam prawo interesowac sie tamta sytuacja.

co do wypowiedzi Waldka to niestety ma racej :D nie udalo sie hamerykancom w afganistanie paredziesiat lat temu, nie udalo sie w afganistanie pare lat temu, nie udalo sie w iraku i nie uda sie niestety nigdzie indziej.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

nie mam nic przeciwko zarabianiu za granica.

ci dwaj panowie wkurzaja mnie od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pilot

mnie Twoje posty tez czasem wkurzaja i co z tym zrobimy ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Tam gdzie bieda zawsze znajdzie pożywkę dla tego rodzaju działań - tym bardziej gdzie fanatyzm religijny jest dość powszechny.

Najsmutniejsze jednak w tym wszystkim jest to że tych zamachów zazwyczaj nie dokonują ludzie z lokalnej społeczności tylko "importowani" z innych krajów

@smk, z rozmów z Polakami i Egipcjanami podczas mojego pobytu w styczniu, wynikało że zamachy są przeprowadzane przez "miejscowych" i są to zagrywki polityczne w Egipcie. Wcześniejsze zamachy w Sharm były przed samymi wyborami prezydenckimi, mówi sie że stali za tym ludzie od Mubaraka. On najwiecej skozystał na takiej destabilizacji i strachu, został dozywotnim prezydentem.

Widziałem wtedy te miejsca zamachu i powiem Wam że celowo wybieraja mniej uczęszczane przez turystów lub pory nocne. Bazar w środku nocy, jakiś wjazd do hotelu. Naprawde jakby chcieli zrobić jatke to spokojnie mogli wybrać inne miejsca.

Podobnie teraz, zrobili to w czasie ichnych swiąt, w hotelach najazd arabów.

Tylko mediom i niektórym rządom kożystnie przeżucać na al-kaide. W Egipcie widzą to inaczej, ale oczywiście głośno nie mówia tego, bo to byłaby większa kicha dla samego Egiptu, jakby się okazało, że to robią ziomkowie.

Zamachy w Egipcie to nie nowość w ostatnich latach, wcześniej tez były przeprowadzane przez"swoich"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy na tym wlasnie polega terror: nie wiadomo gdzie udezymy, nie wiadomo kiedy, nie wiadomo kto zginie, byc moze zgina "nasi". Napisalem w cudzyslowiu gdzyz dla fanatykow islamskich Egipcjanie z plw. Synaj sa co najmniej takimi zdrajcami jak dla pilota ja i Wildtom bo wspolpracuja swietnie z Izraelem. Oni nie moga tego przezyc ze Egipt ma podpisany traktat pokojowy z Izraelem i obie strony go respektuja, to jest czarny PR dla isalmistow bo pokazuje ze sie jednak z Izraelem mozna dogadac i nie sa to szalency opetani wizja wymordowania Arabow, jak to propaganda arabska od lat twierdzi.

Watpie zeby za ostatnimi zamachami stali ludzie Mubaraka bo on na nich zupelnie nic nie zyskuje a nawet traci.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była fajna dyskusja - a powoli przeradza się w osobiste docinki - zazwyczaj nie czytam takich postów.

Ale własciwie to trzeba je ignorować.

To nieprawda ,że nikt nie wygrał z narodem - Leninowi i Stalinowi się to udało.

Albo naprzykład z Inkami i Aztekami .


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkowicie zgadzam się z poglądami / doswiadczeniami Waldka. Wydaje mi się, że Amerykanie uzurpują sobie prawo do władania całym światem. Chyba nikt z was nie ma wątpliwości że tego typu wojny czy konflikty rozpętane są tylko z pobudek gospodarczych, a nie dlatego, że ktoś chce komuś pomóc, tu nie chodziło o reżim, tylko o pieniądze - stąd się bierze głowna siła oporu świata muzułmańskiego przed "pomocną odsieczą" za strony USA.

@pilot, daj ludziom podyskutować, na każdy temat, bo przecież nie można w kółko o odpieniaczach, sumpach, koralach, pompkach itd. Świat się na akwarium nie kończy. Ważne jest, żeby to była kulturalna dyskusja.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek i @mardinus - otóż to, oni mają to zakorzenione od wieków (faktycznie jakby zatrzymali się w średniowieczu) i wydaje się że próba wprowadzenia demokracji w tamtym rejonie jest skazana z góry na niepowodzenie. Wydaje mi się że amerykanie o tym także wiedzą i liczą że ta utrzymywana sztucznie demokracja jednak trochę ludziom otworzy oczy i pokaże że można żyć inaczej, i nawet jeśli teraz nie wyjdzie to doprowadzi to do jakiegoś bardziej otwartego dialogu ze światem przez przyszłe rządy. A że wojna jak wiadomo to świetny interes i poligon doświadczalny dla nowych technologii to też dlatego tak chętnie amerykanie wydają na to pieniądze.

