Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, C4orce napisał:

Tak , premium. Stosuję odkąd są dostępne. Wcześniej używałem poprzedniej wersji. Też pyliły , tylko na brązowo a te nowe na żółto ;-)

Piszesz że będziesz rezygnował z paletek... jeśli można wiedzieć na jaki sposób filtracji  chcesz przejść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kręcą się szybko. Brązowy szlam jest jak na razie tylko w odpieniaczu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adamo79 napisał:

Piszesz że będziesz rezygnował z paletek... jeśli można wiedzieć na jaki sposób filtracji  chcesz przejść ?

Chcę zrezygnować z pelletek AIO i spróbować z na przykład Reef Interests BioPellets XL lub Tropic Marin NP Bacto Pellets o których wspomniał wcześniej kolega Robteos. Nigdy nie stosowałem innych niż AIO. Przez wiele lat podstawą filtracji była żywa skała w ilości 180-200 kg i wydajny odpieniacz i nie było żadnych problemów z utrzymaniem fosforanów i azotanów na odpowiednim poziomie. Na początku  stosowałem też zraszacz , później filtr glonowy a następnie DSB. Przez kilka lat wspomagałem się Rowa Phos . Niestety musiałem też zacząć walczyć z rosnącym NO3. Dlatego zastosowałem AIO. Akwarium ma już 14 lat i trzeba system który działał do tej pory wspomagać. Myślę też o restarcie , o wymianie skały. Szkło trzeba będzie niebawem wymienić więc będzie ku temu okazja.


IMG_0576.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie AIO premium zasyfily totalnie sumpa i zrobily metna wode w baniaku....

kreca sie w filtrze recyrkul. od 2 mcy, moja milka i pavona rozjasnialy maxymalnie okad wlaczylem krecenie AIO.

mam wrazenie ,ze juz po nich....Robilem jakies 2 tyg temu sczeglowe testy wody i tylko mialem wyzse po4 (0,26) oraz za malo strontu o ok 30'/. .

Dla nie te premium to newypal (pylenie)-pytanie jakie plecacie inne,ktore nie pyla i mozna je stosowac w filtrze z recyrkulacja.

 

pozdr

w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2017 o 09:43, Robteos napisał:

Zgadzam się z przedmówcą z tymi pelletami tak jest ,że zostawiają w zbiorniku po sobie taki kleisty pył gdzie się ona po prostu do wszystkiego przykleja.A mycie sprzętu do najprzyjemniejszych zadań nie należy,ja ogólnie przerzuciłem się na Tropic Marin NP Bacto Pellets i powiem szczerze jestem zadowolony,bo one nie zostawiają nigdzie żadnego osadu,że mam czysto w zbiorniku jak i sam filtr pellet również jest czysty od tego pyłu.A czy działają tak jak tamte ? ciężko powiedzieć za krótko je stosuję ale dużym plusem ich jest brak pylenia do wody.

No i jak spostrzeżenia działają te pelletki od tropic marine ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Moljzesz napisał:

No i jak spostrzeżenia działają te pelletki od tropic marine ?

Hej co do pellet ciężko stwierdzić czy działają ostatni czas miałem trochę przerwy od nich bo robiłem restart ale obecnie je stosuję prawie półtora miesiąca to jeszcze za wcześnie.Na pewno ich plusem jest to ,że nie zostawiają nigdzie po sobie osadu tak ja w przypadku innych brązowych.A czy działają to trzeba zrobić test długodystansowy.
Pozdrawiam


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robteos napisał:

Hej co do pellet ciężko stwierdzić czy działają ostatni czas miałem trochę przerwy od nich bo robiłem restart ale obecnie je stosuję prawie półtora miesiąca to jeszcze za wcześnie.Na pewno ich plusem jest to ,że nie zostawiają nigdzie po sobie osadu tak ja w przypadku innych brązowych.A czy działają to trzeba zrobić test długodystansowy.
Pozdrawiam

Uhm, dzięki za info. Daj znać za jakiś czas. 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się kręcą ?

