Skocz do zawartości
Waldi

nowe oswietlenie,zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

No to Waldi, natchnąłeś mnie ;-)

Gdyby np, taki zasilacz serii LCM:

http://www.sklep.sel...c-oraz-pwm.html

do tego szeregowo 4-5 niebieskich 10W, i spróbować to "pogonić" sterowaniem z Maxpect - niebieskiego kanału...

Nie marnowałyby się białe, skręcone ledy w "żyletce"...

Chyba do zrobienia.

przecież we wcześniejszym poście napisałeś żebym kończył i wstydu oszczędził :w00t:

skąd taka zmiana hehehe

a poważnie,podłączajcie jak chcecie,nie wiem

ja podłączyłem tak jak należy,czyli chip do zasilacza,a zasilacz do kontaktu hehe


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety strumień światła jaki dają jest ich największą wadą dla mnie - zbyt liniowy - wynika to z tego że przy diodzie, świeci mały punkt, a przy świetlówkach rura, to jednak spory obiekt.

Dlatego ciągle kombinuję z projektem, ale wychodzi mi sporo drożej. Chyba że użyję tańszych ledów, ale wtedy sprawność energetyczna idzie w diabły...

z tym chipem jest jak z HQI więc w czym problem,bedą bliki

pod świetlówką ( gdzie światło dla mnie jest nie do przyjęcia jak na morszczyzne, zbyt płaskie światło,tanganika ,malawi ok,ale nie morszczyzna, a lubicie twarde spsy nie ? stoją sztywno patyki jeszcze do tego płaskie światło ze świetlówek to już wogóle wszystko stoi w miejscu jak z plastiku,) blików nie będzie

chip jak dla mnie ma zbyt wiele zalet

i chyba przez długi czas nic lepszego nie znajde

ps.świetlówkowcy nie bierzcie tego do siebie

to tylko moje zdanie i mój gust ,każdy ma swój

klimat jaki się mu podoba :)

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież we wcześniejszym poście napisałeś żebym kończył i wstydu oszczędził :w00t:

skąd taka zmiana hehehe

"Kończ Waść, wstydu oszczędź"

Naprawdę nie wiesz, z kogo to cytat i w jakich okolicznościach te słowa padły???

Chciałem po prostu, byś podał, jakie dokładnie źródła światła u Ciebie świecą...


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kończ Waść, wstydu oszczędź"

Naprawdę nie wiesz, z kogo to cytat i w jakich okolicznościach te słowa padły???

Chciałem po prostu, byś podał, jakie dokładnie źródła światła u Ciebie świecą...

wszystko wiem,tylko wcześniej przecież napisałem jake oświetlenie zrobiłem ale już ok luzik :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, a spsy byś pod tym trzymał?

Debora to co urosło na sciankach z jakichś pozostałości,tak naprawde z niczego pod tym oświetleniem

kolorów to nie ma,ale ja nie przykładam do tego uwagi :rolleyes:

przed chwilkom coś tam nagrałem

słaba kamerka nie widać wyraznie

http://youtu.be/lDYyzsc8rbE

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o- Dziękuję Waldemarze.

Ale tak czy siak jestem zdania - że ładne spsowe akwarium jest nie do pociągnięcia na tych ledach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o- Dziękuję Waldemarze.

Ale tak czy siak jestem zdania - że ładne spsowe akwarium jest nie do pociągnięcia na tych ledach:)

aha

a skąd wiesz? :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będą zbyt punktowo te diody swiecic\? szczególnie o większej mocy.napewno pod sama dioda będzie zdecydowanie więcej swiatła niż z boków.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będą zbyt punktowo te diody swiecic\? szczególnie o większej mocy.napewno pod sama dioda będzie zdecydowanie więcej swiatła niż z boków.

u mnie nie świecą punktowo heheh

pisałem już świecą jak HQI

pod HQI też masz więcej światła pod żarnikiem niż z boków? odpowiedz sobie :welcome:

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi

napisałeś ,że dla ochrony przykryłeś diody od spodu płytkami szklanymi.

pytanie ktore mnie zawsze nurtowało:

ludzie pracujący w szklarniach podobno sie nie opalają ,bo szkło obcina uv. Czy wstawianie szkła pod lampami do akwarium nie "zubaża"światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi

napisałeś ,że dla ochrony przykryłeś diody od spodu płytkami szklanymi.

