Skocz do zawartości
Waldi

nowe oswietlenie,zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

witaj

idzie kupć takie zasilacze

http://led-byt.pl/pl...-regulowany/325

zależy do czego potrzebujesz, ten ma tylko regulację na potencjometrze, ja potrzebowałem z regulacją PWM aby można było sterować pod Arduino. Druga sprawa to koszty, ten kosztuje 130zł, ja złożyłem w tej cenie zasilanie do 3x30W i trzech kanałach


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego potrzebujesz, ten ma tylko regulację na potencjometrze, ja potrzebowałem z regulacją PWM aby można było sterować pod Arduino. Druga sprawa to koszty, ten kosztuje 130zł, ja złożyłem w tej cenie zasilanie do 3x30W i trzech kanałach

witaj czyli masz zasilanie i sterowanie np wschodami i zachodami tak? ile u cb takie cos by kosztowalo? wszystko tak ze tylko podpinam pod halogeny led 50w

Edytowane przez technix zakopane (wyświetl historię edycji)

200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego potrzebujesz, ten ma tylko regulację na potencjometrze, ja potrzebowałem z regulacją PWM aby można było sterować pod Arduino. Druga sprawa to koszty, ten kosztuje 130zł, ja złożyłem w tej cenie zasilanie do 3x30W i trzech kanałach

czyli masz 3x30w z pwm ,czy bez pwn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj czyli masz zasilanie i sterowanie np wschodami i zachodami tak? ile u cb takie cos by kosztowalo? wszystko tak ze tylko podpinam pod halogeny led 50w

Lampa dopiero jest w budowie ale tak, planuję pełne sterowanie wschody, zachody, oświetlenie nocne.

Co do wykonania takiej lampy to raczej nie, ale mogę pomóż w złożeniu samodzielnym. Ogólnie to większość potrzebnych informacji znajdziesz na forum.

czyli masz 3x30w z pwm ,czy bez pwn

W sumie to mam trochę pokombinowane aby wyszło w miarę tanio.

Mam dwa obwody sterowania pwm: pierwszy to białe 2x30W, drugi to Royal Blue i tu mam w szeregu 4x10W.

Wszystko chodzi z jednego zasilacza 36V 3A, sterowanie pwm na driverach

Edytowane przez pepedu (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa dopiero jest w budowie ale tak, planuję pełne sterowanie wschody, zachody, oświetlenie nocne.

Co do wykonania takiej lampy to raczej nie, ale mogę pomóż w złożeniu samodzielnym. Ogólnie to większość potrzebnych informacji znajdziesz na forum.

W sumie to mam trochę pokombinowane aby wyszło w miarę tanio.

Mam dwa obwody sterowania pwm: pierwszy to białe 2x30W, drugi to Royal Blue i tu mam w szeregu 4x10W.

Wszystko chodzi z jednego zasilacza 36V 3A, sterowanie pwm na driverach

witaj

gdzie nabyłeś te drivery pwm z tego co się orientuje to max do 26v /5A jak to wygląda u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest konieczność regulacji pwm tych chipled-ów?Czy wszyscy jedziecie na full?

Edytowane przez roofii1 (wyświetl historię edycji)

Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Własnie kupiłem akwarium 80x35x40 i ruszam z budową lampy, i chciałbym dobrac chipy jakie potrzebuje do oświetlenia tego akwarium. Pytałem już w tym wątku ale akwarium miało zupełnie inny wymiar.

Zaznaczam ze oświetlenie pod lps i miękkie, SPS nie chce.

Podoba mi się nie delikatne niebieskie światło, wchodzące w fiolet - zastanawiam sie czy później nie dołoże jedne świetlówki 24w t5 Purple czy Fiji Purple.

Posiadam radiator 50cm, szeroki na 12,5cm.

Zatsanawiam się nad opcjami:

cw - 12000 - 14000k

RB 445-450 czy 460-465 którą wybrać???

Mix - 6RB - 3CW

- 1x 10wat CW + 2x10 wat RB

- 2x 10wat CW + 2x10 wat RB

- 3 - 4szt x 10wat mix

Czy może potrzebuje mocniejsze niż 10 wat ?

