Skocz do zawartości
mega

Dojrzewanie wody

Rekomendowane odpowiedzi

jestem na etapie dojrzewania wody w akwarium. Jakies 3 tyg. temu wrzucilem zywa skalke do akwarium i teraz mam zielona lake glonow. Czy jest to normalne przy procesie dojrzewania wody ? Macie jakies wskazowki lub linki gdzie mozna zasiegnac wiecej info na ten temat ?

pozdr.


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone łąki glonów to rzecz najnormalniejsza na tym nienormalnym świecie. :Satisfied

Miałem to u siebie przez jakieś 4 tygodnie, wpuściłem 2 ślizgi + z. flavenscens + naso i wszystko zniknęło.

pozdro

sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie sa laki tylko - Tajgi !!!

Woda jest juz w fazie koncowej dojrzewania a to zielone dziadostwo rozrasta sie coraz bardziej, z martwej skaly jestem w stanie bezproblemu to usunac - poprostu szczotka w ruch i czesc, ale problem jest gdyz na zywej skale nie moge zastosowac metody szczotki :Satisfied. Niektore pedy maja po kilkanascie centymetrow, prosze opiszcie dokladniej jak pozbyc sie tego ustrojstwa w bezpieczny sposob.

Z tego co piszesz sheep wyglada na to, ze operujesz jakimis skrotami bo nic z tego nie lapie ;)


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja przyjde z pomocą:Satisfied

ślizgi to takie małe rybcie co zjadają takowe "tajgi"

flavenscens i naso to pokolce - wręcz uwielbiają glony, wolą raczej te dekoracyjne ale inne też poskubią.

pozdrawiam


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Spokojnie chłopie. To tylko tobie się zdaje że woda jest w końcowym stadium dojrzewania. Skoro są glony nitkowate to znaczy że nie jest!!!

Nie ma ściśle określonego czasu dojrzewania. Czasem trwa to trzy tygodnie a czasem 3 miesiące. Zasadź trochę glonów wyższych - np pełzatkę i daj spokój zbiornikowi. Żadnej chemii (o rybach już nie wspomnę - ktoś tu chyba już pocisnął takiego knota). Akwarysta morski musi być przede wszystkim cierpliwy


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po 5 miesiacach chyba dojrzewanei sie konczy :Satisfied - chyba jestem rekordzista

ale sporo eksperymentowalem w trakcie i to dlatego.

Najlepsze ze z dosc duzego bagna wszystko sie podnioslo - dzis zauwazylem jakiegos koralowca, znowu mam rurowki, cos podobnego do rurowek ale zyjacego na dole skalek (w takich jakby naciekach wapiennych), kilka rodzajow glonow

wiec cierpliwosc poplaca ;)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Marx niestety chyba nie jesteś rekordzistą ,a jednym słowem cierpliwość odpłaci w niedalekiej- ''przyszłości'' z nawiązką , 0 eksperymentów trzymaj się sprawdzonych i potwierdzonych metod ,a sukces murowany.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarystyce morskiej jest jedna podstawowa reguła : Brak jakich kolwiek reguł :Satisfied

I właśnie ta reguła najlepiej odnosi się do okresu dojrzewania zbiornika, w późniejszym okresie rówież warto ją stosować ;)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwosci to mi nie brakuje, obecnie miol jakis miesiac jak wlozylem zywa skale. Moge czekac i jeszcze 3 miesiace nie problem w tym, tylko w tym ze akwarium jest zielone jak cholera a na skalkach tyle tego rosienie ze wydalo mi sie to niepokojace. Dlatego co robic >?

czy poprostu nic nie robic i niech sie dzieje co sie dziac powinno ?

Czy pozniej te glony same znikna ?

Czy te ktore moge usunac mechanicznie (tzn. zlapac i wyrwac) usowac ?


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie odkrylem nastepne koralowce, jakby malutkie zoanthusy

i niestety znowu okrzemki atakuja :Satisfied


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na okrzemki chyba jedyną radą jest dobry odpieniacz. U mnie znikają i znowu powracają.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie właśnie zaczął się u mnie proces dojrzewania zbiornika (pojawiły się zielone glony na szybie i część skały zrobiła się brązowa:( )i tu pytanie czy podczas dojrzewania zbiornika dolewacie jakieś wspomagacze dla rafy witaminy odżywki itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy dolewaja, inni nie

niektorzy podmieniaja wode w trakcie dojrzewania, inni nie

:Satisfied


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie morszczaki ,proszę o poradę chcę zalożyć nano 50l ile może trwać dojrzewanie na suchej skalę .Za porady z góry dziękuję,wszystko biorę na klatę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.