Po prostu oni całymi wiekami żyli tak i uważają że to jedyny sposób. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy spojrzeć na Rosję. Początkowe przemiany demokratyczne skończyły się wielkim burdelem i dopiero jak się pojawił Putin i wszystkich krótko za mordę trzyma to jakoś to się kręci - taka demokracja despotyczna :D

Całe wieki ich ktoś trzymał krótko za mordę i oni inaczej nie potrafią.

U arabów całe wieki ton nadawała religia i praktycznie były to rządy duchowieństwa. Dlatego tam IMHO szanse powodzenia ma nie demokracja w naszym rozumieniu a "demokracje" takie jak np. w Egipcie czy na Białorusi.

Jednak moim zdaniem to jest kwestia wielu dekad czy setki lat a nie najbliższej przyszłości, bo zapominają wszyscy że nawet gdyby jakimś cudem udało się zaprowadzić pokój na bliskim wschodzie to zostaje kwestia zapomnianej przez wszystkich Afryki, którzy jak na razie wyrzynają się tylko między sobą, ale jest to świetna baza dla wszelkiego rodzaju terorystów.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie Mardinus ze z narodem da sie wygrac, bez przesady z ta ich arabska solidarnoscia, tak sa solidarni ze Autonomia Palestynska nie ma na wyplaty dla policjantow a w tym samym czasie szejk Brunei kupuje sobie samochod nr 4560. Taka to solidarnosc. Mieszkalem w akademiku przez rok na tzw. "pietrze arabskim" gdzie oprocz studentow w roznym wieku ze wszystkich prawie panstw arabskich mieszkalo moze jeszcze z 8 Polakow. Nie powiem: ambitni i inteligentni ludzie, chociaz bylo paru leni, wiekszosc calkiem kulturalna, pili z nami rowno (wiekszosc) - wtedy sie zaczalem interesowac ich kultura, religia itd... Ale bylem tez swiadkiem jak sie jednej nocy "Palestyna" poklocila bodajze z "Tunezja" - z nozami staneli na przeciwko siebie, dobrze ze gospodarz akademika to byl facet z jajami i ich jakos grozbami rozdzielil. Gdyby nie on to by sie chyba polala krew bo wszyscy stali jak zamurowani. I wtedy prysla ta ich solidarnosc...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK Afryka jest idealna pozywka dla Islamu, zobacz co sie dzisiaj dzieje w Sudanie. Wczoraj Iran podal ze sie bardzo chetnie z Sudanem podzieli technologia jadrowa, nie tylko zreszta z Sudanem. Wiesz co bedzie jak Sudan dostanie za pare lat bombe atomowa? Beda rzadzic Afryka, beda najwieksi bo jako jedyni beda mieli bombe. Zobacz jak takie cos oslabi Egipt, Mubarak padnie w ciagu 5 lat i wladze w Egipcie przejma mullowie. Rszte sobie dopowiedz... Egipt i Arabia Saudyjska: o to sie toczy w tej chwili gra i jej wynik bedzie decydujacy dla losow tego regionu. Jak sie Saudowie i Mubarak nie ugna to jest jakas szansa, w innym razie mamy za 5-10 lat Kalifat. Ze wszystkimi tego konsekwencjami.

No Izraelowi to ja nie zazdroszcze...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy tak tą bronią atomową straszycie - mieć broń atomową to może prestiż ale nic poza tym trzeba mieć jeszcze środki przenoszenia i odpowiednią ilość głowic. Poza tym nawet wrogo nastawiony Iran mówi że chce mieć broń atomową do obrony. Ile on może wyprodukować głowic jake ma środki przenoszenia ? ?? Co zaszantażuje Izrael ? który od wielu lat potajemnie produkuje broń atomową albo USA która pewnie zna nawet numery seryjne SKAD-ów Irańskich. To co oni mają to to samo co Irak miał czyli wielkie nic .


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie widziales iranskich ICBM-ow? A ja widzialem, i nawet maja ladne napisy: "wymarzemy Izrael z powierzchni Ziemi".

To nie my straszymy bronia atomowa, to Iran robi.

Sprawdz sobie dokad moga iranskie pociski doleciec.

