Skocz do zawartości
t2mek2

(200L)- Low Tech. Mix Korali na kranówce

Rekomendowane odpowiedzi

Któregoś ranka widziałem tylko "dupsko"jak się w skaly ładuje, chyba miala piórka.

Jeszcze krótki filmik

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Quadri się podoba, ale niestety tak to już jest, że nie chce siedzieć tam gdzie my byśmy chcieli. Euphylie i Zoa od Ciebie też bardzo cieszą oko.

Akwa bardzo ładne i pokazuje, że można iść pod prąd.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe akwarium, będę obserwował temat.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Quadri, umiejscowił się w jakimś sensownym miejscu?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawej nawet w niezłym, widocznym miejscu. Nie wiem czy to ma związek ale tam pierwszy raz dałem mu porządnie pojeść krewetek i stynek, błazenki się wprowadziły także jest fajnie. :)

A jak tam Euphyllie?

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały wątek i mam kilka pytań lub spostrzeżeń :)

1. Harlequin jest chyba specjalistą pokarmowym. Jak wyje Ci Asteriny to padnie z głowy - chyba, że się mylę ;)

2. Po co lejesz muszyniankę? uzupełnienie węglanów Ca i Mg? Czy ona nie ma za dużo jonów F-, które są chyba bardzo szkodliwe w większych ilościach?

3. Zrobiłeś w końcu tą podmianę? Jak tak to nie zauważyłeś może wpływu "magicznego tego czegoś" ? Co powoduje, że po podmianie akwarium dostaje turbodoładowania?

4. Jak tam Hepatus?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Asterin mam bardzo dużo, krewetka rosnie (jest super) i jak dotąd zauważyłem jedynie malutki ubytek. Jakieś 3 miesiące temu postawiłem 5litrowy słoik na parapecie w celu zachodowania tam glonow wrzuciłem

5Asterin zobaczymy co z tego wyjdzie - narazie glony nie rosna.

2. Właśnie u siebie po muszyniance zauważyłem takiego kopa u koralowcow jak opisujesz po podmianie, ale parametry stoją w miejscu może minimalne wahania. Jedynie kh poleciało jakiś czas temu ale szybko podbiłem soda oczyszczona. Obecnie obsługa akwarium to karmienie codziennie suchy, raz w tyg. 2kostki mrożonek, i raz w tyg krewetka i stynka. Do tego co 2 tyg. Biodigest i co tydzień 5l. Kranowki ;)

3. Dostałem trochę soli Bt i porobilem regularne podmianki, nie było źle szału tez nie zauwazylem, jak będzie trochę kaski kupie konta albo AF bogatsza. Narazie podmieniam tyle co odpieniacz wywali na resztakach Bt. (rzadko to wychodzi może raz na miesiąc 5l)

4. Nie było go już po 3 dniach...;( daruje sobie ta rybę w planach inny pokolec.

Teraz kupie trochę fajniejszych Lps, jak juz będzie więcej korali to dam preparaty RedSea, chyba są dobre opinie o nich.

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Euphylie super, bardzo lubię te korale. Generalnie u mnie docelowo z korali chcę tylko kolorowe miękasy i właśnie lps-sy. Taki bezstresowy mix.

Kusi mnie ta Caulastrea, o której rozmawialiśmy, ale na razie czekają mnie wakacyjne wydatki, więc muszę wziąć na wstrzymanie.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest piękne w swojej prostocie, bardzo mi sie podoba.

Mam pytanie odnośnie lampy, modyfikowałeś ją jakoś czy dołożyłeś drugą belkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :)

Do lampy dostawiłem tylko 2x 39w świetlówki z oprawkami podłączone do statecznika. Razem mam 6x39 = 234w.

Świetlówki wszystkie Pacific Sun ale chyba pokusze sie kiedyś zmienić kilka na Narva Blue - u kolegi z forum TomMen właśnie takie widziałem i efekt super, niebiesko i mocne fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuknęło juz prawie 15 miesięcy od zalania. Powoli robi się coraz ciaśniej z tej okazji filmik.

Jak to wkleić żeby tutaj film pokazał się w oknie a nie linku ?

Ze zmian przy obsłudze akwarium to nie dolewam nic do wody poza bakteriami i pokarmem Reef booster pół ampułki na tydzień. Do tego na razie przestały mnie interesować parametry.

