Skocz do zawartości
aqua skalar

Lampa LED - odpowiednik 3x39W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do akwarium 100x40x20(h) poszukuję odpowiednika lampy T5 3x39W. Wymiary akwarium bez części tech. to 100x30x20, czyli 60 litrów co przy 120W daje współczynnik 2W/l. Taki współczynnik chciałbym również zachować przy ledach. W chwili obecnej wybór lamp led jest ogromny, ale nie mogę znaleźć niczego co dobrze pokryłoby powierzchnie 100x30 i jednocześnie nie miało więcej jak 200W :(.

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dwa panele Maxspect Mazarra? 2x60W plus sterownik. Jeden panel pokrywa chyba do ,80cm

Wysłane z mojego Lenovo P780_ROW przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dwa panele Maxspect Mazarra? 2x60W plus sterownik. Jeden panel pokrywa chyba do ,80cm

Chyba metr nad zbiornikiem + 100st soczewki.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba metr nad zbiornikiem + 100st soczewki.

Wybacz...pomyliłem z inna lampa ...

I niestety nawet te dwa moduły to trochę może być trochę mało... Z soczewkami 100st pokrywają optymalnie ok 80 cm.

Wysłane z mojego Lenovo P780_ROW przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vfQf.jpg

Ja się nie gniewam i bardzo bym chciał aby jeden moduł dawał radę oświetlić więcej ale tak niestety nie jest. Widok na baniak 60x40x40.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj w sklepie taką lampę http://www.shop-meeresaquaristik.de/product_info.php?products_id=13571 i chyba się na nią zdecyduję. Te Maxspect Mazarra drogie strasznie :(.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety drogie. Ostatnio liczyłem I zrobienie samemu na diodach Cree wcale tanio nie wychodzi... U Ciebie w sumie lampa nie musi zbyt szeroko świecić masz tylko 30 cm...

Wysłane z mojego Lenovo P780_ROW przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że soczewki mam 70st. i takie są domyślnie montowane. W każdym razie Mazarra to jest to mimo ceny.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.