Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pojawiły się właśnie w sprzedaży, co s sądzicie?

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie małe pelety dają radę w 100%, myślę

że te jeśli te kila osób przetestuje i potwierdzi ich działanie

będą następne w moim systemie filtracji.

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palety tak czy siak. Po co zakładać nowy temat skoro juz była o nich mowa w wątku o paletach?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwyklych tej firmy i działają super, jak tylko fundusze pozwola przesiadam sie na nowe :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to Krzysiu Tryc wsadził je do swojego akwa


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu Tryc je dystrybuuje :) Właśnie mam zamiar dosypać 100 ml do mojego filterka z tymi od D-D. Zobaczymy co będzie. Aktualne paramatry to no3 - 2 a PO4 - 0,03


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro przyjadą i zasypujemy , starsza formuła dawała rade ,nowa ma być petardą obaczymy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak się beda sprawować.

Interesuje mnie czy można je mieszać z tymi zwykłymi - Maćko, zdaj później relacje bo jestem ciekaw.

Kilka filterków na tym forum jest już zasypane, ale na efekty chyba poczekamy z miesiąc.

Rano widziałem filmik Krzysia Tryca asygnowany własnie tymi kulkami.

Zobaczymy, ja na razie nie wymieniam swoich - niech się kręcą


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie na zwykłych NP jadę i woda ok, a jak ok to po co zmieniać. Jest pewna zasada u mnie: jak coś działa to się w tryby nie wpie....m


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam się tej samej zasady więc nie zmieniam, ale jak się skończą to może się zastanowie - do tego czasu już pewnie będa jakieś wnioski


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas to samo jak się skończą to może do tego czasu będą jakieś wyniki badań to się zobaczy, na razie lecimy na tych zwykłych.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem że właśnie bedę przechodził pomału, czyli dosypałem 100ml do 250 ml starych i niech się zaczynają zużywać :) ale wyglądają jak kupa kręcąca się w przeręblu :) I jeszcze jedno, trudniej je utopić i są sporo większe.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przejść z VSV na te zwykłe, ale skoro pojawiły się nowe, to za namową Pana K. i kolegi z forum od tygodnia mam zasypane 500 tych nowych, później jeszcze ze 200 dosypię i zobaczymy...Jestem dobrej myśli


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem że właśnie bedę przechodził pomału, czyli dosypałem 100ml do 250 ml starych i niech się zaczynają zużywać :) ale wyglądają jak kupa kręcąca się w przeręblu :) I jeszcze jedno, trudniej je utopić i są sporo większe.

Obawiam się że mieszanie peletek starych z nowymi nie jest dobrym pomysłem ponieważ nowe potrzebują przepływ m/w 2000 l/h a stare najlepiej się spisywały na przepływie ok 400l/h


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że mieszanie peletek starych z nowymi nie jest dobrym pomysłem ponieważ nowe potrzebują przepływ m/w 2000 l/h a stare najlepiej się spisywały na przepływie ok 400l/h

to wszystko zależy przede wszystkim od zasypanej ilości i wielkości przepływki. Nie jest jasno nigdzie napisane jaka pompa do mniejszych czy większych powinna być zastosowana. U mnie pompa 1500 l/g w przepływce H2O o poj. 1,5 l małe kręci ale większych już nie, już się kleją. Z pompą 400 l/h i małe by się posklejały


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy przede wszystkim od zasypanej ilości i wielkości przepływki. Nie jest jasno nigdzie napisane jaka pompa do mniejszych czy większych powinna być zastosowana. U mnie pompa 1500 l/g w przepływce H2O o poj. 1,5 l małe kręci ale większych już nie, już się kleją. Z pompą 400 l/h i małe by się posklejały

Fakt masz częściowo rację.

Przytoczyłem wydajność na podstawie własnych obserwacji i pomiarów parametrów.Obecnie używam grubych tonących peletek. Większy przepływ powoduje że bakterie nie osadzają się i są wypłukiwane.

