Skocz do zawartości
Furia

Ryba "pudełko" - jaki pokarm?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zakupiliśmy rybkę "pudełko" - ktoś coś wie na temat tych rybek? Np. jaki pokarm? Bo to co dajemy innym rybkom jakoś jej nie interesuje....może ma jakieś specjalne preferencje? :p

post-23020-0-35386800-1399804311_thumb.jpg

post-23020-0-66933700-1399804315_thumb.jpg

Edytowane przez Furia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pokarm: artemia, ikra homara , mysis, oczliki, suchy pokarm" :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wszystko wcina. Też taką małą mam. Fajna rybcia

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk 4


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie jest specjalistą pokarmowym. Dawaj to co koledzy wyżej piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, popraw błąd i przestan nabijać posty!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Następnym razem lepiej najpierw poczytać o rybce a później jeśli można zapewnić odpowiednie warunki ją kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką przez parę dni na przechowanie u siebie, bardzo ochoczo wcinała ikrę homara :)

Reszta pokarmów już nie wzbudzała w niej takiej euforii.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak duże masz akwarium ? W innym poście przeczytałem że 30l

Ta ryba dorasta do 30cm i jesli jest zestresowana to puszcza mocne toksyny do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem lepiej najpierw poczytać o rybce a później jeśli można zapewnić odpowiednie warunki ją kupić.

Warunki ma dobre bo przed kupnem zawsze pytamy czy będzie się miała u nas dobrze, przecież nie kupujemy w ciemno tylko dlatego że rybka fajna... podajemy parametry, wielkość akwa, załoge akwa i ogólnie wszytko, więc jest OK tylko wymyślata jest w jedzeniu - ale już wiemy że lubi solowca, wszystko inne wypluwa :p

Cześć jak duże masz akwarium ? W innym poście przeczytałem że 30l

Ta ryba dorasta do 30cm i jesli jest zestresowana to puszcza mocne toksyny do wody.

jeszcze 30l ale 220l juz stoi i niedługo będzie śmigać w dużym baniaku :)

ale mam jeszcze jedno pytanie, bo mamy też Tridacna Maxima, zawsze piękna otwarta, dzisiaj patrze - o dziwo - zamknięta, okazało się że właśnie "pudełko" ją dziubie....jest to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warunki ma dobre bo przed kupnem zawsze pytamy czy będzie się miała u nas dobrze, przecież nie kupujemy w ciemno tylko dlatego że rybka fajna... podajemy parametry, wielkość akwa, załoge akwa i ogólnie wszytko, więc jest OK tylko wymyślata jest w jedzeniu - ale już wiemy że lubi solowca, wszystko inne wypluwa :p

Czyli rozumiem,że w sklepie sprzedali Ci te rybę jak powiedziałaś że masz akwarium 30l?

No cóż.

Już któryś raz piszesz o tym że 220stoi.

To jak już stanie to kupuj zwierzaki a nie jakąś męczarnie im serwujesz w tych 30l.

jeszcze 30l ale 220l juz stoi i niedługo będzie śmigać w dużym baniaku :)

ale mam jeszcze jedno pytanie, bo mamy też Tridacna Maxima, zawsze piękna otwarta, dzisiaj patrze - o dziwo - zamknięta, okazało się że właśnie "pudełko" ją dziubie....jest to normalne?

Tak-i właśnie dlatego powinno się wcześniej czytać o zwierzaku.

Więcej rozwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele ryb mięsem małży się żywi, być może Twoja także, więc pokarm ma zapewniony, sprzedawca dobrze doradził.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostracion cubicus - jak dla mnie to te dobre warunki są bardzo ciekawe, równie ciekawe co sama rybusia..

220l? - dlaczego więc, nie chciano mi jej sprzedać do 250l ?

I sprzedawca uparcie twierdził że ją zamęczę ?

Nic nie rozumiem.

Nie jest wybredna co do karmienia, i lubi się chować.

i potrafi zatruć wodę.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem,że w sklepie sprzedali Ci te rybę jak powiedziałaś że masz akwarium 30l?

No cóż.

Już któryś raz piszesz o tym że 220stoi.

