Skocz do zawartości
bleq

Restart po Katastrofie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda na piachu

(Zdj pod postem)

Na skale przybiera bardziej przejżystą ale mętną forme

Na początku pojawialy sie pod tym bąble gazu a po chwili bez bąbli

kolor na poczatku ciemniejszy brąz a pozniej jasno kremowy …..

Co do skały widze zdania podzielone caly czas

Zrobimy tak

Ja jestem zdecydowany na start na suchej , dzwonilem do kolegi z forum z pytaniem o skale .

Racja , nigdy nie masz pewnosci czy byla chlorowana czy nie

On startowal na tej samej skale lata temu i bez problemow

Widzialem jego baniak zaraz na poczatku jak startowalem i byla rewelacja

Ja nie mam wiele do stracenia a w sumie to nie musze ryzykowac

Potraktuje start na suchej jako doswiadczenie i bede monitorowal warunki

moze przyczynie sie do rozwiazania odwiecznego dylematu startu na suchej czy żywej

post-11268-0-93244600-1400150125_thumb.jpg

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wodzie prowadziłeś zbiornik ro, rodi, rodi + tds, kranowej? Imo, tylko rodi + 0 na tds daje 100% pewności. Reszta to loteria. U mnie pomogła zmiana wody i wymiana świetlówek na ati.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to niestety cie rozczaruje

pomiar tds'em to najprostszy pomiar

poczytaj czego nie wykrywa

http://www.hydropure.com.pl/ogloszenie,pomiar-miernikiem-tds,59,50,25?PHPSESSID=a548c6bcbb890450076dac588a59fb13

Wiadomo staramy sie aby miec najczystsza wode ale to caly czas jest loteria

Trzeba by sie dowiedziec co leja do wody w oczyszczalni/wodociągach i wtedy odpowiendnio reagowac.

Ale niestety to jest tajemnica

Ja mam RO DI

tds po RO i po żywicy

2 wklady polipropylen i blok weglowy

odkąd mam tds , na wyswietlaczu nie ma wiekszych wartosci niz 005

Niestety przed zakupem miernika , postawilem zbiornik wrecz na kranowce bo nie bylem świadomy ze membrana juz jest do smieci .

Tak wiec tez jest szansa, ze po 2 latach zaowocowalo to gloniskami

Jest tez opcja ze w wodociagu podali do wody cos extra …

Mozna gdybac a i tak nigdy sie nie dowiemy

Olivier mi dzis to wszystko rozjasnil

Trzeba by sobie postawic obok mieszkania wlasną oczyszczalnie wody zeby doprowadzic ja w 100% do idealu a to sa tysiace zlotych i maly garaż na sprzęt


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 005 na tds, to powiedzmy o jakieś...006 za dużo :). Dużo czytałem na ten temat i konkluzja jest w zasadzie jedna, jak tylko tds przestanie pokazywać same zera to należy działać. I to w zasadzie potwierdza to co napisałeś wcześniej odnośnie dokładności pomiaru tds'em. A tak na marginesie to ten linkowany artykuł, jeżeli dobrze zrozumiałem, dotyczy pomiary dts wody wodociągowej. Po zastosowaniu filtracji rodi należy chyba przyjąć, iż zawartość zanieczyszczeń niewykrywalnych pomiarem tds jest proporcjonalna do tych wykrywalnych. Ergo, przy 000 również bliska zeru :).


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem gotowy do operacji chlorowania i kwasowania skały. Mnie pokonała apitazja, a jako że obaj zakupieni jej zjadacze okazali się niejadkami wymorduję ją chemicznie.

Przeprowadziłem test na małym kawałku skały i efekt dobry. Chlor, potem antychlor, kilka zmian wody RO, potem kwas solny. Popieniło, wypaliło... skałka lżejsza i bialutka czyściutka. Tydzień pomiarów w solance z akwa i wiadro nie wskazuje chloru, ani amoniaku/azotynów, ani po4.

Dlatego dzisiaj leci cała skała. Równolegle wywalam cały piach.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista sprawa ze trzeba trzymac sie jaknajblizej 000 a najlepiej jakby bylo caly czas 000

ale po przyjeciu ostatnio duzej ilosci informacji dochodze do wniosku ze to wciaz jest loteria

jesli tds nie wykrywa czegos przed RODI to na bank nie wykrywa tego rownie po RODI

ponadto wynik 000 w rzeczywistosci moze w praktyce wynosic 050 .. loteria caly czas

u mnie 000 moze byc zupelnie inne niz 000 w zakopanem ….

ponadto zauwazcie ze zaraz po odpaleniu elektrozaworow tds pokazuje np 040 i w kilka minut schodzi to do 000

to co "zalega" w osmozie w czasie gdy nie dostaje wody jest niestety lipą

i to tez niestety leci do akwa

musielibysmy miec odpaloną osmoze caly czas zeby woda sie przelewala a jeszcze jeden zawór ktory w razie potrzeby dolewa wode do akwa

wydaje mi sie ze za bardzo sie spinamy z RODI … sa ludzie ktorzy trzymaja baniaki na kranówce … wiadomo bomba moze wybuchnąc ale nie musi :)

A sa tacy ktorzy maja 10 stopniową osmoze , tds 000 i cyjano i dino

Wszystko kwestia baniakow i do tego, jest to bardzo indywidualna kwestia

Ktos kiedys pisal ze baniak sam powinien sobie w wiekszej mierze radzic z takimi , niedogodnosciami i np ja tak mialem przez dlug okres

Kazdy baniak jest inny , w kazdym jest inny "sklad" i o złotej recepcie na wode i "bio" mozemy zapomniec .

