Skocz do zawartości
grigori

Tunze Osmolator Universal 3155 - czujnik optyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc, mianowicie padł czujnik optyczny poziomu wody w mojej dolewce Tunze Uniwersal Osmolator 3155. Niestety okres gwarancji już wygasł. Wie ktoś może czy jest u nas w kraju możliwość kupienia samego czujnika, albo może jakiś serwis Tunze gdzie mogliby mi pomóc??

Edytowane przez grigori (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego wnioskujesz ze on padł a nie elektronika ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem osmolatora do warsztatu elektronicznego,spec rozebrał go, sprawdził i stwierdził że to raczej czujnik. Chociaż fakt, pewności nie ma. Jest możliwe że się rozszczelnił i woda dostała się do środka:/.

Po włączeniu zasilania pompa wogóle nie startuje (sama pompa sprawna), po kilku sekundach 2 diody zaczynają migać na czerwono, a urządzenir zaczyna piszczeć. Może ktoś spotkał się z czymś podobnym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to czujnik to dlaczego zapala się górna dioda? dolna czerwona , rozumiem , ma połączenie z czujką i wskazuje brak wody, ale górna ? ona zapala się przy przelaniu czyli steruje nią pływak. Stawiam na awarię elektroniki.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migają obie naraz, dolna i górna. Czasem udaje mu się poprawnie załączyć, ale po jakimś czasie (różnie - raz godzina, raz dzień) znowu sie wiesza. Jak elektronika to chyba lipa na calym froncie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile jest po gwarancji ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile masz gwarancji ? Tylko rok? Jeśli tak to dlaczego? na sprzęt agd czy inne duperele jest 2 lata a tuuuu. Mimo wszystko reklamuj , mów jest na gwarancji, gwarancja 2 lata.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W krajach uni dla zwyklego konsumenta jest z gory narzucone 2 lata gwarancji. Reklamuj.....hmm ale jezeli jak pisales juz go ktos rozbieral to moze juz byc po ptokach

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę można rozkręcać; nawet zachęcają do tego w instrukcji obsługi :). Przed chwilą sprawdziłem katalog części i niestety czujnika nie można dokupić osobno. Ale jeżeli w środku nie było nic przelutowywane, to też bym reklamował.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawić elektronike też można. Nic nadzwyczajnego w tej elektronice nie ma (naprawiałem już takie). Jak masz pytania pisz na pw.


ReefMAX, koralia Nano Ewo 900, Tunze 6015,17Kg LR, 7Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją to chodziło mi o to że jest już rok po gwarancji. Lutowane też już było, więc z reklamacji lipa. Wczoraj za to coś się ruszyło w temacie: znalazłem na jakimś amerykańskim forum temat gdzie koleś opisywał że te dolewki mają problem z gniazdkiem od zasilania. Wystarczy zdjąć gniazdko, przylutować na sztywno i po problemie. Tak też zrobiłem, co prawda już się nie wiesza, nie mruga i nie piszczy, za to z kolei czujnik optyczny w ogóle nie reaguje. Pompa działa aż do podniesienia pływaka zabezpieczającego :/ . Czyli chyba czujnik i tak do wymiany... Może da się jakoś to obejść i jakiś inny zamontować? :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.