Skocz do zawartości
jokeraupl

Pomocy! - czyli pierwsza solniczka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Od miesiąca namiętnie czytam zamieszczone artykuły, gdyż przymierzam się do przeróbki mojego akwarium na solniczkę. Baniak mały bo 54l (60x30x30), ale fundusze (student) są tutaj główną przeszkodą. Dlatego zwracam się do duuużo bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w doborze sprzętu.

Przymierzam się do zakupów:

Belka T5 3x24W

link: http://allegro.pl/be...152655868.html;

Pompa cyrkulacyja:

http://erybka.pl/pro...ream-6025.html;

Odpieniacz:

http://erybka.pl/pro...Miniflotor.html, tutaj mam duże wątpliwości, ze względu na mały zbiornik;

Grzałkę mam ze starego akwa 100W mam nadzieję że jeszcze pociągnie.

Filtr ro - chciałbym się zmieścić w 200zl.

Prosiłbym o komentarz do tego doboru sprzętu oraz do tego co jeszcze byłoby potrzebne.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio to belka wystarczy 2x24W, cyrkulacja na jvp za 40-50zl a odpieniacz na początek sobie daruj, może wystarcza podmiany :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to do odpieniacza musisz jeszcze doliczyc pompke powietrza. I tak jak sugerowal kolega przede mna - cyrkulacja JVP powinna dac rade i jest duuuzo tansza.

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kemoT (wyświetl historię edycji)

Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze dasz rade bez odoieniacza tylko podmiany co tydzien 5-10% , zedwie rybki i bedzie ok . Powodzenia


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego pakiet nie zbędnych testów

miernik TDS

świetlówki

czyścik

sól

i pewnie coś tam jeszcze się znajdzie


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie rady, z pewnością się przydadzą. Mam wiele pytań, ale wszystko powoli. Wie ktoś może, czy woda demineralizowana z OBI się nada? Myślę, że będzię bardziej opłacalna niż filtr ro, z którym jest trochę zabawy. :)

Edytowane przez jokeraupl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam JVP na nowej przyssawce. Kategorycznie odradzam Tunze. Mają rdzewiejące magnesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr ro di koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sie nie brac za morszczyzne jak sie kasy nie ma bo sztukowanie i dziadowanie obraca sie przeciwko zawsze- z doswiadczenia to powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr ro di koniecznie

Widziszy, tylko zakładanie filtra w nie swoim mieszkaniu będzie trudne. Ta kupna woda jest naprawdę aż tak zła? Miał ją ktoś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt... jak dziś liczę koszty mojej "60"tki to mi ręce opadają :D


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jokeraupl-Filtr RO-koniecznie. Najlepiej z DI

Jest o tym wiele tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na wszystkim tak bardzo oszczędzać, ale fakt, że nie mam dużych oszczędności na solniczkę. Chciałbym się zamkąć w około 1,5tyś. Oki przyjąłem, że woda kupna odpada. Jeśli ktoś ma sprawdzony jakiś filtr to mógłby podać nazwę? Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego kupna odpada -jadę na wodzie z cpn od 7 miesięcy i każdy pomiar parametrów który robie w sklepie wychodzi wzorowo Woda demineralizowana firmy Activedrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam wody destylowanej dejonizowanej, profilaktycznie w panelu silicate clear. Nie mam innej opcji, ale jak masz gdzieś blisko sklep akwarystyczny to pewnie Ci sprzedadzą RODI 10 L na podmiankę i dolewkę co jakiś czas.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo wrzucę jutro bo światła już pogaszone i wszystko ''śpi''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora-mówisz i masz Zdjęcia robiłem 1szy raz dlatego jakie są to widać Woda demi nic nie zdycha wszystko rośnie żadnych plag Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spoko!

Jak tylko właściciel jest zadowolony to nie ma co marudzić:)

Wszystko zależy od tego co chcemy trzymać.

Tak więc dalej utrzymuje zdanie, że filtr RO jest niezbędny do tego aby posiadać ładne akwarium morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się, że w okolicy zmieniają sklep akwarystyczny na typowo morski :D. Pytałem o wodę z akwarium. którą okazało się, że sprzedają normalnie na litry więc, wodę z się nie martwię bo wszystko u nich ładnie pływa i żyje. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jak nie będę czegoś wiedział będę Wam dalej marudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Oświetlenie już mam. Zastanawiam się teraz jaki cyrkulator jvp101 czy 102? Czy 4,5kg żywego piachu starczy na taki litraż i czy kaskada jest konieczna np. FZN-3?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według mnie JVP-101 starczy a co do kaskady to przydatna jak nie masz sumpa bo można do niej włożyć jakieś absorbenty. Ja u siebie w 42l mam 4,5kg piachu i było go nawet za dużo także u ciebie powinno starczyć spokojnie. Po za tym powiem ci szczerze, że ciężko będzie ci się zmieścić w 1500 PLN, ja też tak planowałem ale bez szaleństwa z koralami i bez ryb po 3,5 miesiącach od startu już przekroczyłem 2200 PLN także nawet małe akwarium morskie nie jest takie tanie ale to wszystko wyjdzie w praniu nie ma się co łamać tylko przeć do przodu przecież nie od razu Kraków zbudowano :thumbup:


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wielkie dzięki za odpowiedź. Każda informacja na wagę złota :D Zamawiam JVP 101 i FZN-3. Jeszcze pytanko odnoście testów. Czy na start Salimetr + miernik tds + testy na NO3 starczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli decydujesz się na kaskadę a zrobi Ci się tłoczno w akwarium to zawsze będziesz mógł do niej włożyć odpieniacz (np. Resun SK-300), nie będzie zajmował miejsca w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem jvp-101 w 54l przez pol minuty i taka pralka ze ojojoj... mam koralie 900 i resun waver-2000 i jest akurat


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.