Skocz do zawartości
Waldi

nowe oswietlenie,zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik od kolegi Morswin a drivery z allegro dareltek. Napiecie daje zasilacz 36v z regulacja na 32v, drivery ustawione na 1050mA i jakos to swieci. Sps rosna, ppsy i kiekasy troche za duzo swiatla maja ale daja rade ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To białe światło ma swoje zalety, wyciągnąłem aparat i coś pstryknąłem, fotki kadrowane ale bez korekty balansu bieli.

Jak dam radę to jutro podobne dam bez korekty balansu bieli, ale pod ledem 30/20

DSC0362

DSC0348

DSC0346

DSC0343

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwojilem do sprzedawcy i faktycznie mial ledy w ktorych mozna bylo sterowac oddzielnie bialym i niebieskim ale to byly diody 10w. 50w sa niepodzielne, dzialaja jako jedna sekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik od kolegi Morswin a drivery z allegro dareltek. Napiecie daje zasilacz 36v z regulacja na 32v, drivery ustawione na 1050mA i jakos to swieci. Sps rosna, ppsy i kiekasy troche za duzo swiatla maja ale daja rade ;-)

Też o tych driverach myślałem ale ze względu na niskie napięcie zasilania (do 35V) zrezygnowałem, nie byłem pewien czy pociągną ledy 32-33V.

Skończyło się na driverach MeanWell LDD-H 1000 które chodzą do 50V

Jeszcze taka ciekawostka 30W 20000K

http://www.ebay.pl/itm/321113006249?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Za chwilę pewnie pojawią się również w większych mocach


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zakupilem zasilacz 36v z regulacja zeby właśnie zjechac do napiecia akceptowalnego przez drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poszedłem budżetowo, zasilacz 36 od kompa - 30zł, drivery po 18zł, w sumie też działa tylko mniejsza możliwość regulacji


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

w jakich miejscach trzymacie Lpsy pod tymi chipami? chodzi mi głównie o euphylie.

ostatnio przestawiłem e.paraglabrescens z piasku na skałę, jakies 20 cm wyżej -efekt, po kilku dniach sflaczała i straciła jedną główkę

przestawiłem ją z powrotem gdzie była i od razu zaczęła się pompować.

podobnie straciłem e.cristata, powoli marniała i traciła tkanke, podejrzewałem pasożyta i wywaliem ją :wallbash:

tak samo rhodactisy, przesunąłem je na bok akwa gdzie jest mniej światła i zaczęły sie dużo mocniej pompować

narazie swieci 9x10w blue i 1 biała, i mam też chinczyka 120w niebieskie na full, białe skręcone na 10%

miałem wieszać nową mocniejszą lampe, teraz sie zastanawiam czy nie załatwie sobie korali, może dla akwa lps+miekkie potrzeba dużo mniej tych chipów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwojilem do sprzedawcy i faktycznie mial ledy w ktorych mozna bylo sterowac oddzielnie bialym i niebieskim ale to byly diody 10w. 50w sa niepodzielne, dzialaja jako jedna sekcja.

tu masz linka 50w rgb

http://www.ebay.pl/i...=item4ad56db4b6

Edytowane przez zoolotex (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie również zauważyłem problem przy euphyliach, ale odrazu zestawiłem je w ciemniejsze miejsca i odzyskały świetność, teraz powoli podnoszę do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o poradę ile wat dołożyć do lampy aktualnie na cree 70w niebieskich i 20w białych świecę nad 140l. Docelowo 360l powierzchnia 100x60. Myślałem o 4x20w niebieskie i 2x10w biały. W sumie byłoby 190w.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po lekturze wątku zdecydowałem się poczynić oświetlenie w oparciu o ledy od sprzedawcy podanego w wątku. Moje akwa ma niespełna 600 litrów, wymiary brutto 150x65x60 (dł x szer x wys). Dotychczas oświetlałem je 2x150W HQI + 2x54 T5 oraz w między czasie pierwszą wersją ledów od Przemka.

Wymyśliłem sobie, że zacznę bezpiecznie od 3 x 50W 30/20 white/blue i tak też uczyniłem. Zakupiłem z innego źródła zasilacze 36v 1.5A z regulacją natężenia. Główkowałem jak rozwiązać oprawy/listwę z radiatorem i uradziłem w ten sposób, że podjechałem do lokalnego sprzedawcy/importera naświetlaczy LED i za 20 zł za sztukę :-) zakupiłem 3 oprawy z uszkodzonym zasilaczem/ledem. Pomimo tego, że sprawne naświetlacze LED za około 90 zł mają zasilacze o odpowiednich parametrach, to sprzedawca "naszych" LED odradził mi wykorzystywanie ich ze względu na całkiem prawdopodobne "bezpieczne" wysterowanie ich fabrycznie na niższą moc, około 30-40W. Po zainstalowaniu led w naświetlaczu i wyprowadzeniu przewodów do zasilacza wszystko rozbłysło jak należy, miałem tylko obawy co do wydajności firmowego radiatora naświetlacza, gdyż ten nagrzewał się do temperatur, przy których można się poparzyć o niego. Rozwiązaniem okazał się zakup wydajnych wentylatorów 12x12 cm.