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy pod ten zasilacz wystarczy podłączyć diody i nie są już potrzebne zadne inne drivery? http://allegro.pl/el...4692920544.html

nic nie trzeba wiecej

Czy jest konieczność regulacji pwm tych chipled-ów?Czy wszyscy jedziecie na full?

zadnych kombinacji,nic nie trzeba skręcac,bo po co?

jak chcesz mniej mocy to kupujesz słabsze ledy to wszystko

im mniej kombinujesz tym dłużej jedziesz :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kto stosuje takie diody utrzymuję spsy a nawet las acropor?czy to tylko do mękkich?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem dwie świetlówki 54w na 3x50 w Led-niebieskie i bezpośrednio pod lampami Led akropory mają zdecydowanie większe przyrosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy jeden chip 50W biały przebije 3x39 niebieskie świetlówki czy będzie widać biki ?

Akwarium 110x60x45 głownie chce LPS-y proste SPS-y , parę miękasów .Chyba będę zmieniał na takie akwarium i się zastanawiam nad oświetleniem .Obecnie mam to co w stopce i dwie świetlówki T5 24W Narvablue2 i dołożyłem do niej coralstar , jak do mnie idealnie .Same ledy mi nie odpowiadały , NarvaBlue w połączeniu z białą lub różową też mi czegoś brakowało .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma może ktoś w rejonie Bielska takie oświetlenie abym mógł podjechać i zobaczyć jak to wszystko wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja mam zrobione oświetlenie na tych ledach ,ale u mnie to Michał tylko 20W świeci 2 razy po 10W i do tego T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej wielkości radiator byłby potrzebny na 4 czipy 20W ?


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie ze tez mam taka lamke na multichipach na razie 240W ale juz jadą 2sz 50W 460-470nm jako uzupelnienie do RB , 10000-15000K bialego, 20W 395nm UV i 20 W415nm

Wszystko z soczewkami bo nie lubie oswietlania pokoju i oslepiania widza.

DSC00464.JPG


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 120x55x50 oświetlenie T5 4x54W niebieskie. Ile i jakich białych czipów do tego dołożyć?Myślałem nad 3x20W lub 3x30W!

Edytowane przez MiHalik (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pod tymi ledami tak sobie rosło miałem je w roślinnym, mam teraz w reefmaxie niebieskie 2x10W oraz 2x10W 14000K ale te mam odłączone bo światłość wiekuista..

Drivery robiłem sam jak jeszcze nie wiedziałem, że nemo to błazenek.. A mianowicie układ LM317 plus odpowiedni rezystor, można by pewnie zastosować potencjometr i mamy sterowanie i driver za całe 3,50zł. Dla mocniejszch diod pewno trzeba by mocniejszy LM.

Do tego mam zwykły zasilacz 12V

PS Panie Waldi może jakaś mała aktualizacja jak akwarium ma się pod ledami? Od kwietnia trochę minęło..

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu obserwuję temat obecnie mam zbudowaną lampkę DIY w oparciu o diody 3W i nie ukrywam zastanawiam się w przyszłości nad przejściem na nieco większe akwarium oraz oświetlenie lub doświetlenie go diodami 30W lub 50W diodami. Tylko jaki cichy nie brzęczący driver z PWM stosować pod te diody? Gdyby ktoś podesłał linka do tego typu drivera to było by miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu obserwuję temat obecnie mam zbudowaną lampkę DIY w oparciu o diody 3W i nie ukrywam zastanawiam się w przyszłości nad przejściem na nieco większe akwarium oraz oświetlenie lub doświetlenie go diodami 30W lub 50W diodami. Tylko jaki cichy nie brzęczący driver z PWM stosować pod te diody? Gdyby ktoś podesłał linka do tego typu drivera to było by miło.

30W LDD-1000

50W LDD-1500

bezgłośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30W LDD-1000

50W LDD-1500

bezgłośne

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pod tymi ledami tak sobie rosło miałem je w roślinnym, mam teraz w reefmaxie niebieskie 2x10W oraz 2x10W 14000K ale te mam odłączone bo światłość wiekuista..

Drivery robiłem sam jak jeszcze nie wiedziałem, że nemo to błazenek.. A mianowicie układ LM317 plus odpowiedni rezystor, można by pewnie zastosować potencjometr i mamy sterowanie i driver za całe 3,50zł. Dla mocniejszch diod pewno trzeba by mocniejszy LM.

Do tego mam zwykły zasilacz 12V

PS Panie Waldi może jakaś mała aktualizacja jak akwarium ma się pod ledami? Od kwietnia trochę minęło..

jest jak było,rybki urosły

post-9905-0-18045800-1420798240_thumb.jpg


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.