Olivier podklepal mi za***isty link

http://reefkeeping.com/joomla/index.php/current-issue/article/146-tank-of-the-month

najwazniejsze czego sie z niego dowiedzialem :

  • To truly fine tune our tank(s), we need to understand our own system(s) first. Research and ask as many questions as needed. It will be a difficult task, but prior to proceeding we need to limit our sources. Every setup is different and has its own uniqueness. As a result, all hobbyists have his/her own perspectives of doing things. If we ask 100 hobbyists, we will most likely get 50 different answers. By limiting our source, we will have 1 clear path

Zauwazcie ze wykonywane byly tylko 3 testy ……!!!!!

Co do skały … "rozwinąłem" swoją decyzje i mysle ze bedzie dla mnie strzałem w dziesiątke

CERMIKA . ogladalem wczoraj, rewelka , leciutka, mega porowata , bardzo fajnie wyglądająca

po wekendzie zakupuje 15 kg

Zastanawialem sie jeszcze nad żwirem koralowym … na bank fajniej to utrzymac w czystosci , latwiej przeczesac i przeplukac ale piach jednak wygląda ładniej

Moze jednak zakupie 2 x tyle ile potrzeba i wyplukam go dokladnie w solance tak zeby zostaly najgrubsze ziarna a pyłek do ścieku .


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz do dwóch tygodniowo mam i używam przez 15min tego: Membrane Flush Kit Demonstration - Bulk Reef Supp…:

Wtedy nie musi kapać w trybie ciągłym.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIezabardzo kumam do czego ma to sluzyc ???

omija zawór zwrotny ??


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem "Flush" znaczy "spłukiwać" i ma za zadanie obejść ogranicznik, podnoszący ciśnienie na membranie. Pomijając "fizykę", ma to za zadanie oczyścić membranę z tego co w niej pozostało. Czy przy jej powierzchni.

Fajny patent, założę sobie coś takiego. Z tym że, oczywiście po tym procesie, należy spuścić z rurek z litr - dwa...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie omija zwrotnego. Omija ogranicznik ścieku. Spuszcza zawartość korpusu osmozy z syfu. W tej osmozie z erybki za 1300zł robi to regularnie komputer elektrozaworem.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update

Akwa zalane jakies 2 tyg temu swieżą solanką na ubogiej soli

Skala 99% Ceramika

1% to to do czego przytwierdzone mam resztke korali jakie przezyly

Nie ma zadnych ryb wiec nic nie obciaza baniaka - stad decyzja o przeniesieniu wczoraj wszystkiego z pojemnika w ktorym i tak byla praktycznie swieża solanka i kawalek zywej pechowej skaly

(To tak dla nadgorliwych ktorzy powiedza mi ze za wczesnie wlozylem zycie )

Bajzel w pokoju spowodowany 2ma zbiornikami doprowadzal mnie do szalu..

Poki co skala śliczna ale licze sie z tym ze za kilka dni bedzie co bedzie :)

Ze sprzetu pomocniczego zakupilem sobie komputer mierzacy zasolenie i ph

Zasolenie ok 1.025

Ph 7,9 ale wydaje mi sie ze jeszcze nie jest dobrze skalibrowany

Na dzien dzisiejszy nie jest to priorytetem , na dniach doprowadze do idealu i sprawdzam wszystkie parametry

Poki co korale wogole nie odczuly przeniesienia , poziom zasolenia byl udealnie taki sam

Caluastrea napomwpowana do maximum , grzyby w polowie i miekkasy tez ale reaguja na swiatlo .

Dzis kleje przegrody w sumpie wiec jutro odpalam pelny obieg .

a w ramach rozrywki mój Łazior , czyli quadricolor dzis zrobil mi pobudke bo wymislil sobie ze wejdzie do pomy cyrkulacyjnej …. ;/

Na szczescie moja kobieta ma tak delikatny sen ze od razu obudzilo ja brumienie pompy

Lopatka juz zaczela skrobac czulki…

Szybka akca reanimacja, musialem poswiecic jedno żeberko w oslonie pompy i wydostac łaziora

myslalem ze bedzie sie z tydzien po tym zbieral, jak widac juz łazi ….

Tak wiec najblizsze plany organizacyjne sa uzaleznione od momentu az lazior sie zatrzyma :)

No i pytanie o opinie

czy tą część tla zostawiac "betonową" ?? alkwa ladnie sie komponuje ze scianą ktora cala jest z betonu

czy jednak zakleic calosc na blekit ?

pozdrawiam

post-11268-0-13868400-1402411034_thumb.jpg


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.