Tak więc napiszę jak wyszedł mnie jeden komplet:

- led 110 zł

- naświetlacz 20 zł

- zasilacz 130 zł

- wentylator 10 zł

- okablowanie, wtyczki 10 zł

Póki co patrzę i myślę co i jak dodać. Wygląda to bardzo przyzwoicie, ja mówię żonie, że niebiesko a żona z dziećmi, że biało… W każdym razie pierwsze wrażenie jest takie, że światła mogło by być więcej o około 50% tak aby dojechać . Ze względu na budowę akwa i rozmieszczenie naświetlaczy zostanę przy 3 x 50W 30/20 white/blue i dołożę kolejne 4 ledy ale jakie to jeszcze będę główkował. Będą to prawdopodobnie 4 x 20W ale jeszcze nie wiem w jakiej opcji, raczej z przewagą RB, może coś z UV...

Pozdrawiam

Giersza


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po lekturze wątku zdecydowałem się poczynić oświetlenie w oparciu o ledy od sprzedawcy podanego w wątku. Moje akwa ma niespełna 600 litrów, wymiary brutto 150x65x60 (dł x szer x wys). Dotychczas oświetlałem je 2x150W HQI + 2x54 T5 oraz w między czasie pierwszą wersją ledów od Przemka.

Wymyśliłem sobie, że zacznę bezpiecznie od 3 x 50W 30/20 white/blue i tak też uczyniłem. Zakupiłem z innego źródła zasilacze 36v 1.5A z regulacją natężenia. Główkowałem jak rozwiązać oprawy/listwę z radiatorem i uradziłem w ten sposób, że podjechałem do lokalnego sprzedawcy/importera naświetlaczy LED i za 20 zł za sztukę :-) zakupiłem 3 oprawy z uszkodzonym zasilaczem/ledem. Pomimo tego, że sprawne naświetlacze LED za około 90 zł mają zasilacze o odpowiednich parametrach, to sprzedawca "naszych" LED odradził mi wykorzystywanie ich ze względu na całkiem prawdopodobne "bezpieczne" wysterowanie ich fabrycznie na niższą moc, około 30-40W. Po zainstalowaniu led w naświetlaczu i wyprowadzeniu przewodów do zasilacza wszystko rozbłysło jak należy, miałem tylko obawy co do wydajności firmowego radiatora naświetlacza, gdyż ten nagrzewał się do temperatur, przy których można się poparzyć o niego. Rozwiązaniem okazał się zakup wydajnych wentylatorów 12x12 cm.

Tak więc napiszę jak wyszedł mnie jeden komplet:

- led 110 zł

- naświetlacz 20 zł

- zasilacz 130 zł

- wentylator 10 zł

- okablowanie, wtyczki 10 zł

Póki co patrzę i myślę co i jak dodać. Wygląda to bardzo przyzwoicie, ja mówię żonie, że niebiesko a żona z dziećmi, że biało… W każdym razie pierwsze wrażenie jest takie, że światła mogło by być więcej o około 50% tak aby dojechać . Ze względu na budowę akwa i rozmieszczenie naświetlaczy zostanę przy 3 x 50W 30/20 white/blue i dołożę kolejne 4 ledy ale jakie to jeszcze będę główkował. Będą to prawdopodobnie 4 x 20W ale jeszcze nie wiem w jakiej opcji, raczej z przewagą RB, może coś z UV...

Pozdrawiam

Giersza

gdzie nabyłes te zasilacze 36v 1.5A z regulacją natężenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kupiłem dokładnie taki jak w tym sklepie Teraz muszę zastanowić się czy i jak tym można sterować z profiluxa. Założyłem także jako nocne 2 diody 1W RB i wygląda super, świetna jest fluorescencja. Tak więc dokupiłem 4 x 10W RB z zasilaczami i zobaczę czy to już będzie to o co mi chodzi. Jak będzie czegoś mało to myślę, że mogę jeszcze dołożyć kolejne RB lub coś innego.