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak się nie sklejają to dobrze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te nowe czerwone ktoś używa ? Na białych No3 mam zero ale Po4 nie mogę zbić.Czerwone mają zbijać oba parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Reef Interests All In One Biopellets XL tak samo pylą jak mniejszy odpowiednik bo tamte są nie do przyjęcia przez pylenie, zasyfiły mi cały zbiornik i sump rdzawym pyłem i nie pomaga wata w sumpie wymieniana co parę dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wywaliłem a do tej pory czyszczę że szlamu cały zbiornik. XL ponoć nie pylą bo nie ruszają się więc nie ma ścierania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pylą wcale, za to musi minąć trochę czasu aż bakterie się na nich osiedla (2-4 tygodni)

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, KKaluzin napisał:

czy Reef Interests All In One Biopellets XL ...

po co pytasz o to samo w kilku tematach ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AIO premium przesiadłem się z Tropic Marine i bardzo żałuję, Po dwóch tygodniach od startu woda w baniaku była mętna w kolorze rdzawo czerwonym, korale się pozamykały,wszystko było usyfione, odpieniacz pieni czerwoną mazią, w chwili obecnej udało mi się prawie wyklarować wodę, ale kulki praktycznie nie mogą się kręcić, bo gdy tylko zaczynają robi się syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ulmar napisał:

Na AIO premium przesiadłem się z Tropic Marine i bardzo żałuję, Po dwóch tygodniach od startu woda w baniaku była mętna w kolorze rdzawo czerwonym, korale się pozamykały,wszystko było usyfione, odpieniacz pieni czerwoną mazią, w chwili obecnej udało mi się prawie wyklarować wodę, ale kulki praktycznie nie mogą się kręcić, bo gdy tylko zaczynają robi się syf.

A jak parametry?


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie zbiornik bez Biopellet rdzawego nalotu coraz mniej, korale lps ewidentnie lepiej polipują. Narazie zastanawiam się czy dołączać do filtracji Biopelletki czy nie zostać  przy samym DSB

WP_20170326_17_52_27_Pro (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki sam problem pylenia zaobserwowałem u siebie.

Pellety AIO Premium po ok 2-3 zaczęły pylić w tak duży sposób, że woda zrobiła się pomarańczowa a odpieniacz wywalał żółty pył. Korale oczywiście pozamykane.

Zrezygnowałem...

Aktualnie planuje pellety XL ( niby brak pylenia ścierania ) które byście polecili ?NP czy Reef Interest ?? a może zupełnie inne ??

Otwarty na sugestie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2017 o 18:27, kaer napisał:

A jak parametry?

No tu akurat złego słowa powiedzieć nie mogę, ponad rok walki  z No3 bezskutecznie, pelletki zlikwidowały problem w miesiąc.Mimo problemów z brudzeniem wody pelletki będę używał nadal, udało mi się prawie wyklarować wodę, odpieniacz na maks i zdławiony przepływ w reaktorze, tak, że kulki kręcą się w żółwim tempie. Co do pelletek Tropic Marin - używałem 6 miesięcy coś tam zbijały, ale szału nie było i aby jakiekolwiek działanie było zauważalne musiałem wsypać prawie 6 razy tyle co AIO. Przez ten okres praktycznie ich objętość nie zmalała.

Dnia 13.05.2017 o 21:13, adianosss napisał:

A te nowe czerwone ktoś używa ? Na białych No3 mam zero ale Po4 nie mogę zbić.Czerwone mają zbijać oba parametry

U mnie od początku istnienia zbiornika nie miałem problemów z PO4, nawet dodawałem sztucznie, żeby zbić nO3. Po zastosowaniu tych czerwonych fosforany skoczyły do 0,5, potem 0,3 aby wciągu  tygodnia spaść praktycznie do zera.

Edytowane przez ulmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ulmar napisał:

No tu akurat złego słowa powiedzieć nie mogę, ponad rok walki  z No3 bezskutecznie, pelletki zlikwidowały problem w miesiąc.Mimo problemów z brudzeniem wody pelletki będę używał nadal, udało mi się prawie wyklarować wodę, odpieniacz na maks i zdławiony przepływ w reaktorze, tak, że kulki kręcą się w żółwim tempie. Co do pelletek Tropic Marin - używałem 6 miesięcy coś tam zbijały, ale szału nie było i aby jakiekolwiek działanie było zauważalne musiałem wsypać prawie 6 razy tyle co AIO. Przez ten okres praktycznie ich objętość nie zmalała.