Caly czas chodzi mi o to co sie moze stac jesli wladze w Iranie przejmie fanatyk typu Chomeiniego.

A co do Izraela: owszem, ma bron atomowa, powiedz mi teraz czy grozi nia wszystkim dookola? IMO sa glupi ze jej nie uzyli do tej pory, ciekawy jestem co bys pisal gdyby Polska otoczona byla przez same wrogie panstwa ktorych obywatele fanatycznie wyznaja religie ktora zada od swoich wyznawcow zniszczenia Polski. Ciekawe co?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalin, Lenin, Aztekowie?

To nie było podbicie narodu a jedynie OGŁUPIENIE.

Nawet do ataku na froncie szli z okrzykiem za ojczyznę, za stalina.

Do dzisiaj są tacy (a jest ich nie mało) co nadal w nich wierzą.

Dobrze moim zdaniem w podtekście napisał SMK, :D pogratulować szerokiego spojrzenia na problem.

Przez chwilę zastanawiałem się, który mało drastyczny!! przykład z mojego życia w kontaktach z Arabami na poparcie jego tezy.

Niech będzie ten.

Zawsze jak rozpoczynałem zajęcia z nową grupą Arabów to z góry wiedziałem, że będzie to oswajanie niebezpiecznego zwierzaka.

ZAWSZE!!! próbowali jako grupa na ile mogą sobie pozwolić i na ile mnie lekceważyć.

Kończy się przerwa i grupa wchodzi na zajęcia do sali.

Ostatni wchodzi i nie zamyka drzwi.

Mówię do niego aby owe drzwi zamknął.

Odpowiedź, JA NIE OTWIERAŁEM TO I NIE BĘDĘ ZAMYKAŁ.

Reszta grupy w ciszy obserwuje moją reakcję, wiem co to oznacza.

Spokojnie biorę jego nr z dziennika lekcyjnego (nie sposób zapamiętać całego nazwiska i imienia, do zakładki były doklejone poszerzone zakładki ).

Dzwonię do jego (bardzo sympatyczny wydawałoby się człowiek) przełożonego i podaję, że mam problem z NUMEREM, takim a takim.

Nawet nie zapytano mnie o co chodzi????

Odpowiedź miła, to proszę jak najszybciej go przysłać.

WRÓCIŁ ZA OKOŁO 40 minut.

Włosy wygolone, i tak strasznie pobity, że nie było widać oczu.

Lewa ręka bezwładnie zwisała, natomiast prawą ręką mozolnie wycierał szmatą krew która kapała, dosłownie z całej twarzy na blat ławki.

Był lekko pochylony i na plecach poprzez ubranie widać było grube krwawe pręgi (wycieki krwi) na mundurze.

Dopiero po trzech dniach zobaczyłem jego rękę w gipsie.

DO KOŃCA SZKOLENIA TYLKO ON OTWIERAŁ I ZAMYKAŁ DRZWI.

Podczas pauzy nie dał się odgonić od drzwi przez wiele miesięcy.

Z grupami szkoleniowymi miałem zero problemów.

O innych przykładach o wiele drastyczniejszych nie napiszę, ponieważ nie wypada.

JUŻ NIGDY NIE ZADZWONIŁEM DO ICH PRZEŁOŻONEGO NAWET JAK BYŁY W INNYCH TURNUSACH UCHYBIENIA.

Wnioski pozostawiam czytelnikom.

DEMOKRACJA, TO NAJDZIWNIEJSZE DLA NICH SŁOWO.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Khmer

to ze moze zbuduja bombe nie martwi mnie tak bardzo jak wizja kilkudziesieciu samobojcow ktorzy zamiast tradycyjnego paska i szelek z plaskikiem beda mieli kulturalna walizeczke z "brudna bomba" czy innym paskudztwem. takie cus co za jednym zamachem cale wojewodztwo moze skazic.do skonstruowania czegos takiego potrzeba znacznie mniej czasu i srodkow niz na bombke.

@Smk

tak z turystycznego doswiadczenia, myslisz ze przystopuja na pewien czas w tamtym rejonie? moja kobita juz cala blada jest.

@pilot

teraz studiujesz to stac Cie moze na patriotyzm. kiedys bedziesz musial utrzymac wlasna rodzine i pewnie Ci sie sposob patrzenia na swiat troche zmieni. to raz. dwa, nie zycze sobie nigdy wiecej takich epitetow pod moim adresem. swin razem nie pasalismy zebym mial od Ciebie wysluchiwac ze jestem tchorz, zdrajca i murzynski pomywacz. nie wiem jaki masz problem ze mna, Aqua, czy ogolnie niemiecka flaga i nie interesuje mnie to ale jak jeszcze raz wyjedziesz z takim tekstem to zamelduje sie z tym u admina i zobaczymy co z tego wyniknie.

