Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich i z góry przepraszam jesli popelnię jakiekolwiek błędy regulaminowe . Interesuje mnie założenie zbiornika typu "fish-only" ( bez rafy tylko max trzy góra cztery błazenki ) . Pozostał mi jeden mniejszy zbiornik po "kotniku" z malawii z pełnym osprzętem przygotowanym do aqua słodkowodnego . Jeśli można to proszę o fachową poradę w co dokładnie doposażyć tego typu zbiornik żeby utrzymać w/wym rybki w należytym "stanie" i zdrowiu . Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję .Sambor p.s. Czy do morszczyzny można zastosować kamienie (skały) powszechnie stosowane np: w malawii czy tanganice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niewielkim akwa to tylko para błaznów, wiecej bedzie sie tluklo. Poczytaj dzial dla poczatkujacych tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik litrażowo to +/- 100l -dlatego napisałem "kotnik"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . Bardzo dziekuję za wszystkie porady ale widzę , że nie jest to takie latwe jak się na pozór może wydawać . Na tą chwilę mam zbiornik "malawii" w granicach 720l ale mam wrażenie ,że ta 100-ka by mnie przerosła - tym bardziej ,że wiedza na temat "morza" w mojej głowie jest prawie zerowa . p.s Czy na chłopski rozum jest możliwość utrzymać tego typu zbiornik bez żywej skały , czy podchodzi to pod robienie Harleya z roweru ( jeśli można tak to porównać ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Używki+DIY i wszystko można :)

Zależy ile na to chcesz przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżet to pozostaje bez ograniczeń . Problem tkwi w tym ,że nie lubię się wybierac z "motyką na księżyc" więc wolałem zacząć od samych ryb bo rafa i wszystko co "w niej" żyje jest dla mnie czarną magią . Wiem ,że ryby słonowodne a słodkie "snickersy"(gupiki,skalary ...) to dwa inne światy ale siedza mi w głowie od dłuższego czasu .p.s Będąc w US widziałem kilka w/wym zbiorników (fish-only) i dlatego chcialem zacząć do tago a tym bardziej ,że przypadły mi do gustu . Wiem ,że w stanach większość ma wszystko w nosie i piasek może być z "betoniarki" a filtr z "pralki" ale jakoś to wszystko żyje . Nie jestem typem "kata" a i ubikacja nie powinna zakończyć żywotu tych rybek , więc dlatego wolę zapytać o wszystko u źródła a przy tym chyba właśnie jestem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jesli nie ogranicza cie budżet, to spoko. chcesz akwa z rybami, szczerze to daruj sobie male akwa. co najmniej 500 litrow bym postawil, z 20-30 kg skaly, bo rybki musza sie gdzies schowac i gdzies spac, pozadny odpieniacz i swiatlo, 2x 120wat chinczyki za 600zl i korale tez mozesz miec, las falujacej kseni pieknie wyglada.

w takim akwa prawie nic nie musisz robic.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jesli nie ogranicza cie budżet, to spoko. chcesz akwa z rybami, szczerze to daruj sobie male akwa. co najmniej 500 litrow bym postawil, z 20-30 kg skaly, bo rybki musza sie gdzies schowac i gdzies spac, pozadny odpieniacz i swiatlo, 2x 120wat chinczyki za 600zl i korale tez mozesz miec, las falujacej kseni pieknie wyglada.

w takim akwa prawie nic nie musisz robic.

pozdrawiam

I to jest bardzo dobre podejście. Akwaria FO nie potrzebują tyle światła. Co więcej, jak w przyszłości będziesz chciał, możesz np w części dać punktowo więcej światła i jakieś ciekawe korale, a resztę zostawić do pływania dla rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet nieograniczony czy nieokreslony?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Ostatnio sporo osób zakłada baniaki miekasowo rybne gdzie poza odpieniaczem i podmianami nie robisz nic wiecej, czyli zajęcia przy tym tyle co przy słodkim a wygląda duuużo lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasięgu Żor i w samych Żorach masz sporo doświadczonych morszczaków,do mnie samego masz około 10km.Ja bym podjechał,pooglądał,pogadał i wtedy bym się zastanowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super . Bardzo dziękuję za wszystkie fachowe porady . Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie odnośnie przygotowania wody : czy potrzebna jest po filtracji RO ? Przeglądając posty, odpowiedzi odnośnie wody do "fish-only" padały różne . Pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze dziękuję . p.s. Spóźnione , ale Wesołych Swiąt dla wszystkich "świętujących" . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super . Bardzo dziękuję za wszystkie fachowe porady . Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie odnośnie przygotowania wody : czy potrzebna jest po filtracji RO ? Przeglądając posty, odpowiedzi odnośnie wody do "fish-only" padały różne . Pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze dziękuję . p.s. Spóźnione , ale Wesołych Swiąt dla wszystkich "świętujących" . ;)

co oznacza filtracja po RO ? :p pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z filtr RO+DI.Jak ja zakładałem pierwsze morskie to zrobiłem objazdówkę po kolegach.

Ps.Właściwie to zadajesz pytania bardzo,bardzo podstawowe,które można znaleźć w dziale dla nowicjuszy.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.