Jedyne co się stało to pada mi jedna Ricordea od jakichś 3 tygodni jest całkowicie zwinięta i nie wygląda za dobrze. w 47 sekundzie filmiku ją dobrze widać. Na początku wygladała jakby sie miala podzielić ale to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z ciekawości zrobiłem dzisiaj testy i po około 4 miesiącach bez pomianek wyszło słabo:

Zasolenie spadło do 1.21

Ph 7.8

Kh 6

Po4 niewykrywalne

Mg 1230

Ca 330

Jutro zrobię podmianke 10L i wleje butelke muszynianki w piątek ponowne testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle to na YT wygląda szczególnie, że to mega low tech. Jak widać można mnie przyzwoite akwarium bez narażania budżetu. Gratki Tomek.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z ciekawości zrobiłem dzisiaj testy i po około 4 miesiącach bez pomianek wyszło słabo:

Zasolenie spadło do 1.21

Ph 7.8

Kh 6

Po4 niewykrywalne

Mg 1230

Ca 330

Jutro zrobię podmianke 10L i wleje butelke muszynianki w piątek ponowne testy

Z tą muszynianką to jest żart czy faktycznie leje się ją w celu dostarczenia jakichś składników? :smiling: Jako nowicjusz ciągle zaskakują mnie niektóre patenty hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę latem głównie dlatego ze nie mialem soli na podmianki i widziałem poprawę u korali ale po paru miesiącach wyszedł jakiś syf jakby Dino wiec Przestałem lac i nic nie robiłem. Przeszło ;) jak wpadniesz po korale to zobaczysz jak to wszystko wygląda na takim systemie bo zdjęcia są do bani i nie oddają tego co w środku akwarium ;)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Całkiem nieźle to na YT wygląda szczególnie, że to mega low tech. Jak widać można mnie przyzwoite akwarium bez narażania budżetu. Gratki Tomek.

Fakt udało mi się bez filtra RO regularnuch podmianek itp. Akwarium juz jest dojrzałe w 100% plag zero, glony rosną tylko na szybach. Odpieniacz uruchamiam raz na pare dni albo dzień po większym karmieniu.

Z tym że nie mam bardzo wymagających korali tylko jedną Akroporę która bardzo powoli rośnie, dlatego "naśladować" mnie nie polecam, jednak te podmianki trzeba robić, po długim czasie nie robienia niczego (nie dziwne) parametry zjechały, widoczny był zastój we wzroście korali ale nie marniały w żaden sposób poprostu nie rosły.

Ogólnie Low Tech udany i cieszy oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koraluchy rosną jak na drożdżach sam nie wiem na czym ;o ale spadki ca mg odnotowałem dlatego juz do mnie jedzie pełen balling :) zobaczymy jaki będzie efekt.

Jeszcze filmik bliki przy t5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium. W szególności podobają mi się te wielkie quadri. Mój nie jest tak okazały.

Apropo...czy nalot na szybach pojawia się tylko w młodych zbiornikach czy dojrzałe też trzeba czyścić co 3-4 dni? U mnie wywala spory nalot i męczy mnie to czyszczenie w kółko.

Edytowane przez Yakuza84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nalot mam nawet co 2-3 dni, to pewnie przez ReefBooster ale korale za to w super kondycji także nie przeszkadza mi to :)

poczytaj na forum tematy o nalocie ludzie jakies waty zakładają itp. Ja tam sie w to nie bawie akwarium mam przed nosem i to zaden problem dla mnie .

Quadri wielki to był a tydzien temu się podzielił tam są 2 teraz

Ciekaw jestem jak na ballingu to wszystko poleci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc powoli się robi Nie Low Tech... :)

Kompletny balling zakupiony, roztwory zrobione, tylko teraz ile tego dziennie lać przy 200l i sporej obsadzie?

Aha no i podmianek przy tylu preparatach chyba już nie trzeba robic?

post-14639-0-94001700-1446803191_thumb.jpg

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć podawać z 20ml na dobę wszystkich 3 płynów i badać przez kilka dni wodę. Jeśli KH/Ca spada to podnosisz a jak wzrasta to zmniejszasz. Określ parametry jakie chcesz mieć i możesz kombinować. Po pewnym czasie je osiągniesz i wtedy powinno już iść równo trzech płynów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.