Skocz do zawartości
AquaManiac

Znowu zmamchy na Synaju... :(

Rekomendowane odpowiedzi

@Wildtom tak sadza ludzi ktorzy Niemca widzieli w telewizji albo w podreczniku historii. To jest chyba to samo zjawisko ktore mozna obserwowac czasami u niektorych Niemcow kiedy jest mowa o Polsce i Polakach. Trafiaja sie czasami takie buraki co to od razu sobie kojarza ze auta w Polsce kradna. Ostatnio zaczelo mnie to juz lekko irytowac wiec przewaznie odpowiadam wtedy odpowiednia historie o zlotych zebach i dzielach sztuki co to sie Niemcom swego czasu spodobaly w Polsce. Jest to metoda bardzo skuteczna, delikwent czerwony jak burak zmiania szybciutko i temat i do niego nie wraca :D Ale jak powiedziano sa to sporadyczne przypadki. W Polsce rowniez sporadycznie spotykam sie z agresja na wiesc ze zyje i pracuje w Niemczech, nauczylem sie z tym zyc, niektorzy ludzie sa po prostu tacy jacy sa. Nawet nie wyjasniam powodow dla ktorych jestem akurat tu gdzie jestem bo nie ma sensu, i tak bede zdrajca :D

A co do tych nieszczesnych zamachow to nie wiadomo czy przystopuja, dzisiaj znowu walneli na Synaju z tym ze w cel wojskowy. Mogli zmienic strategie zeby te zmachy nie spowszednialy i zeby nikt nie mogl sobie powiedziec "dobra, w tym roku juz walneli na Synaju to mozna leciec we wrzesniu na rafe".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym slowem ciezko bedzie niedlugo znalezc bezpieczne panstwo, skoro nawet w londynie mozna w powietrze wyleciec.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie SMK.:D

Ja opisałem bardzo mało drastyczne sceny!!, których byłem świadkiem w kontaktach z Arabami.

Nauczałem NIE TAKICH TAM ARABÓW Z ULICY ALE WYSELEKCJOWANYCH, WYKSZTAŁCONYCH LUDZI.

Wielu z nich było po prywatnych szkołach w Anglii, Francji władających niejednokrotnie wieloma językami.

W kontaktach prywatnych byli nienaganni, ale co kryło się po drugiej stronie to nawet ciężko o tym pisać.

Zawsze ilekroć zetknę się z Arabem to gdzieś tam z tyłu głowy widzę te obrazy i wiem doskonale do czego są zdolni.

Pamiętam jak mówiliśmy, że są pozbawieni uczuć wyższych.

Proponuję Tobie też czasem o tym pomyśleć.

Właśnie rozmawialiśmy z małżonką o tamtych sprawach.

Pamiętam, że nie można uogólniać, ale jest pewna reguła.

Wprawdzie wypadki o których piszę miały miejsce w latach 70-tych i 80-tych, ale nie przypuszczam aby wiele się w tych kwestiach zmieniło.

Rzecz działa się w Polsce w dwóch znanych miejscowościach, gdzie byli przysyłani na przeszkolenie w zakresie (bardzo ogólnie pisząc) lotnictwa.

PS. Szkoliłem też Hindusów ale tu to już inna kultura.

Klasa sama w sobie.

Tam w lotnictwie może być tylko człowiek z tzw. wyższych sfer, z najwyższej kasty.

Tam było na co popatrzeć w sensie pozytywnym.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @Aquamaniac niezgodze się z tobą że Iran jest zagrożeniem dla rejonu dlatego że ma napisane na rakiecie że jest przeznaczona na Izrel nawet gdyby miał z 10 głowic nuklearnych to i tak jest bardzo nikłe prawdopodobieństwo ich użycia jako pierwszej broni.Nawet w czasie konfliktu Iraku z USA w latach 90, Irak miał znaczne zapasy broni chemicznej i nigdy nie zdecydował się jej użyć w konflikcie z USA !!! A żeby było śmieszniej to gdyby jej nie zniszczył to prawdopodobnie dziś amerykanie nie plądrowaliby Bagdadu. Mysle że posiadanie broni atomowej przez Iran (może bedziesz się śmiał ) ale to gwarant pokoju dla tego kraju bo przy ataku amerykańskim nie bedzie można wykluczyć wywiezienia i zdetonowania bomby (nie obawiam się wystrzelenia to fikcja rakieta zostanie zniszczona przed startem )

