Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

odpieniacze

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie na nano-reef.com zdjęcie zbiorniczka z odpieniaczem (CPR Skimmer). Coś wspaniałego, zawieszony na tylnej ściance, zgrabny i duży, no po prostu coś innego niż te nasze. Kiedy nasze sklepy będą mieć coś takiego? Przemek wymyśl coś.

Pozdrawiam

Tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokladnie to gdzie?


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jest tak: sprowadzenie sprzetu z USA to zaden problem, transformator na 110v to tez zaden problem, natomiast marza importera to juz problem, ogolnie wynosi od 70 do 100%. Chcialem sprowadzic sobie Remore Aqua-C, skimmer zupelnie rewolucyjny. W Stanach kosztuje 160 USD, oki, cena do przelkniecia, lecz sklep, ktory mial mi to sprowadzic powiedzial: cena 300 USD, no i skonczylismy rozmowe. Niestety, import z USA jest jednostkowy zatem marza bedzie bardzo wysoka, a szkoda, bo sa oni IMHO pare dobrych generacji przed Europa


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości mój przedmówca ma rację - pojedyńcze sztuki będą drogie, koszt transportu itp spowoduje że zakup będzie bardzo nieekonomiczny :Satisfied Natomiast większe ilości - cóż, tu rządzi prawo rynku, trzeba niestety wyłożyć sporą ilosć $ żeby cena była w miarę "zjadliwa" , a niestety nasz rynek jeszcze raczkuje - popyt rodzi podaż - niestety nie w drugą stronę ;)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze popyt rodzi podaz to bym sie troszke spieral, chyba, ze przyjmiemy iz producenci dobr konsumpcyjnych prowadza ciagle badania preferencji konsumentow (przez chociazby ciagle ankiety, zapytania, obserwacje wewnatrzgrupowa) co nie wydaje sie byc dalekie od prawdy, w ten sposob wylapuja trendy i tendencje zamieniajac je w produkt, ktory zaspokaja popyt. Rozumujac takim tokiem to owszem popyt rodzi podaz. Jednak trudno mi uwierzyc by tak bylo w akwarystyce morskiej, jesli chodzi o polskie sklepy internetowe lub handlowcow. Jakos nie widzialem w zadnym sklepie prostej ankiety typu: co preferujesz/wybralbys do oswietlenia swego zbiornika: 1 swietlowki T5, 2 swietlowki typu Power Compact 3 zarnik HQI. w ten sposob mozna by poznac preferencje odbiorcow. Nikt nie pyta mnie na stronie sklepu co wybralbym za 700 zl: 1 odpieniacz Tunze 2 odpieniacz AquaMedic 3 odpieniacz Remora Aqua-c. Gdyby przeprowadzic takie badania i wyniki jasno wskazalyby na preferencje klientow (np odrzucenie sprzetu z USA) to wtedy obecny asortyment sklepow odpowiadalby zasadzie popyt rodzi podaz. W obecnym wypadku to raczej regula: podaz rzadzi popytem.


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - problem nie jest aż tak glęboki, żeby wiązał się z przeprowadzaniem badań, analiz rynku itp. Po pierwsze - rynek jest tak mały, że jakiekolwiek analizy z statystycznego punktu widzenia mogą graniczyć z przypadkiem lub wynikeim dalece odbiegającym od rzeczywistosci.Wystarczy przeanalizować kilka faktów.

Zobacz ile jest w Polsce sklepów a akwarystyką morską? Malo? Za mało? a myślisz czemu? Czy zgodzisz się z tezą, że gdyby zapytać właścicieli sklepów akwarystycznych, czy chcieliby poszerzyć ofertę o zwierzęta morskie na które na które BYŁBY popyt to odpowiedź byłaby twierdząca? Osobiście uważam że w 90% tak. Jednak Polska rzeczywistość jest inna. Klientów , nawet w dużych miejscowościach(nie mówię o potężnych aglomeracjach) można policzyć na palcach ręki. Czy uwazasz więc, że tak znikomy potencjalny odbiorca jest wystarczająco silnym argumentem dla Pana Zdzisia ze sklepu Zoo na Twoim osiedlu, aby zainwestowac w sprzet, akwaria i zwierzęta wprowadzając morszczyznę do swojej oferty? Tu nie chodzi o emocje, czyjś zachwyt, cyz tez o rozdziawone buzie dzieciaków wskazujących palcem rybki i krzyczącyh NEMO. Nie. To musi być uzasadniona decyzja z eknomicznego puktu widzenia. I to jest najważniejsze w tych trudnych czasach dla Pana Zdzisia i innych mu podobnych. I nie ma się czemu dziwić. Na pewno sytuacją będzie sie poprawiać - jak szybko, to w pewnym sensie zalezy od ilości klientów. I niestety tu jest błędna koło. Bo im wiecej sklepów tym więcej potencjalncyh, skuszonych klientów. Zauważ ównież jeden bardzo wazny fakt - kiedyś Pan Zdzisio nierzadko na pytanie klienta o akwarystykę morską mówił "Panie, to kosztuje kupę pięniędzy i trudne jest jak cholera.." A teraz ? Ten sam Pan Zdzisio musi powiedziec temu sameu Panu Klientowi że jednak moze być inaczej. Że może być taniej..

