Skocz do zawartości
Ben_sage

Wirki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest to jakaś odmiana wirków czy czegoś innego , widzę to tylko na szybie głównie przy piachu.

post-8483-0-04518400-1398164199_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Też mam plage tego, szukam ryby która to zje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz wieczor na skale . podejrzewam ze jak sa na szybie to w nocy ze skaly tez powylaza , jesli mandaryn zje wszystkie i nie przestawi sie na mrozonki to bedzie lipa :( masz swierzy baniak a mandaryny powinno sie teoretycznie dawac to ustabilizowanych baniakow z duza iloscia skaly wlasnie po to zeby nie zabraklo im zarcia , z drugiej strony jak zaniechasz teraz te wirki to si emoze zrobic prawdziwa plaga z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły mi się pojawiać wapienne więc już nie taki świeży.Myślę czy iść w Hexa czy w mandaryna chociaż nie ukrywam że chciałbym zachować kiełże i wieloszczety.Myślę czy nie zastosować lek Capitox Zooleka.

Znajdź mi 99 i innych tematów ze zdjęciem moich wirków bo w googlu po wpisaniu nie wyskoczyło 99 i innych tematów więc wybacz mistrzu ciętej riposty.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem je kiedyś , kupiłem manadaryna ale nie zauważyłem żeby je wyjadał , po jakimś czasie znikły wszystkie .

Teraz znów je z jakąś szczepką musiałem wprowadzić do akwarium bo je widze na szybach.

Wirki są bardziej aktywne kiedy światło jest zapalone , dopóki ich rozrost się nie nasila i nie siedzą na koralach to nie jest źle.

Podobno lepszy od mandaryna w wyjadaniu wirków jest wargatek sześciopręgi.

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzę się za chysusem bo hexa z opinii potrafi byc wielkim agresorem jak ospa się skończy a temat uważam za zamknięty z mojej strony.

Dzięki za pomoc i identyfikację.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Miałem je kiedyś , kupiłem manadaryna ale nie zauważyłem żeby je wyjadał , po jakimś czasie znikły wszystkie .

Jaki gatunek mandarynka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Pictoratusy i marmurkowe podobno są w tym dużo lepsze, ze splanditusów malo ktory zjada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na populacje wirków coś chyba musiało wpłynąć ostatnio było dużo karmienia,uv po której odpieniacz inaczej pracował, temperatura,słabe zasolenie itp itd...

W poprzednim szkle na tej skale ich nie miałem przed ospą ryb również.Od wczoraj wracam do normalnej temp,zasolenia itp.

Zauważyłem że już się nie pojawiają w skupiskach po kilkadziesiąt a jedynie kilkanaście na całej szybie.

Mam nadzieje że się obejdzie bez tej rybki, ale to się jeszcze okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.