A co do Izraela -jego obecna historia z sąsiadami to nie sielanka z tego co wiem to on okupuje ziemie sąsiadów a nie odwrotnie - wyobraz sobie co by było gdyby Białorusini zajeli kaszuby za ta durną rozgłośnie utrzymywana za nasze pieniadze.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khmer nawet jakby zbombardowali Izrael to bys twierdzil ze nie sa zagrozeniembo im sie nalezalo bo okupuja swoje wlasne ziemie :D

Bron atomowa dla Iranu gwarantem pokoju hehe to samo mowili tzw. pacyfisci na Zachodzie o Zwiazku Radzieckim :D

A co do tego ze Saddam nie uzyl broni chemicznej podczas pierwszej wojny w Zatoce to poczytaj moze o tzw. Syndromie Wojny w Zatoce.

Izrael okupuje Jerozolime, dobre :D A Polska okupuje Krakow, przeciez kiedys byl ausrtyjacki :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AM-a kiedy Jerozolima nalezła do żydów? To że tam mieszkali nie znaczy że była ich. Zresztą oni wszedzie mieszkają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerozolime ? nic takiego nie napisałem chodziło mi o wzgórza Golan (nie znam pisowni ) no i inne tereny nie zapominaj że przed 1920 rokiem nie było nawet 5% żydów na terenach dzisiejszego Izrela. Może tak troche histori (he, he ) poczytasz. A propo Jerozolimy przypomniało mi się status Jerozolimy też nie jest jednoznaczny w wielu pokojowych "programach" miała być podzielona na 2 części chyba nawet Hamas ogłosił że bez Jerozolimy nie ma pokoju.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji pokoju mysle że to że my żyjemy i "nie świecimy" to w dyżej mierze zasługa tego że Rosjanie opanowali produkcje broni atomowej kiedyś czytałem ża ponad 70 razy rozważano możliwośc użycia broni masowej zagłady wobec ZSRR a przy okazji nas (a może najpierw nas a potem ich) USA przed takim rozwiązaniem trzymał tylko strach i to cholerny przed ripostą.

Kraków to chyba był krótko austryjacki - on miał jakiś ciekawy statut chyba Wolne miasto czy jakoś tak - niech się wypowie jakiś Krakus w tej sprawie.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@khmer

nie tak krótko, całe zabory Kraków należał do cesarstwa autro węgierskiego. Owszem przez jakiś czas był wolnym miastem, a właściwie to była Rzeczpospolita Krakowska, aż do powstania krakowskiego po którym zlikwidowano wszelkie przywileje.

@AM

po czym wnosisz, że ziemie obecnego państwa Izrael to ziemie Żydowskie? Przecież to państwo jest nienaturalnym tworem, który powstał po II wojnie światowej, na ziemiach od wieków władanych przez Arabów. Ówczesne państwo Izrael było o wiele mniejsze, ale po wojnie sześcio dniowej wojska izraelskie zajęły większe terytoria, które okupują do dziś. (na marginesie to nie wiem czy wiecie ale pojęcie holokaustu zaistniało na szeroką skalę dopiero po wojnie sześciodniowej, wcześniej ni było elementem gry politycznej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, sporo prawdy chyba w tym jest, byl kiedys taki artykul w ktorym jakis profesor udowadnial ze ZSRR uwazalo Polske za nic wiecej tylko bufor pomiedzy soba a ew. atakiem ladowym z zachodu. zrownanie Polski z ziemia wg tego artykulu mialo dac czas zsrr na zgromadzenie wojska i przygotowanie obrony. faktycznie miec atomowke a uzyc atomowki to dwie odlegle od siebie kwestie, to normalne ze na usa sie z tym nie porwia bo im amerykance w odwecie tyle grzybow nasadza ze i za 1000 lat iran bedzie po ciemku swiecil, ale taki maly atak prewencyjny na Izrael - to wcale nie wydaje mi sie takie niemozliwe. a ju calkiem mozliwe wydaje mi sie ze opchna ten uran komus kto nie bedzie mial takich skrupulow zeby go bylegdzie uzyc


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khmer ja juz wiem skad twoja ksywka sie wziela.

Dzieki ZSRR "nie swiecimy" bo juz nas 70 razy imperialisci chcieli odparowac ale ZSRR nas obronilo. :D :D :D

EOT z mojej strony Towarzyszu :D

Przed 1920r nie bylo Zydow na terenie dzisiejszego Izreala... A Jezus byl pewnie Murzynem hehe

I Krol Dawid tez.

