Skocz do zawartości
janusz-pśl

Zbyt niskie NO3 i PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Grzeniu pisałem że sprawdzone na 4 zbiornikach.


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego fotki bo nie kumam, zbiorników bez glonów ?


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ja mam dokładnie udowadniać Ci tymi zdjęciami. Myślę że nie będę jeździł specjalnie fotografować ludziom zbiorniki i zbierać dowody na moją teorię. Po to jest to forum aby się dzielić swoimi spostrzeżeniami i dzięki temu pomagać innym rozwiązywać problemy. A nie po to żeby zaraz udowadniać każdą tezę dowodami.


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja zwiększenia poziomu no3 i po4 rozpoczęta poprzez zwiększenie obsady i większe porcje pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz mam podobny problem z lpsami ,pochwal się czy dałeś radę naprawić sytuacje?

U mnie parametry wyglądają tak-NO3=0

Po4=0,03

Kh =7(w trakcie podnoszenie do 7,7)

Ca =440

Mg =1390

Wszystkie testy mierzone Salifertem przed chwilą.A problemem jest też delikatna utrata tkanki u lpsów,głównie calustrea i euphlia,miałem przerwę z podmiankami około 4 tyg,wczoraj zrobiłem pierwszą po tym długim okresie,ale czy to może być przyczyną.Czy może głodują?

Spsy jeszcze nigdy tak ładnie nie polipowały i nie miały takich przyrostów,miękkie jak miękkie rosną ale też szału nie ma.Jak myślicie?Co może być problemem?KArmię sporo nawet kilka kostek dziennie,dotego suchy pokarm,sól AF,i reszta produktów do wody też.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie brak No3 jest powodem do tego pewnie mocna masz cyrkulację , u mnie gdy widzę ze Lpsy marnieją dokarmiam je specjalnie do mordek , zawsze pomagało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie brak No3 jest powodem do tego pewnie mocna masz cyrkulację , u mnie gdy widzę ze Lpsy marnieją dokarmiam je specjalnie do mordek , zawsze pomagało .

No tak cyrkulacje już zmniejszyłem,no nigdy nie karmiłem do mordek bo nie było z nimi problemu.Ale chyba czas zacząć.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym że spsy średnio mi się podobają,wole jak coś mi się rusza w baniaku.Więc te spsy który są średnio mnie obchodzą,bardziej zależy mi na lpsach.Więc chyba zwiększe karmienie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tez sie doigrałem nutrienty zerowe , powyciągałem dziś absorbery na PO4 i paletki Xxl które zbity mi NO3 do zera , na dodatek walczę z cyjano .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.