Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy w jakim filtrze będziesz kręcił pelletkami ale na moje oko:

1. na początek ok 300 ml

2. nie trzeba płukać tylko wymoczyć w zimnej wodzie Ro, doba powinna wystarczyć

3. bakterie przestań lać bo widać że u ciebie nie działają, nie wiem z jakiej przyczyny ale ewidentnie nie działają, może nie podajesz pożywki, ale tu nie o tym

4. po co ? sól zostaw taką jaka jest jak się nic nie dzieje


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek - pellety moczysz nie po to aby je wypłukać z jakiegoś syfu ale żeby nasiąknęły i nie uniosły się w górną warstwę filtra i nie wyleciały w obieg lub nie zapychały górnych gąbek , sitek itp. Uważam że 24h im wystarczy ( ja płuczę w zimnej RO). Jak załapią powietrze ( już wymoczone) to też czasami idą do góry z przyklejonym pęcherzykiem powietrza - wtedy ja mieszam je cieniutką rurką i bąble się uwalniają a pellety idą na dno... to tak dla info na wszelki wypadek.

Co do bakterii - Seba dobrze napisał - najwidoczniej te bakterie u ciebie nie zadziałały ( ja tak miałem z Biodigest i KZ) ... za poradą kolegi z forum dozowałem cały czas bakterie ale zmieniłem na Bio-gro i podawałem wódkę do momentu ewidentnego zaskoku kulek ( spadku N03 o 50%). W moim przypadku był też problem z PO4 ( było zerowe) i musiałem dozować fosforany / ale ciebie to nie dotyczy bo fosforany masz wykrywalne.

Ja na 300l w obiegu dałem na start 300ml ale po dwóch tygodniach już hulało 500ml i taką ilość przyjąłem za optymalną na mój system. Myślę że ilość pelletek trzeba dobrać indywidualnie do każdego systemu trzymając się zasady max 200ml/100l. U mnie pellety to mieszanka 50:50 AIO i NP ale myślę że tyczy się to i samych NP.

Co do soli - ja również używam Kenta - uważam że to jest bardzo dobra sól / więc po co ją zmieniać.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady pellety już po wymoczeniu zaczęły się kręcić !

Zbudowałem 2 filterki przepływowe zasilane pompą obiegową i wklejam link do filmu

z działania po 15 min od zalania.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na drugim filmie 500ml kuleczek po opadnięciu pęcherzyków powietrza.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie za bardzo się kręcą - jest za dużo wolnego miejsca między nimi

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na teraz niech zostawi jak jest, za kilka dni skręci na mniejszy przepływ


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wsypałem Biopelletki All-in-one i po ustawieniu średniego przepływu kręciły się ok na drugi dzień wszystkie sklejone i pokryte śluzem...wypłukałem je wsypałem ustawiłem większy przepływ ta sama historia ...eksperymentalnie znów wypłukałem je ustawiłem taki przepływ że fruwały do połowy filtra po 4 godzinach już pierwsze zaczynały się sklejać a po kolejnych 2 godzinach 3/4 było sklejonych i zaczynały pokrywać się brązowym śluzem...

Co może być przyczyną takiego zachowania się pelletek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki filtr posiadasz ile pelletek wsypałeś? Czy moczyłeś pelletki w wodzie RO/DI przed włożeniem do filtra?

A najlepiej nagraj film aby ktoś z forum mógł Ci doradzić.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wsypałem Biopelletki All-in-one i po ustawieniu średniego przepływu kręciły się ok na drugi dzień wszystkie sklejone i pokryte śluzem...wypłukałem je wsypałem ustawiłem większy przepływ ta sama historia ...eksperymentalnie znów wypłukałem je ustawiłem taki przepływ że fruwały do połowy filtra po 4 godzinach już pierwsze zaczynały się sklejać a po kolejnych 2 godzinach 3/4 było sklejonych i zaczynały pokrywać się brązowym śluzem...

Co może być przyczyną takiego zachowania się pelletek ?

Tak wyglądają pelletki po 10h przepływ przez filtr przy ustawieniu tak aby kręciły się prawidłowo jest na ok połowę mocy pompy dziś eksperymentalnie nawet ustawiłem go trochę więcej tak że kręciły się do 1/3 wysokości filtra ...efekt ten sam sklejone po 10h..

post-21578-0-82557200-1441130181_thumb.jpg

post-21578-0-49904500-1441130212_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta gąbka to jest potrzebna czy zbędna bo patrząc w większości filtrów to nie widzę gąbki


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbki wyciąg, tylko się syfić bedą


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilson przed włożeniem pelletek do filtra należało je wymoczyć w wodzie RO/DI.

Tak jak napisał w 24 poscie mirekaju:

"przed włożeniem do filtra moczymy w RO aby wszystkie opadły

na dno po zalaniu wodą należy te które wypłynęły na powierzchnię umieścić

pod wodą ja położyłem w wiaderku na wierzch włókninę filtracyjną i tym samym

całość znalazła się pod wodą, kilka razy mieszając aby się nie sklejały następnego

dnia są gotowe i nie wypływają na powierzchnię po załączeniu przepływu przez filtr."

- Następna sprawa to mocna pompa kolega akvarius miał ten sam problem co ty i opisał to w poście 29.

"moje pracują od 2 dni i zaraz szlak mnie trafi ,z nimi pompa 3500 laguna ruszyły ledwo 500mil dziś się wszystko się pokleiło i zrobiła się kluska wypłukałem wsypałem i szukam pompy 4500" Napisz jakiej mocy masz pompę?