pytanie ktore mnie zawsze nurtowało:

ludzie pracujący w szklarniach podobno sie nie opalają ,bo szkło obcina uv. Czy wstawianie szkła pod lampami do akwarium nie "zubaża"światła?

hehehe nic sie nie dzieje,jest ok,nigdy nie odczuwałem jakiegoś braku uv

rybki lepiej niech sie nie opalają

a poważnie

wszystkie lampy na rynku są czymś przykrywane jak piszesz od spodu

czy to szyba czy pleksa


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmika obstawiałem lampę HQI a tu małe zaskoczenie i okazuje się że tak ładnie pod ledami świeci zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słusznie ,są przykrywane

ale przeż plastiki uv przenikają

Moje pytanie było natury ogólnej (kusi mnie ograniczenie parowania szybą)i stąd pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słusznie ,są przykrywane

ale przeż plastiki uv przenikają

Moje pytanie było natury ogólnej (kusi mnie ograniczenie parowania szybą)i stąd pytanie.

rozumiem,tylko ty chcesz lampe uszczelnić przed chlapaniem?

czy akwarium przykryć przed parowaniem?

bo jeśli to drugie to szyba będzie wiecznie zaparowana czym ograniczysz światło z lampy

a i bliki znikną rozproszone przez krople wody

wypróbowałem :rolleyes:

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga-odpuszczam pomysł

natomiast problem zatrzymywania uv przez szkło w kontekscie zycia w akwarium nadal mnie bedzie nurtował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przyszedł mi zestaw 50w ,zasilacz,chip i kolimator,po złożeniu i testach jedno jest pewne,bez kolimatora,zawiesiłem nad 450l 30cm od lewej strony akwa(planuję 3) oświetla 2/3 akwarium,będzie dobrze,plus 8 niebieskich i ogarnie się temata,kupiłem białą bardzo zimną,świeci lekko niebiesko ,przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przyszedł mi zestaw 50w ,zasilacz,chip i kolimator,po złożeniu i testach jedno jest pewne,bez kolimatora,zawiesiłem nad 450l 30cm od lewej strony akwa(planuję 3) oświetla 2/3 akwarium,będzie dobrze,plus 8 niebieskich i ogarnie się temata,kupiłem białą bardzo zimną,świeci lekko niebiesko ,przyjemnie.

:thumbup:

super co?

zobaczysz jak całosć złozysz ,jaki fajny klimat


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przyszedł mi zestaw 50w ,zasilacz,chip i kolimator,po złożeniu i testach jedno jest pewne,bez kolimatora,zawiesiłem nad 450l 30cm od lewej strony akwa(planuję 3) oświetla 2/3 akwarium,będzie dobrze,plus 8 niebieskich i ogarnie się temata,kupiłem białą bardzo zimną,świeci lekko niebiesko ,przyjemnie.

Czekam na fotke baniaczka jak juz odpalisz chipy. :yes


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowanie ledki nad baniakiem,150x60x60 1szt 50w z kolimatorem i bez oraz porównanie 250w x 2 & 50w led:D

i2x 250w kontra 50w :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kombinował ktoś może,by zrobić te 50W w odblysniku z HQI?

Ciekaw jestem jaki byłby efekt:D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kombinował ktoś może,by zrobić te 50W w odblysniku z HQI?

Ciekaw jestem jaki byłby efekt:D

pozdrawiam

A ja myślę że taki led powinien siedzieć w odblysniku typu luminarc, co korzystnie wpłynęło by na bliki.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki szatanski pomysł - zamiast 1x50W dać do odblysnika z HQI 2x20W 10tys.K i 1x10W niebieska. Dla mnie te super zimne 50W są trochę zbyt białe...

Można by pomyśleć nad zasilaniem tych chipsów poprzez taką przetwornice.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4163107229

Mam ją przy Cree - współpracuje z PWM . Można ją też sterować potencjometrem

pozdrawiam

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze jeszcze zobaczyć sam odbłyśnik z kolimatora,ale mam w planie spód lampy zrobić z blachy ze stali nierdzewnej-jako jeden wielki odbłyśnik. co do odbłyśnika zhqi też myślałem,ale jak włożysz 2x20 i 10 niebieską to raczej (może się mylę) niebieska ciężko będzie się miała przebić z barwą przez białe,powinna być chyba gdzieś z boczku?no nie wiem.trzeba by przetestować jak palą się w skupisku razem i bez niebieskiej.

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z niebieską - i to regulowaną- po to by troszeczkę wygonić żółć. Jaki " tło" robiłoby RB

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.