My sie jeszcze do Lelum-Polelum modlilismy i ognia nie znalismy jak oni juz tam byli :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AM

zsrr nie musialo bronic Polski :D hamerykancow trzymalo w pacie to ze zsrr tez mialo atomowki. jakby rosja nie miala atomowek to kto wie czy w czasach zimnej wojny by jej nie "oswiecili" a polske i czechoslowacje by sieklo przy okazji :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, zeby zamknac sprawe tego Izraela: to ze sa sztucznym tworem to mozna praktycznie powiedziec o kazdym panstwie. Polska jest od XVII wieku sztucznym tworem roznych Traktatow i Porozumien. USA sa sztucznym tworem. ZSRR byl sztucznym tworem. Irak jest sztucznym tworem. Wszystkie panstwa sa sztucznymi tworami.

Dowody historyczne mowia o tym ze Zydzi byli tam na dluuuuugo przed Arabami nazywajacymi sie dzis "Palestynczycy". To ze okupuja ziemie ktore zdobyli w wyniku wojny w ktorej NIE BYLI AGRESOREM to dokladniutko tak jak my mamy tzw. "Ziemie Odzyskane" skad pochodze. I teraz jak Niemiec zechce zwrotu tych Ziem to jest dokladnie tak jakby ktos zarzadal zwrotu np. Wzgorz Golan.

Po drugie oni sie powoli wycofuja ale chca w zamian spokoju.

Po trzecie praktycznie utrzymuja Palestyne, sprawdzcie ilu Palestynczykow pracuje w Izraelu i w izraelskich firmach.

Po czwarte odczywam gleboka empatie z tym biednym narodem ktorego co chwila kazdy chce eksterminowac, inni sie temu biernie przygladaja a co niektorzy jeszcze kibicuja. To ze Izrael reaguje stanowczo i gwaltownie to sie wcale nie dziwie, jakby nas najpierw chciano spalic w piecach a potem okrazyli fanatycy ktorzy modla sie codziennie o nasza smierc i wysadzaja sie nam w kafejkach to tez by nam nerwy szybko puszczaly. Jak pisalem powyzej: i tak mogli juz dawno zmiazdzyc swoich wrogow jakby chcieli, maja 300 glowic nuklearnych, pociski i w ogole odpowiednie srodki ku temu. Ale tego nie zrobili jakos mimo ze rozni fanatycy tam byli u wladzy.

a po piate sa tam jedynym normalnym demokratycznym panstwem, gdyby w islamie dominowal tzw. "kierunek nowoczesny" tj. tak jak u nas w Chrzescijanstwie - nie bierzemy wszystkiego doslownie - to moze by sie wtedy Arabowie mogli wiele od Izraela nauczyc i zyli by moze jakos w zgodzie. To nie sa mrzonki bo juz w historii dlugie lata koegzystowali ze soba tylko sie ostatnio Islam zradykalizowal to sie za Izrael wzieli wedle Koranu.

i po szoste to mam wrazenie sie sie Europa bardziej przejmuje Palestyna niz sami Arabiowie: szejkowie jezdza sobie samochodami ze zlota a w Palestynie nie ma na pensje dla policji. Sobie Palestyna gebe wycieraja ale w rzeczywistosci wola wydac pieniadze na dekadencje niz wspomoc braci, chyba ze na dynamit trzeba zrzute zrobic - o to wtedy cos sie zawsze znajdzie.

A po siodme to z Wami przynajmniej mozna sobie o polityce pogadac bo Niemcy to raczej nie maja pogladow politycznych, tzn. zalezy co jest modne to takie maja "poglady" no a w Polsce wiadomo: 2 Polakow, 3 poglady i 10 teorii :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wzgórza Golan to terytorium Syrii zajęte przez Izrael i to w sumie nieniedawno !!!!!!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Izrael napadl na Syrie i zabral sobie Wzgorza Golan, tak tak :D

Polska tez zajela 60 lat temu tereny niemieckie, tez jej sie bomby atomowe naleza z tego powodu tak jak Izraelowi?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w tym szaleństwie jest metoda?

Popatrzcie na bliski wschód - tam ZAWSZE się coś działo - (teraz siedzą tam arabowie - ale to tylko przypadek- ot kaprys historii)

Od najdawniejszej przeszłości zawsze w tym rejonie były wojny , najazdy , kwitły wszelkie cywilizacje , ktoś kogoś zdobywał , były powstania itp.

