Skocz do zawartości
Barth0

Dlaczego slimaki specjalnie sie odwracaja

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwoch dni moj slimak lezy na muszli, myslalem ze sie nie moze odwrocic wiec go (postawilem na nogi), a on zaraz z powrotem sie odwraca i kladzie na muszle. Czy to normalne?

post-18707-0-75802700-1398196670_thumb.jpg


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lałeś Herbtany lub podobnych specyfików? U mnie po takowej kuracji takie cyrki odstawiały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He He nic podobnego, tylko standardowe. :smiling:


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja babilonia też tak robi...ale tylko ona wiec może to normalne u tego gatunku ślimaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na nieustabilizowany zbiornik, zachowanie ślimaka wskazuje na zbyt duże dawki w vodka method ;)


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tak robiła to ją krab pustelnik dopadł także pocieszyłem się Babylonią 2 dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest dojrzały a wódki nie stosuje. Możliwe ze to krab, bo dokupiłem do kolekcji włochatego pustelnika Dardanus megistos. Tylko ze on go nie zjadl bo caly czas zyje. A krab posila sie glonami z piasku.

Edytowane przez Barth0 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwoch dni moj slimak lezy na muszli, myslalem ze sie nie moze odwrocic wiec go (postawilem na nogi), a on zaraz z powrotem sie odwraca i kladzie na muszle. Czy to normalne?

zgodnie z tym co napisałeś w pierwszym poscie nie szukaj winy w krabie w tym co robi ślimak. Krab i owszem przyjdzie na "gotowe" i może spałaszować "zwariowanego" ślimaka. Jak widzisz wielu kolegów z własnego doświadczenia wymieniło różne anomalie powodujące ten sam efekt. Ślimaki wbrew pozorom są wrażliwe na zmiany parametrów i tak okazują swoją dezorientację, kończącą się nierzadko śmiercią. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie dodawałem do akwarium jakiegoś środka. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Luft napisał moja babylonia była jakby przekręcona na odwrót przód miała w muszli a ogon wystawał. Juz takiego kupiłem... sprzedawca mi wylosował z 30 sztuk normalnych i nie zwróciłem uwagi. A krab przyszedl zeżarł ją i zakosił muszle w której smiga do dzisiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z jednym Turbo. Uwalil sie i glupa udaje.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi sie nie przypomina, dozuje ballinga podaje zywy plankton i daje mrozonki. Miesiac temu dalem chemiclean na cyjano nic wiecej poza tym. A parametry sa ok te byly robione cztery dni temu.

6854_7007.png


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje babilonie też są jakieś dziwne. Od czasu do czasu dostają "głupawki" i włażą po szybie do poziomu wody, a potem odklejają się i spadają. Jedna spadła na fungie, ale nawet ta nauczka nie powstrzymuje jej od skoków. Leżąc na dnie tez kombinują. Mam młody zbiornik i myślałam, że to jest powodem. Od niedawna mam 2 ryby i zauważyłam, że szaleństwa ślimorów nasilają się przy karmieniu ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ślimaczka po brzuszku podrapałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się tak stało po zakupie z 3 ślimaków jeden turbo tez tak leżał na piasku co go odwróciłem to on myk

teraz wszystko wróciło do normy już się nie odwraca coś go brutalnie wyleczyło i została muszla


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja tak robiła to ją krab pustelnik dopadł także pocieszyłem się Babylonią 2 dni...

ja maiłem podobnie z krabem pustelnikiem, najpierw krab w pierwszą noc zaatakował ślimaka poprzecinał nogę ślimaka w kilku miejscach, dlatego nie może się ślimak zamknąć, krab czekał aż ślimak zdechnie i później wyciągnął zwłoki ślimaka ze skorupy i teraz szpanuje po akwarium nową muszlą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chce zakładać nowego tematu, a problem jest taki sam. Jakoś nigdy ślimaki nie miały u mnie szczęścia. Już drugi raz wyjąłem takiego kolorowego gluta bez muszli co atakuje w nocy ślimaki i je wyjada , ale nie w tym problem. Doszło mi sporo ślimaków i juz są puste muszle, chodzi dokładnie o taki sposób zachowania jak opisał kolega powyżej. Ślimaki się odwracają i tak leżą do śmierci, pozostałe wchodza na szyby i raczej przy powierzchni się trzymają. Dla mnie jest to efekt tego, że im nie pasuje woda, tak jak by chciały uciec. Prowadzę zbiornik na ZEO. Jest trochę cyjano , ale jak zawsze w wakacje. Popularne parametry mierzę i są ok. Może brak PO4 na małej hance, może woda z mrożonek. Sam nie wiem moze ktoś zgłebiał temat i może pomóc.

Jeśli ktoś pomoże z takim teoretycznie błachym problemem z góry Bardzo Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lubię jeść ślimaki napisał:

Czy jeśli odwróciłem ślimaka na plecy poradzi on sobie? 

Zależy jaki, większość tak. Tectusy na piasku mogą mieć problem, żeby się odwrócić.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.