Przy drobnych peletkach na początku gdy się pojawiły by pogodzić niewielki przepływ i ich tendencje do zbrylania się zastosowałem filtr przepływowy wąski i za razem wysoki. W moim przypadku przepływ w przedziale 400 max 600 był najkorzystniejszy.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy filterek reef octopus mf 300 będzie dobry czy ma za słaba pompę do tych kulek??

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wsadziłem 500 mil pompa 3.500 założona kręcą się całe ,mam trójnik zamontowany i podłączony 2 filterek z węglem ,na wylotach jest to podzielone 1-3 większość idzie na palety


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filterek octopusa ma pompę 8w o wydajności 360l/h, ale to chyba zależy od przekroju rury filtra i ilości i masy kulek??

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa musi być naprawdę potężna aby tymi kulami ruszyło


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w porównaniu ze starymi są cięższe??

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kształt to takie jak stare xxl i teraz pokręć tym :smiling:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kształt to takie jak stare xxl i teraz pokręć tym :smiling:

trochę mniejsze są niż stare xxl, u mnie Newjet 1700 robi robotę i jest jeszcze teochę skręcony....podobno z czasem trzeba zwiększyć przepływ, po pelletki nabieraja wagi...

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć dni minęło od włożenia nowych peletek -jeszcze

trochę mało czasu aby powiedzieć i ocenić ich pracę, jednak

trochę o nich napiszę.

Co zauważyłem i kilka rad dla tych co będą z nimi zaczynać.

Moczenie: przed włożeniem do filtra moczymy w RO aby wszystkie opadły

na dno po zalaniu wodą należy te które wypłynęły na powierzchnię umieścić

pod wodą ja położyłem w wiaderku na wierzch włókninę filtracyjną i tym samym

całość znalazła się pod wodą, kilka razy mieszając aby się nie sklejały następnego

dnia są gotowe i nie wypływają na powierzchnię po załączeniu przepływu przez filtr.

Zapach: po wymoczeniu przypomina spalony zmoknięty węgiel drzewny wyczuwalny

tylko z bliskiej odległości ( to z obawy przed żonami nie bardzo wyczuwalny- moja

jednak wyczuła że w domu coś się działo )

Konsystencja: Peletki te są w nie regularnej wielkości w odróżnieniu od poprzedników

są większe i mniejsze kawałki po przecięciu zauważyłem że w środku też posiadają

duże ilości porowatej powierzchni, nie są kruche lecz elastyczne a za razem twarde.

Mój filtr przepływowy obsługuję pompa NJ 8000 do której podłączona jest też chłodziarka,

oddzielna regulacja przepływu wody pozwala wstawić żądany przepływ.Na początek

ustawiłem niewielki przepływ tak aby peletki delikatnie się podniosły, ma to na celu

umożliwienie szybszego osadzenia się bakterii a nie ich wypłukiwanie.

Czy działają ? No3- na pewno zbijają po zmianie zacząłem więcej karmić lecz

mimo to azotany w zbiorniku się nie podnoszą a po dziesięciu dniach było by to

już widoczne. PO4- przy małych peletkach były zbijane dodatkowo poprzez

PO4x4, po zasypaniu nowych peletek także były używane jednak przez ostatnie

trzy dni filtr z zasypem PO4x4 jest zakręcony a test nadal pokazuje 0.00.

Jak sytuacja będzie miała się na dłuższą metę i czy ten środek będzie

skuteczniejszy potwierdzi się pewnie dopiero za dwa trzy miesiące jak

pelety na dobre się rozkręcą i dostaną większy przepływ wody.

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tematu...

Wlasnie zamierzam jutro odpalic filtr z tymi peletkami .

Do tej pory stosowalem NO3PO4X Red Sea - pytanie:

-czy jak odpale filtr z peletkami mam odlaczyc odrazu no3po4x ?

Czy powoli zmniejszajac dozowanie (pompka) wycofywać ten specyfik z systemu (np ok 2-4 tyg)?

Co radzicie? Czy No3po4x nie bedzie sie "gryzl" z peletkami?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.