To po prostu takie miejsce- to tygiel w którym musi sie coś dziać.

To zawsze było miejsce styku różnych cywilizacji - tak diametralnie odmiennych od siebie .

Najczęściej wychodziła z tego wojna - a czasami coś się wykluwało.

Izrael ma prawo do Jerozolimy - bo wszystkie pokolenia żydów w diasporze modliły się o to aby wyzwolić ich swięte miasto - to kwintesencja ich narodowości i tożsamoości jako narodu.

Teraz wreszcie mają to o co się modlili - i nikt im tego nie zabierze - oddadzą wszystko - ale nie resztki JEDYNEJ świątyni swojego boga.

Ten naród w moich oczach okazał się godny tego ,że tam jest - naprawdę super - godni naśladowania.

I tak europejscy - oni przejeli właściwie naszą kulturę (europejską) - sposób działania , filozofie działania , rozwoju itp.do tego całą sferę materialną .

Możemy ich nie lubić - ale to jedni z nas - mimo ,że oni sami temu przeczą - po tylu latach życia w naszym otoczeniu przesiąkli europejskością - mimo ,że nie chcieli.

Oni mają prawo do tych ziem - odwrotnie my nie powinniśmy miec praw do ziem odzyskanych na zachodzie - ja tu mieszkam i mam poczucie ,że nie jestem u siebie - to ziemie rdzennie Niemieckie .

Jak jadę do Polski na nasze stare ziemie to dopiero czuję się u siebie - oddycham powietrzem - klimatem itp.

Ja urodziłem się w Szczecinie - ale raczej nie mogę powiedzieć ,że to moje miasto - niby wszystko ok - ale.

Tu wszedzie widać korzenie Niemców żyjących kiedyś tu..

Ich domy , drogi , zabytki ...


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no aquamaniac - osobiście nie mam kompletnie nic do żydów jako grupy osób kulturowo/wyznaniowych, ale tego co poczyna sobie kraj Izrael na bliskim wschodzie w żadnym wypadku nie można nazwać defensywnym i rozsądnym zachowaniem (tak wyczytałem z twojego posta).

Pozwalają sobie nieźle bo wiedżą że za nimi murem stoi ameryka (choć i stany im ostatnio palcem pogroziły).

Nie mówie że Palestyna jest bez winy bo obydwa narody w tym jak się traktują są po prostu siebie warte siebie warte, ale Izrael już dawno powinien zrozumieć że taktyka "oko za oko ząb za ząb" w ich przypadku nakręca tylko spiralę nienawiści i przemocy i do niczego nie prowadzi.

Moim zdaniem powinni podpisać pokój i w zamian opuścić ziemie zajęte w wojnie 6 dniowej. I nie dać się prowokować, jednocześnie zaciśniając powiązania gospodarcze z Palestyną, bo mówcie co chcecie ale nic tak nie przekonuje do utrzymywania pokoju i dobrych stosunków jak wizja utraty $O$u przez jedną i drugą stronę :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik ja napisalem przeciez ze "Izrael reaguje stanowczo i gwaltownie ale ja sie temu nie dziwie", Remik jakby Cie otaczali sasiedzi co chca twojej smierci i czynnie z Toba wlacza to tez bys reagowal stanowczo jesli mialbys srodki ku temu. Izrael srodki ku temu ma i twierdze ze i tak zachowuja sie dosc rozsadnie, mogli te cala holote znukowc dawno temu. Co do ziem zajetych w wojnie 6-dniowej: ok niech oddaja ale my oddajmy te zdobyte w wojnie 6-letniej :D Izrael MUSI ostro reagowac bo by ich dawno zjedli.

A zreszta oni chca sie z tych nieszczesnych ziem wycofac i chca podpisac traktat pokojowy tylko Arabowie nie chca. To przeciez Izrael chce "pokoj za ziemie" a oni nie chca. Palestynczycy mogli miec swoj kraj juz w 1948 pod warunkiem uznania Izraela ale nie chcieli.

Zobacz: z Egiptem podpisali Zydzi uklad i wycofali sie dobrowolnie z Synaju! I teraz Egipt wlasnie za to cierpi...

Bardzo mi sie podoba post Mardinusa, milo wiedziec ze sa ludzie ktorzy mysla podobnie do mnie :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie @Aquamaniac to sie usmiałem z Twojego postu wynika że jedynie arabowie nie mają prawa do ziemi na bliskim wschodzie !!!!!!!!!!