@All

komus jeszcze przeszkadza moja stopka ? zglosi sie jeszcze jedna osoba - usuwam.

a tak wogole to ciekawe zjawisko to jest - Polacy wyjezdzaja do roboty do Irlandii, Anglii, Wloch, Kanady, USA, Czechow, Rosji, Grecji i to masowo - ci sa cacy, wystarczy ze ktos za chlebem pojedzie do niemiec i juz jest murzynskim pomywaczem :D moglby mi ktos ten ewenement wyjasnic?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek - boże, to gdzie ty pracowałeś? W obozie szkoleniowym w Iraku? :D Albo lepiej nie mów bo będziesz musiał nas zabić :D

Żartuje oczywiście, choć to akurat temat nie do żartów tym bardziej po twoim opisie.

Ja co prawda nie mam tak ekstremalnych doświadczeń z arabami - wprost przeciwnie, ci z którymi rozmawiałem czy przebywałem przez jakiś czas to były to osoby całkiem normalne (biorąc oczywiście poprawkę na różnice kulturowe) ze zwykłymi ludzkimi problemami. Jednak celowo starałem się nie poruszać tematów religijno-ustrojowych, ponieważ wiedziałem że całkiem miła rozmowa może szybko zmienić się w dość niemiłą sytuację.

Niestety kilkukrotnie widziałem przypadki jak w ciągu sekundy popadają ze skrajności w skrajność. Zero kontroli nad emocjami. To po prostu jest zupełnie inna mentalność od naszej europejskiej. Po prostu moim zdaniem demokracja aby funkcjonowała poprawnie wymaga pewnego rozwoju kulturowo-społecznego, którego oni tam jeszcze nie osiągneli i w najbliższym czasie nie sądze aby osiągneli, dlatego jeśli już, to mają tam szanse jedynie na - jak już napisałem wcześniej quasidemokracje w stylu Egipskim :/

Ba, co ja tu o arabach - my polacy nie dorośliśmy do demokracji... co widać jak tylko dziennik w TV się włączy.

@wildtom - z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika że zaraz po zamachach w Egipcie jest ...najbezpieczniej. Teraz tam aresztują kogo się da za krzywe spojrzenie, policja turystyczna (no właściwie to jest wojsko prawie) postawiona jest na baczność i zapewniam cię że gdzie jak gdzie ale w Egipcie taką dojną krowę jak turysta to chronią tam jak mogą.

Jeśli się boi twoja małżonka to może zmieńcie hotel na jakiś duży kompleks na uboczu a nie w samym centrum miasta (takie hotele 15-20km od centrum to zamknięte tereny gdzie można wejśc tylko przez strzeżoną bramę wjazdową). Dobrym pomysłem tak "w razie niemca" :D jest omiijanie większych skupisk ludności jak bazary czy festyny, imprezy masowe itp. Poza tym to można się wczasować bez stresu - w Polsce to kliencibiur podróży wprost przeciwnie, pytają się teraz częściej bo może jakieś specjalne promocje się znajdą z powodu zamachów :D ale to chyba wynika z sytuacji finansowej społeczeństwa - zarabiamy już tyle żeby się powczasować "zagramanicą" ale nie na tyle żeby zrezygnować z wykupionych wczasów, czy odpuścić sobie promocję "bo akurat jakiś zamach się zdażył" hehe. No coż taki nasz lokalny folklor tu w Polsce.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

@Wildtom - dalem sobie juz spokoj,ale jak chcesz dalej ,to prosze.

1.tchorz , zdrajca - chodzi mi glownie o twoje poglady y polityczne i sposob w jaki je przedstawiasz. nie chodzilo mi o to ,ze pracujesz/mieszkasz zagranica

2.wyjechales z kraju ,wiec nie zgrywaj mi tu wyroczni i madrali. mam dosyc twoich glupot, durnowatych postow i linkow np. dot. starszych ludzi , politykow PiS-u (przy nich mozesz byc murzpomem)

3. nie wiem skad to wziales,ale do niemcow nic nie mam i wez mi tu fantazji nie wymyslaj.takie rzeczy to mozesz w lozeczku tworzyc.

4.jak chcesz sie skarzyc ,to prosze. napisz do kogo chcesz.

... mowiac delikatnie i bez wulgaryzmow : "idz na roslinke"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.