Skocz do zawartości
Komarek

NaNO3 - podnoszenie NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły kolejne dwa ryboki, zobaczymy co będzie za jakieś 2-3 tyg. Korale zacznę karmić codziennie ( teraz karmione co drugi dzień), no a jak te zabiegi nic nie pomogą to w ruch pójdzie NaNO3. Tylko chciałem się upewnić czy czysty znaczy to samo co cz.d.a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

NO3 ma być niskie. Dozowanie NO3 nie ma żadnego sensu. Zbiornik trzeba mocno karmić i utrzymywać niskie NO3 i PO4. Tak jest na rafach koralowych. Są one mocno karmione za pomocą planktonu, który przynoszą prądy morskie a toksyny, azotany i fosforany odpływają z prądami z raf i są rozkładane w oceanie.

Sam to sprawdzałem i przez długi czas dozowałem NO3. To nie działa... Chyba że chcesz hodować glony - wtedy NO3 się przydaje.

Czysty to nie jest to samo co czda. Czysty do analizy to mówiąc inaczej super czysty.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 ma być niskie. Dozowanie NO3 nie ma żadnego sensu. Zbiornik trzeba mocno karmić i utrzymywać niskie NO3 i PO4. Tak jest na rafach koralowych. Są one mocno karmione za pomocą planktonu, który przynoszą prądy morskie a toksyny, azotany i fosforany odpływają z prądami z raf i są rozkładane w oceanie.

Sam to sprawdzałem i przez długi czas dozowałem NO3. To nie działa... Chyba że chcesz hodować glony - wtedy NO3 się przydaje.

Czysty to nie jest to samo co czda. Czysty do analizy to mówiąc inaczej super czysty.

No i dzięki - o takie info mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić to co mówi nano kaczor , miałem zerowe no i po4 korale mniej przyrastaly ale glony odeszły , zacząłem mocno karmić wyłączać pienidlo, no3 się pojawiło a wraz z nim glony wiec wole mocno karmić i jeszcze mocniej filtrować woda będzie czysta glonów brak a korale najedzone

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, ze sa "wyjatki"...

NO3 dozuje od lat (i wodke). Dzieki temu, PO4 nigdy nie przekracza 0,1 mg/l (przewaznie mam 0,01 - 0,04) i moge je sobie regulowac wedlug upodobania.

Proszek (NaNO3) dodaje juz nawet do dolewki.

Gdy PO4 nie jest wykrywane przez test (Rowa) to przestaje dozowac NO3.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Też tak kiedyś robiłem przez dość długi czas i rzeczywiscie działało. Trzeba tylko dostosować ilość dozowanego NO3 do karmienia i kontrolować parametry. Teraz tego nie robię bo mam dużo glonów które razem z biodegradowalnymi polimerami dzialają tak że stało się to całkiem bezsensowne bo bez wzgledu na karmienie zawsze i tak mam niskie NO3 i PO4.

Moim zdaniem im mniej trzeba kontrolować tym lepiej. Najepiej żeby wszystko samo się kontrolowało...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy, ze sa "wyjatki"...

NO3 dozuje od lat (i wodke). Dzieki temu, PO4 nigdy nie przekracza 0,1 mg/l (przewaznie mam 0,01 - 0,04) i moge je sobie regulowac wedlug upodobania.

Proszek (NaNO3) dodaje juz nawet do dolewki.

Gdy PO4 nie jest wykrywane przez test (Rowa) to przestaje dozowac NO3.

Stani a jak tobisz ten roztwór w dolewce to jakie w nim masz wartosci no3?

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.