Skocz do zawartości
inmar

Pokarm dla korali CoralE od AF

Rekomendowane odpowiedzi

Podaję ten pokarm od niedawna i mam problem,że po około 10 godzinach odpieniacz mi zalewa mieszkanie i tak zalał mi już czwarty raz.Generalnie to pokarm podobny do reef bostera i po podaniu odpieniacz siada,ale jak pisałem potem wylewa.Jest jeszcze dziwna sprawa bo piana w odpieniaczu wygląda jak bym wlał tam szamponu,bardzo dużo wielkich baniek się robi.Gdzieś rok temu podając ten pokarm nie miałem czegoś takiego.Pytałem Damiana,ale On nie zna takich przypadków.

Tak się zastanawiam,czy po podaniu tego pokarmu później korale czegoś nie wywalają do wody z radości i to jest może powód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kurcze, ja stosuję cały czas i mój odpieniacz jeszcze nigdy nie przelał - nawet z radości:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku jak piana z odpieniacza zalewa Ci mieszkanie? Pokaz ten Twoj sump.

Z tego co wiem Tester tez ma BK, podaje CoralE i nic sie nie wylewa. Sam po soebie wiem ze piana nie chce sie robic.

CoralE jest znany z tego ze "przygasza odpieniacze" na jakis czas po czym wszystko wraca do normy.

Dla mnie jedne wytlumaczenie o reakcja baniaka na ten pokaram a nie wplyw CoralE na prace odpieniacza.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to już będę się bał go podać choć jest bardzo dobry.Podawałem połowę dawki czyli 4-5 kropel na noc a wylewał około południa następnego dnia i na pięć razy jakie podałem cztery razy wylał.Wczoraj musiałem się z pracy urwać by ratować mieszkanie i akwarium,zasolenie mi spadło bo dolewka uzupełniała na bieżąco.

Też się zgodzę,ę to reakcja akwarium.Pod wpływem wylewania dekiel od odpieniacza się podnosi i woda się z niego wylewała na półkę i potem na podłogę.Rozmawiam właśnie z Sebastkiem na temat dodatkowego kapelusza.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje od pół roku i nie mam takich objawów, a stosuje całą "paletę" produktów z AF. Czy aby na pewno od tego Ci przelewa ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien,że od tego bo wcześniej tych problemów nie miałem a po drugim wylaniu specjalnie na to zwracałem uwagę,też stosuję całą gamę produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje codziennie polowe dawki Coral E i odpieniacz nie wariuje, szukaj przyczyny gdzie indziej.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynieś do mnie zastosuję i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja też stosuję ten produkt i nie mam takich objawów.Moze buteleczka trafna.Może ktoś nalał coś innego??


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje po 10-12 kropli co noc od ponad 1,5 roku i nigdy takiej reakcji me miałem. Dziwna akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - a jak bardzo masz podniesioną "rurę" w odpieniaczu? U mnie zaobserwowałem że jak jest bardzo wysoko (na mokro) to po takim reefboosterze najpierw siadał , a potem potrafił jak "zaskoczył" wywalić prawie cały kubek wody. Problem zasadniczo nie występuje przy ustawieniu nie tak ekstremalnym tj bardziej na sucho.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku przywieź do mnie to też tą butelkę przetestuje :D Hhehe będziesz miał sprawdzone w 2 miejscach :D Pozdrawiam

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również to stosuje, ale ja podaje je z rana i nic mi się takiego nie stało - odpukać


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mogę wykluczyć ten preparat,nie podałem go a odpieniacz znów wylał mi 20 litrów solanki na podłogę.Na szczęście dolewka była wyłączona i nie spadło mi zasolenie.Znów musiałem się urwać z pracy i co zauważyłem to znów w odpieniaczu piana jak po szamponie,ogromne bąble a na powierzchni akwarium jakieś tłuste plamy z bąblami powietrza.Te bańki powietrza to od pompy,która zaciągała wodę z powietrzem,ale dlaczego to było tłuste to nie wiem.Normalnie inmar nie może prowadzić akwarium bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smarowales ostatnio pompe dozujaca ? Moze srodek do smarowania dostal sie do wody ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,jedyna pompa to IKS do reaktora i nie ma szans na to.Ja bym szukał problemu z wodzie mojej.Jakiś czas temu nagrałem jeżowca globulusa jak mu się z dekla nieźle kopciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale najpierw należy "obsmarować" produkt potem sprawdzić czy to napewno to... Marku to już nie pierwszy raz mam wrażenie...

Powodzenia ze znalezieniem prawdziwej przyczyny. Oby to nie była wina lampy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afrodyzjak jaki, czy co? Może nie tylko globulusowi się "z dekla" kopciło ;-)

Jakiś związek Inmar widział i dlatego pytał. Nikt poza nim tak nie miał, więc szukał innej przyczyny i prawdopodobnie znalazł. Nie ma co go oskarżać o obsmarowywanie. Zapytać zawsze można.

Ja stosuję i nadmiernego pienienia nie mam.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale najpierw należy "obsmarować" produkt potem sprawdzić czy to napewno to... Marku to już nie pierwszy raz mam wrażenie...

Powodzenia ze znalezieniem prawdziwej przyczyny. Oby to nie była wina lampy ;)

Chyba źle zrozumiałeś,raczej nie miałem pretensji a szukałem przyczyny.Zawsze się to działo po podaniu więc powiązałem te zdarzenia.Powiem szczerze,że się zastanawiam czy wczoraj przez przypadek nie dałem tego pokarmu wychodząc do prazy bo mam tych buteleczek 8szt od AF.Pokarm pewnie jest aż tak dobry,że jakieś życie się chce rozmnażać,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko delikatnie zwracam uwagę na to zeby uważać co sie piszę bo jak ktoś nie do końca przeczyta wątek bedzie miał mylne wrażenie ze CoralE zalewa mieszkania ;) jest to fajny produkt i szkoda by było zeby ktoś sie zraził. Poza tym piszę to z przymrużeniem oka i rozumiem formę zapytania o opinię kolegów ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel,odpieniacza to ja nie ruszałem kilka miesięcy a mam go ustawiony na sucho,teleskop na samym dole.Dobra,nie ma co gdybać bo ja sam nie wiem co się dzieje z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam ustawiony odpieniacz na mokro to po podaniu reefbuster, przelewa . Wydaje mi się ze te pokarmy są podobne . Też kilka razy po nocy zastałem sump pełny piany i mleko w zbiorniku pewnie coś się rozmnażało , a może z wyciągary kapie smarowidło :innocent:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.