Skocz do zawartości
weapon0077

Rozgwiazda tylko jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam takie 3 rozgwiazdy, biale z czerwonymi kropeczkami. Pytnie co to za gatunek i czy pozyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklej jakieś zdjęcie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asterina


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno Asterina możesz zostawić .

No chyba ,że fanatycznie chcesz wszystko usuwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Chyba że się namnożą i zaczną korale podgryzać. Ja je akurat usuwam systematycznie bo moje 3 księżniczki amboinensis jakoś się do nich nie garną. A tak lekko odskakujac od tematu czy rozgwiazdy moga być w zbiorniku z Tridacnami ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że się namnożą i zaczną korale podgryzać. Ja je akurat usuwam systematycznie bo moje 3 księżniczki amboinensis jakoś się do nich nie garną. A tak lekko odskakujac od tematu czy rozgwiazdy moga być w zbiorniku z Tridacnami ?

amboinensis sie nie zajmuja takimi sprawami.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

amboinensis sie nie zajmuja takimi sprawami.

Pozdrawiam

To które z krewetek trzeba o usługę tę prosić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymenocera

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Hymenocera

Pozdrawiam mobilnie

A fakt. Czytałem o nich. Sęk w tym, że one prawdopodobnie koszą równo każdą rozgwiazdę a ja chcę się tylko astrein pozbyć a "szlachetne" rozgwiazdy mieć. I czy rozgwiazdy obojętnie jakie normalne czy asteriny są zagrożeniem dla Tridacna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymenocery kosza wszystkie rozgwiazdy :(. Dla tridacn chyba nie ale jestem w tej kwestii malo wiarygodny bo nigdy tych pieknosci nie trzymalem :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Hymenocery kosza wszystkie rozgwiazdy :(. Dla tridacn chyba nie ale jestem w tej kwestii malo wiarygodny bo nigdy tych pieknosci nie trzymalem :)

Pozdrawiam mobilnie

A ktoś mi odpowie wiarygodnie na to pytanie bo chcę kupić właśnie tego małża ale też zastawem się nad rozgwiazdami i nie wiem czy mogę mieć i to i to czy muszę wybrać jeden z tych gatunków tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskowe nie ruszą bo gustuja w czymś innym. Moze są jakieś inne ale to musialyby być jakies specjalistki pokarmowe.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja asteriny 1 x w tyg przy czyszczeniu szyb siateczką zagarniam - mnożą się szybko i wszędzie łażą. Ilość stabilna. A i tak się ich nie pozbędziesz. Mogą korale podgryzać. Choć jak widzę uwielbiają glony na szybie - zostawiam poletko - tam się gormadzą i wyłapuję je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kochają glony ale też polipy caulastrei. Wczoraj 30 sztuk popłynęło w kierunku Bałtyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

U mnie właśnie też zaczna się plaga tego. Co tydzień podczas podmiany co widzę to staram się do wody słodkiej adaptować;-) Czy poza wspomnianą wcześniej krewetka coś jeszcze je wcina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nocy asteriny zjadły około 70% tkanki clavularii , w przeciągu tygodnia .. na zoa tez wchodzić zaczynają , wiec powoli się ich pozbywam

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.