Dla mnie żydzi sa takim samym narodem jak inne czesi czy niemcy i nie uważam że im się coś należy .. . dlatego że są żydami (wiele narodów cierpiało np. ormianie) o swój kraj niestety trzeba walczyć tylko obłudne jest twierdzić że jeden ma prawo a drugi tego prawa niema. Terroryzm zwłaszcza palestyński jest też walką o państwo Palestyńskie jest ich formą walki ze znacznie większym i silniejszym przeciwnikiem.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, gdzie ja napisalem ze Arabowie nie maja prawa mieszkac na Bliskim Wschodzie?

Terroryzm palestynski NIE JEST WALKA O PALESTYNE tylko walka o zniszczenie Izraela I NICZYM WIECEJ. Mogli juz 10 razy miec swoje panstwo pod waunkiem uznania Izraela, pierwszy raz juz w 1948 ALE NIE CHCIELI. Ich sprawa.

po drugie Khmer ja wypunktowalem moje argumenty, jak na razie nie odniosles sie do zadnego z nich poza wyszukiwaniem na sile argumentow ze Izrael jest be a Iran/Palestyna sa cacy. Moze tak powazna polemika? Bo na razie wyrywasz z kontekstu to co napisalem i wyciagasz na podstawie tego rozne dziwne wnioski. Mozemy tak do jesieni

i nic z tego nie bedzie bo zawsze cos znajdziesz a mi chodzi raczej o calosciowe ujecie problemu ktory jest bardzo skomplikowany a ty go strasznie upraszczasz twierdzac ze jedni sa be a drudzy cacy i koniec. Cienka taka dyskusja....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. "Izrael reaguje stanowczo i gwaltownie ale ja sie temu nie dziwie", Remik jakby Cie otaczali sasiedzi co chca twojej smierci i czynnie z Toba wlacza to tez bys reagowal stanowczo jesli mialbys srodki ku temu. Izrael srodki ku temu ma i twierdze ze i tak zachowuja sie dosc rozsadnie, mogli te cala holote znukowc dawno temu. "

odp. Izrael zachowuje się w ramach zakreślonych przez amerykańska politykę to tak jakbyś miał psa w kagańcu i na łańcuchu dla obserwatora z zewnątrz nawet wściekły zachowuje się dośc rozsądnie!.

2. A teraz hit sezonu "A zreszta oni chca sie z tych nieszczesnych ziem wycofac i chca podpisac traktat pokojowy tylko Arabowie nie chca. To przeciez Izrael chce "pokoj za ziemie" a oni nie chca.

odp. To był pomysł bodajże USA do którego przymuszono Izrael jedyny prawdziwy orędownik ze strony Izraela tego planu - premier Izraela został zabity.

To tak np. zabrali Ci ziemie ale oni chcą bardzo pokoju i dadzą Ci np. 10% z powrotem - no właściwie powinieneś się cieszyć w końcu coś Ci chcą dać....

3. "Tak, Izrael napadl na Syrie i zabral sobie Wzgorza Golan, tak tak"

Właściwie tego nie mam co komentować to fakt.

4."Dowody historyczne mowia o tym ze Zydzi byli tam na dluuuuugo przed Arabami nazywajacymi sie dzis "Palestynczycy". To ze okupuja ziemie ktore zdobyli w wyniku wojny w ktorej NIE BYLI AGRESOREM to dokladniutko tak jak my mamy tzw. "Ziemie Odzyskane" skad pochodze. I teraz jak Niemiec zechce zwrotu tych Ziem to jest dokladnie tak jakby ktos zarzadal zwrotu np. Wzgorz Golan.

Czyli z tego wynika że można jeżeli nie jest się agresorem można dowolnie zajmować ziemie sąsiadów wystarczy tylko sprowokować przeciwnika. A w tym wypadku wykonać atak uprzedzający np. W takim razie to Irak powinien juz w latach 80 zająć Izrael ponieważ ten go zatakował (zniszczenie budowanej elektrowni atomowej w której miano produkować broń atomową(żeby było śmiesznej pilot biorący udział w rajdzie pózniej poleciał w kosmos i juz nie wrócił z powrotem.)