To jak już stanie to kupuj zwierzaki a nie jakąś męczarnie im serwujesz w tych 30l.

Tak-i właśnie dlatego powinno się wcześniej czytać o zwierzaku.

Więcej rozwagi.

Jestem bardzo rozważna :/ ... zakup był nieplanowany a chyba sprzedawczyni wie co można a co nie - rybka nie byla kupiona przecież od jakiegoś gościa co sie nie zna na rzeczy tylko od konkretnych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedawcami jest różnie ,jak ktoś jest nastawiony tylko na zysk to do 30l nawet naso Ci sprzeda ....

Najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem i nie koniecznie opiniami forumowiczów ,bo wg niektórych to czasami dla błazna trzeba by było postawić 1m3 wody .....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedawcami jest różnie ,jak ktoś jest nastawiony tylko na zysk to do 30l nawet naso Ci sprzeda ....

Najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem i nie koniecznie opiniami forumowiczów ,bo wg niektórych to czasami dla błazna trzeba by było postawić 1m3 wody .....

pozdrawiam

myślę że Pani sprzedająca nie była nastawiona na zysk bo odradzała nam niektóre rybki którymi byliśmy zainteresowani a były dużo droższe niż Boxfish, a "pudełko" było wyjątkowo tanie i kupiliśmy tylko ją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie "pudełka" są takie "wyblakłe" np na pyszczku i mają niebieskawe kropki na sobie gdzieniegdzie? sorki za zdjęcie ale mi uciekła ale różnicę w kolorze widać...

post-23020-0-06749400-1400097274_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pudełko ze trzy lata, prawie nic nie urosło (4-5cm), ryba jest niebezpieczna ale zna swoją wartość agresji i w zasadzie niczego się nie boi.

Ja z zasady karmię ryby tylko płatkiem,tetry albo tropic marin, tylko to jadła i nie wykazywała żadnych negatywnych symptomów. Zawsze śmiała, chętnie jadała z ręki, nie bała się niczego. Padła bo przez swój kształt została bokiem leżeć na balkoniku z przelewu i sobie w połowie zeschła.

Czy 30 litrów za mało ? jak jest mała to ja osobiście nie widzę przeciwwskazań, ta ryba to nie pokolec, ma swoje tępo i nie potrzebuje metra baniaka na start.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest malutka, śmiga po akwa aż miło :), je solowca (wybredna), atakowała tridacna maxima więc małż musiał iść do ochronnego koszyczka :), ale chodzi mi te o ten kolor "pudełka"....też taka Twoja była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem identyczną.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kolor jest nie taki jak powinien być... U mnie na przechowaniu była ładna soczysta żółta.

Może traci kolor w wyniku stresu?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo rozważna :/ ... zakup był nieplanowany a chyba sprzedawczyni wie co można a co nie - rybka nie byla kupiona przecież od jakiegoś gościa co sie nie zna na rzeczy tylko od konkretnych ludzi.

czyli gdzie kupiłaś ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna soczyście żółta to inna odmiana barwna.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna soczyście żółta to inna odmiana barwna.

Nie wiedziałem że są rożne :)

Dzięki.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba w małym akwarium po prostu nie urośnie. Podobnie mam z rybą krową (Lactoria Cornuta). To nie pokolec śmigający po całym akwarium dlatego w przypadku tych ryb jestem przekonany, że mimo że dorastają gdzieś do 35 cm to mogą spokojnie pływać w akwarium 200+ litra i sprzedawca wcale źle ci nie polecił. Moja mająca 2 lata ma ok 6-7 cm i nie widzę żeby od pół roku cokolwiek więcej urosła. Co do tego, że jest trująca - jest teoria mówiąca, że owszem ale trucizna jest u ryb żyjących w naturze, które jedzą pożywienie z którego produkują toksyny. W akwariach raczej ciężko o taki pokarm stąd prawdopodobnie można ją śmiało usmażyć i zjeść, czego jednak nie polecam bo to są kościste - dosłownie :).

Czy nie zmienia ci ubarwienia o różnych porach dnia? U mojej w dzień widać piękną żółć, natomiast wieczorem nie wiadomo skąd wyskakują ciemne plamy i robi się szara - ale to trochę inna ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.