U mnie od początku istnienia zbiornika nie miałem problemów z PO4, nawet dodawałem sztucznie, żeby zbić nO3. Po zastosowaniu tych czerwonych fosforany skoczyły do 0,5, potem 0,3 aby wciągu  tygodnia spaść praktycznie do zera.

Czyli działają... ja używam u siebie białych NP XL od lutego i lipa, nie działają. Nie dawno kupiłem małą Hanke na fosforany i po sprawdzeniu aż usiadłem, wynik 0,77.

Myślałem, że pellety zbiły mi NO3 do zera i dlatego fosforany tak wysoko.  Kupiłem nowy test na NO3 i znowu zdziwienie, wynik 50. Nie ogarniam już tego :blink:

Na razie jadę na phosguardzie i bakteriach Special Blend. A pytałem o Twoje wyniki, bo chciałem się przesiąść na czerwone, ale odstrasza mnie to pylenie :ph34r:


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kaer napisał:

Czyli działają... ja używam u siebie białych NP XL od lutego i lipa, nie działają. Nie dawno kupiłem małą Hanke na fosforany i po sprawdzeniu aż usiadłem, wynik 0,77.

Myślałem, że pellety zbiły mi NO3 do zera i dlatego fosforany tak wysoko.  Kupiłem nowy test na NO3 i znowu zdziwienie, wynik 50. Nie ogarniam już tego :blink:

Na razie jadę na phosguardzie i bakteriach Special Blend. A pytałem o Twoje wyniki, bo chciałem się przesiąść na czerwone, ale odstrasza mnie to pylenie :ph34r:

U mnie akurat AIO zadziałały świetnie, tylko te skutki uboczne: woda nadal nie do końca klarowna, rdzawy osad na sprzętach w sumpie, gąbki sycon z białych zrobiły się ceglaste, fioletowa gąbka po zmianie koloru rozpłynęła sie w ciągu tygodnia, na skale osad, który przedmuchuje raz w tygodniu, włóknina filtracyjna zabarwiła się nieodwracalnie po pierwszym użyciu, wszystkie euphyllie poza glabrescensami były w kiepskiej kondycji, na chwilę obecną wszystkie poza 2 główkami pompują się już normalnie, jedna z główek pewnie poleci, druga ma się lepiej, każde wyłączenie i ponowne włączenie obiegu powoduje czerwoną kurzawkę. mimo to nie rezygnuję bo to jedyna metoda która sprawiła, że NO3 spadło mi z 50 - 40  do 10 w ciągu miesiąca i znacznie wolniej ale spada dalej, mimo że kulki prawie się nie kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2017 o 16:26, ulmar napisał:

U mnie akurat AIO zadziałały świetnie, tylko te skutki uboczne: woda nadal nie do końca klarowna, rdzawy osad na sprzętach w sumpie, gąbki sycon z białych zrobiły się ceglaste, fioletowa gąbka po zmianie koloru rozpłynęła sie w ciągu tygodnia, na skale osad, który przedmuchuje raz w tygodniu, włóknina filtracyjna zabarwiła się nieodwracalnie po pierwszym użyciu, wszystkie euphyllie poza glabrescensami były w kiepskiej kondycji, na chwilę obecną wszystkie poza 2 główkami pompują się już normalnie, jedna z główek pewnie poleci, druga ma się lepiej, każde wyłączenie i ponowne włączenie obiegu powoduje czerwoną kurzawkę. mimo to nie rezygnuję bo to jedyna metoda która sprawiła, że NO3 spadło mi z 50 - 40  do 10 w ciągu miesiąca i znacznie wolniej ale spada dalej, mimo że kulki prawie się nie kręcą

Ulmar i jak tam palety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam AIO XL bo te zwykłe xl są do bani


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO xl w zwykłym filtrze "mieszasz"?

Jaki przepływ dajesz?

 

Pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, witek2000 napisał:

AIO xl w zwykłym filtrze "mieszasz"?

Jaki przepływ dajesz?

 

Pozdr

W.

Tak w zwykłym fitrze, może być też w przegrodzie w dobrym przeplywie. A ile L/h to nie wiem jakiś czas temu zmniejszyłem przepływ bo się pokazał pyłek w sumpie. Ale przepływ spory


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.