5. "a po piate sa tam jedynym normalnym demokratycznym panstwem, gdyby w islamie dominowal tzw. "kierunek nowoczesny" tj. tak jak u nas w Chrzescijanstwie - nie bierzemy wszystkiego doslownie - to moze by sie wtedy Arabowie mogli wiele od Izraela nauczyc i zyli by moze jakos w zgodzie. To nie sa mrzonki bo juz w historii dlugie lata koegzystowali ze soba tylko sie ostatnio Islam zradykalizowal to sie za Izrael wzieli wedle Koranu.

Zupełnie się z tym nie zgadzam.

Poplatanie z pomieszaniem, od Izraela to fakt arabowie wiele mogą się nauczyć to fakt niesłychanie witalny i bardzo zorganizowany kraj, ludzie kochajacy każdą pieść ziemi. Ale mam nadzieje że arabowie nić się od żydów nie nauczą bo jeżeli tak to biada nam Europejczykom jepiej już uczmy się koranu.........

6. i po szoste to mam wrazenie sie sie Europa bardziej przejmuje Palestyna niz sami Arabiowie: szejkowie jezdza sobie samochodami ze zlota a w Palestynie nie ma na pensje dla policji. Sobie Palestyna gebe wycieraja ale w rzeczywistosci wola wydac pieniadze na dekadencje niz wspomoc braci, chyba ze na dynamit trzeba zrzute zrobic - o to wtedy cos sie zawsze znajdzie.

O z tym to się zgadzam !!!! Tutaj to fakt widać ducha chrześcijańskiego


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khmer dalsza polemika z Toba nie ma sensu, z fanatykami nie dyskutuje. Do tego brakuje Ci podstawowej wiedzy historycznej tak wiec ciao.

"Ale mam nadzieje że arabowie nić się od żydów nie nauczą bo jeżeli tak to biada nam Europejczykom jepiej już uczmy się koranu........."- ze tez tacy fanatycy egzystuja w ogole....

"(żeby było śmiesznej pilot biorący udział w rajdzie pózniej poleciał w kosmos i juz nie wrócił z powrotem.)" - pewnie nalezysz do tych co sie cieszyli jak sie Columbia rozwalila i ze Ramon zginal? Ach tak, on osmielil sie podniesc reke na kochanego Saddam wiec dobrze ze zginal...

"Izrael zachowuje się w ramach zakreślonych przez amerykańska politykę to tak jakbyś miał psa w kagańcu i na łańcuchu dla obserwatora z zewnątrz nawet wściekły zachowuje się dośc rozsądnie!." - az ci kapie z pyska ten twoj antysemityzm, szkoda ze nie ma na forum funkcji plonk albo ignore, trzeba bedzie Przemka zagadac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"(żeby było śmiesznej pilot biorący udział w rajdzie pózniej poleciał w kosmos i juz nie wrócił z powrotem.)" - pewnie nalezysz do tych co sie cieszyli jak sie Columbia rozwalila i ze Ramon zginal? Ach tak, on osmielil sie podniesc reke na kochanego Saddam wiec dobrze ze zginal...

Nie to był pierwszy morderca co poleciał w kosmos!!!!!

Nie atakował Saddama tylko zwykłych robotników.

"Izrael zachowuje się w ramach zakreślonych przez amerykańska politykę to tak jakbyś miał psa w kagańcu i na łańcuchu dla obserwatora z zewnątrz nawet wściekły zachowuje się dośc rozsądnie!." - az ci kapie z pyska ten twoj antysemityzm, szkoda ze nie ma na forum funkcji plonk albo ignore, trzeba bedzie Przemka zagadac.

Nie jestem antysemitą nigdy nie mówiłem że żydzi to podludzie ani że są gorsi - powiedzałem że są lepiej zorganizowani i bardzej kochają swoją ziemie na co dają żywotne dowody.

"szkoda ze nie ma na forum funkcji plonk albo ignore, trzeba bedzie Przemka zagadac. "

Typowy przykład flustracji zwiazany z niską oceną swoich argumentów

@Aquamaniac - No ale nie wiem czemu się tak strasznie na mnie denerwujesz piszesz że lubisz pogadać o polityce a potem jak ktoś ma diametralnie inne zdanie to się denerwujesz, pewnie że moja wiedza historyczna nie jest równa Twojej ale nie podałeś kwalifikacji potrzebnych do rozmowy z Tobą.

Szkoda że mieszkasz daleko bo może przy piwku byłoby mniej nerwowo.

Ps. Akurat to promu mi było szkoda jak cholera bo to stara maszyna była ale ten wypadek znów cofa nas ziemian o pare lat do tyłu w kosmosie:cry


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.