- Ilość pelletek nie za duża od razu! Na twój litraż zaczął bym od 400 ml peletek i czekał bym aż się rozkręcą

po kilku tygodniach dołożył bym 100ml Mniejsza ilość peletek nie sklei się a jak popracuje trochę wtedy dołożysz więcej.

Nie przesadź z ilością i filtr musi być obliczony na właściwą ilość do twojego akwarium pelletek

I czytaj czytaj na wszystkie pytania znajdziesz w tym miejscu odpowiedzi!

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może wystarczyło je wsypać do odpowiedniego urządzenia... - opisywane wielokrotnie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo do takich paletek reaktor a nie filtr przepływowy i po problemie

post-9037-0-53479000-1441134721_thumb.jpg

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo do takich paletek reaktor a nie filtr przepływowy i po problemie

Grzesiek byłeś u mnie i widziałeś ze sie kręciły i było ok

- paletki były moczone wcześniej

- ilość na 700 l w obiegu ok 200 ml suchych było

- gąbki wcześniej nie przeszkadzały ale je wyrzucę

Stawiam moze na spadek wydajności pompy ona była w komplecie z filtrem zapewne Chiński wyrób garazowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo się gąbka zapycha i tyle i nie ma już takiego przepływu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten filtr jest za mały jak one maja się obracać jak tam miejsca nie ma,albo zmień filtr jak koledzy piszą albo paletki na takie jak te

http://www.theaquariumsolution.com/products-type/nutri-fix-np-bio-pellets

gdzieś na uk forum pisali o tym problemie w tym dokładnie filtrze


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten filtr jest za mały jak one maja się obracać jak tam miejsca nie ma,albo zmień filtr jak koledzy piszą albo paletki na takie jak te

http://www.theaquariumsolution.com/products-type/nutri-fix-np-bio-pellets

gdzieś na uk forum pisali o tym problemie w tym dokładnie filtrze

Skończy sie to zamówieniem filtra takiego jaki jest dedykowany do pelletek typu reaktor i nie ma co kombinować!

Stara zasada chcesz mieć tanie i dobre musisz kupić dwa jedno tanie a drugie dobre.pl !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy sie to zamówieniem filtra takiego jaki jest dedykowany do pelletek typu reaktor i nie ma co kombinować!

Stara zasada chcesz mieć tanie i dobre musisz kupić dwa jedno tanie a drugie dobre.pl !!!!


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten filtr jest za mały jak one maja się obracać jak tam miejsca nie ma,albo zmień filtr jak koledzy piszą albo paletki na takie jak te

http://www.theaquari...-np-bio-pellets

gdzieś na uk forum pisali o tym problemie w tym dokładnie filtrze

Moim zdaniem filtr nie jest za mały tylko trzeba go przerobić do tego rodzaju pelletek!

Zdejmij gąbki które go zapychają i przerób filtr tak aby nie był filtrem przepływowym a został reaktorem.

Musisz mieć możliwość regulowania odciekiem a jednocześnie pelletki muszą się mocno kręcić

wzory reaktorów są w tym temacie. Ja u siebie mam Biopelletki NP i ten twój filtr się właśnie do nich nadaje

Opis moich doświadczeń masz tu:

http://nano-reef.pl/topic/77046-biopellets-np-reducing-bakterie-aquaforest/page__st__20

Jeżeli nie masz zdolności do majsterkowania zamów nowy reaktor może nawet u Sebastka.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest 32 dzień pracy biopelletek w moim akwarium.

Codziennie dawkuje 6 kropli bakterii AF ProBioS i co 3 dni leje 6 kropli pożywki ProF

W obiegu jest 500ml Biopelletek i mam zamiar dołożyć jeszcze 250ml. Zostały zamówione wczoraj

i czekam na dostawę. Parametry wody są coraz ładniejsze

pomiar dzisiejszy:

NO3- 12

PO4- 0,01 ppm P

Kh- 7,3

Ca- 480

Mg- 1480

NO2- niewykrywalne

NH4- niewykrywalne

Ph- 7,9

zasol- 1.024

W ostatnim tygodniu zauważyłem spadek PO4 do 0,01 i NO3 do 12

Jest dobrze!!!

Mam do Was pytanie odnośnie zasolenia.

Kupiłem sobie nowy Refraktometr i zgłupiałem pokazuje zasolenie 1.030 czyli 40% mój stary aerometr wskazuje 1.024

Który pomiar jest właściwy? Wydaje mi się że refraktometr powinien być dokładniejszy a może jest uszkodzony? Mam go na gwarancji mogę zawsze reklamować. Wszystkie zwierzaki w akwarium mają się dobrze.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ktory pomiar wlasciwy, ale bardziej prawdopodobne ze ten z refraktometru. Polecam zakup plynu do kalibracji refrakto Salifert. Patrzac po poziomach Ca i Mg masz albo bogata sol, albo podniesione zasolenie, pod warunkiem ze nie podbijasz sztucznie tych pierwiastkow.

Edytowane przez Gregorq (wyświetl historię edycji)

b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam soli Kent Marine Reef Salt Mix.

Magnezu i wapnia niczym nie podbijam,

w baniaku po prostu nie mam sps-ów i mam tylko kilka lps-ów a miękasy nie pobierają tych pierwiastków.

Czekam aż woda dojrzeje i wymieniam obsadę na SPS-y i LPS-y jeszcze kilka miesięcy czekania mi zostało.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.