Sam byłem świadkiem sytuacji, w której zaraz po premierze filmu Nemo na kartce papieru obok stoiska sprzedawcy stało napisane:

Nemo jest rybą morską.

Akwarium morskie kosztuje 15.000zł

I tym smutnym faktem zakończę swoją przydługą wypowiedź - moze bardziej się rozpisze jak wrócę, bo jadę ponurkować i zdjęcia porobić :Satisfied

PS. Jeśli wydaje Ci się, że klientów jest tak wielu,że wszytsko sprzedaje się na pniu-zostań importerem odpieniaczy Remora. To dobra firma - zghadzam się. Obiecuję Ci, ze nawiążemy z Tobą współpracę a w ofercie polskich sklepów ( na pewno e-sklepów) ten sprzęt pojawi się. Czy i w jakiej cenie bedzie dostępny - będzie zależało od Ciebie. I sam się przkonasz , czy w naszym kraju głównie liczy się marka czy tez cena.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego w imporcie sprzętu z USA musi uczesniczyć sklep???

Często sprowadzam książki i płyty z Amazona, płacę kartą kredytową i po kilku dniach mam paczkę w domu.

Nie znam usa sklepów internetowych, ale na pewno znajdziesz tam sklep, który wyśle ci twój odpieniacz do Polski bez problemu. (gdyby wysłali żywą skałę sama bym tak zrobiła :-))

Jeśli się uda to przy okazji sciągnij np:

- refraktomert za 50$ (u nas 600 zeta)

- chiller 400 $ ( u nas 1000 $ najmarniej)

- pokrywy z wbudowanymi wiatrakami

- świetlówki PC 50/50 ze światłem aktynicznym

- świetlówki VHO (sileniejsze od T5)

i wiele wiele innych cudów, których u nas nie było i nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bariera nie jest tylko 110V lecz te 60Hz.

Jak trafo 220 na 110 kosztuje kilkadziesiat zlotych

to falownik 220v50Hz na 110V60Hz to juz koszt kilkuset zlotych.


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy, nie jestem elektronikiem ani elektromechanikiem ale:

mam sprzet z usa i japonii i na zwyklych trafo dziala bez zarzutu (jeden ma silnik drugi to wieza), a teraz patrze na zwykly telefon Panasonic i coz widze? zasilac 210-230V i 50-60Hz, wiec czestotliwosc nie jest zadnym problemem

PS jak tam xenia? przelazi na skalke? :-)

pozdro


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mieszkam w stanach i wlasnie patrze na wasza rozmowe.jak byscie chcieli to ja wam moge wyslac taki odpieniacz za jakies 230$.


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniu - zaglądaj do nas częściej, oj bedziesz miała co wysyłac :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobre, rozmowa odbyła się w 1970 r czyli 37 lat temu, a @Hania wciąż na nią "patrzy" :).

A tak poważnie faktycznie pojawienie się @Hani z jej deklaracją nie jest takie głupie........

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie zauwazylam sorry. ale jak cos byscie chcieli ze stanow to chetnie pomoge.


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja Haniu poprosze wize :)


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyk z Wielkiego Kanionu...

@Hania, przemyśl jeszcze swoją propozycję. Kiedyś @mati zaproponował pomoc w zakupach w Niemczech i od tamtej pory jego życie już nie wygląda jak dawniej:)

Masz akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hania,

napisz nowy topic np. w dziale Targowisko albo na Ogolnym, ze mozesz cos zalatwic z USA, a na pewno bedzie wielu chetnych.

Jak na kazdym towarze wrzucisz tylko 10% marzy, to bedziesz miala druga pensje :)

Nasz kol. Swir ze Szwajcarii od razu pewnie kontenerek zaworow bramowych i dysz Becketta zamowi :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam akwarium ale dopiero sie w to wkrecam na razie mam 30 gal to jakies 100litrow ale juz marzy mi sie wieksze tylko ze mam je w scianie i bym musiala powiekszac otwor w scianie.dzis wlasnie zmarl mi krab i wogole nie wiem dlaczego.moze wy wiecie? urodzil mi 3 male i zmarl.


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisal juz i powiem ci ze dobry pomysl :)


30gal (okolo 100 litrow),remora aqua C skimmer (do 80gal)pompa maxi jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dopiero zaczynasz, to 30 galonow i zamocowane w scianie, to na razie niczego nie zmieniaj - szkoda roboty.

Naucz sie jak to dobrze obslugiwac, tak zebys miala piekne korale.

Male akwaria tez naprawde moga byc piekne.

A gdy juz korale tak sie rozrosna, ze nie beda sie miescily w akwarium, dopiero wtedy pomysl o wiekszym akwarium.

A co do kraba, to czasem tak bywa.

Jezeli to jest jedna smierc w akwarium, to nie ma powodow do obaw.

Jezeli by duzo zwierzat umieralo, to wtedy cos sie zlego dzieje.

A gdy tylko krab, to czasem tak bywa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.