Skocz do zawartości
Bartolomeo84

Światło do podglądania życia nocą

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Niejednokrotnie słyszałem, że najlepiej podglądać życie zbiornika w czerwonym świetle. Potwierdzacie to? jakie macie patenty na czerwone światło? Ostatnio pomalowałem szkiełko w latarce czerwonym olejowym markerem, ale to chyba nie to jeszcze :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patenty? Ustawiam opcje moonlight w czerwieni, daje 5-10% I patrze :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak się ma możliwość z diodami to nie byłoby problem. niestety ja jeszcze nie doczekałem się takich bajerów ;)

Zresztą myślę, że moon light w czerwieni na 10 % nie pozwala zobaczyć wszystkiego w zadowalający sposób. To musi być coś bardziej skupionego... tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze na kilku diodach widac sporo ;)

jaki masz zbiornik?

Moze kup sobie chyba arcadia robi takie pojedyncze niebieskie I czerwone tez lampki z dioda...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykleiłem pasek ledów do odbłyśnika świetlówek ( ledy co 3cm + zasilacz 15W). Ale wybrałem kolor niebieski, taki mi sie wydawał lepszy do nocnego oświetlenia.


530L (95x80x70) + sump 200L, HQI 250W + 4x 39W ATI, Aqua Special Red Skim 250, New Jet 4500, 2x Koralia 4000, Jebao WP40,JVP-102, doser one, ok 70kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najlepsze czerwone światło ?

Edytowane przez mari00sh (wyświetl historię edycji)

3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.