Pozdrawiam


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem wcześniej

ale 4x50w białe + 6x 10w niebieskie

witam tez skladam taka lampe pod 250l bedzie 2x50w w led i mam wlasnie mieszane uczucia ile dac niebieskich i czy moze dozucic pare czerwonych zalezy mi na ladnym swieceniu koralowcow czy moze dac takie http://allegro.pl/dioda-led-10w-czerwona-niebieska-8-1-do-roslin-i4737392524.html plus te dwie biale 12000k


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem 4x10W RB i jest poprawa, bardziej odpowiada mi to niż same 3x50W 30/20 które miałem wcześniej. Ilość światła wydaje się już wystarczająca, rozważę jeszcze dołożenie czegoś więcej w wersji 4x10W ale z tym poczekam jak się opatrzę na spokojnie. Bardziej chodzi o niedoświetlenie źródłem RB skrajnych stref akwarium i jest to widoczne, że więcej niebieskiego jest w centralnych 2/3 zbiornika niż po bokach. Nie będę się jednak rozpędzał i pozostaje jeszcze zmiana rozkładu ledów, może to wystarczy.

Giersza


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja klece cos takiego na allegro kupilem halogeny led 50 wat na tych samych diodach co u pana.. diody wylutowalem i wlutowalem te 12000k ale mam odrazu w halogenie i zasilacz i chlodzenie mysle dac 2 na 250l i jeden na srodku led 30rgb i kompozycje niebieskiego sobie dodam recznie:D kat swiecenia 120 stopni mysle ze nie glupi pomysl:D co myslicie

a co najlepsze gotowy halogen z barwa juz zimna 104zl i jest juz wszystko w nim tak ze koniec z dodatkowymi kablami i zasilaczami pozdrawiam

Też o tych driverach myślałem ale ze względu na niskie napięcie zasilania (do 35V) zrezygnowałem, nie byłem pewien czy pociągną ledy 32-33V.

Skończyło się na driverach MeanWell LDD-H 1000 które chodzą do 50V

Jeszcze taka ciekawostka 30W 20000K

http://www.ebay.pl/i...984.m1423.l2649

Za chwilę pewnie pojawią się również w większych mocach

juz sa na ebay 50w 35000k:D

Edytowane przez technix zakopane (wyświetl historię edycji)

200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi jakie oswietlenie dac do akwarium 120x60x60 432l by uzyskac taki błekit jak u ciebie?

ja mam u siebie 60w blue

i 200w 12.000k

przy 750 litrach

więc odpowiednio pomniejsz :welcome:

np daj 150w białych

i 40w blue ?

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi a co powiesz na zastosowanie 50w super zimnych 14000-16000k. Wydaje mi się że powinny świecić na błękitno więc odpada stosowanie ledów royal blue, popraw mnie jeśli się mylę.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja klece cos takiego na allegro kupilem halogeny led 50 wat na tych samych diodach co u pana.. diody wylutowalem i wlutowalem te 12000k ale mam odrazu w halogenie i zasilacz i chlodzenie mysle dac 2 na 250l i jeden na srodku led 30rgb i kompozycje niebieskiego sobie dodam recznie:D kat swiecenia 120 stopni mysle ze nie glupi pomysl:D co myslicie

a co najlepsze gotowy halogen z barwa juz zimna 104zl i jest juz wszystko w nim tak ze koniec z dodatkowymi kablami i zasilaczami pozdrawiam

juz sa na ebay 50w 35000k:D

Też testowałem takie halogeny 10W i 30W, i o ile zasilacz w 30W nadawał się do podłączenia pod leda 10000K to niestety nie ma możliwości regulacji jasności. A moim głównym założeniem jest płynna regulacja ilości światła.

Niemniej jeżeli nie potrzebujesz takiej regulacji to wydaje się to być dobrym rozwiązaniem. Ja kupowałem takie holopaki we wrześniu po 55zł + led na zmianę jakieś 25 zł

Edytowane przez pepedu (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też testowałem takie halogeny 10W i 30W, i o ile zasilacz w 30W nadawał się do podłączenia pod leda 10000K to niestety nie ma możliwości regulacji jasności. A moim głównym założeniem jest płynna regulacja ilości światła.

Niemniej jeżeli nie potrzebujesz takiej regulacji to wydaje się to być dobrym rozwiązaniem. Ja kupowałem takie holopaki we wrześniu po 55zł + led na zmianę jakieś 25 zł

a nie idzie cos takiego kupic do regulacji mocy leda?


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi a co powiesz na zastosowanie 50w super zimnych 14000-16000k. Wydaje mi się że powinny świecić na błękitno więc odpada stosowanie ledów royal blue, popraw mnie jeśli się mylę.

pewnie że możesz ,a jak będzie za słabo to zawsze można coś dołożyć

tylko nie wiem czy na naszym rynku już są 14000k chipy


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.