Skocz do zawartości
thomas kay

Padła pompka, naprawa-wymiana?

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

padła mi koralia 2800 od jakiegoś czasu startowała w drugą stronę potem miała w ogóle problem ze startem a teraz nie staruje nawet jak jej pomóc:], chociaż czuć drganie więc pracuje po prostu się nie kręci. szukałem w archiwum i nawet znalazłem podobne sytuacje, że być może zgubiłem jakąś część podczas czyszczenia ale nigdzie nie znalazłem żadnych zdjęć co by się w tym połapać. Jak myślicie da się ją w ogóle naprawić, bawić się w to? Czy może poszukać czegoś nowego (ale broń boże więcej korali, ten problem ze startem to chyba ich przypadłość), co polecacie? może wiać troszkę słabiej...


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao wp 25 (jakoś/ cena cicha, sterowalna)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest ta bez oski to nic nie mogłeś zgubić bo tam jest wszystko razem złożone ale łopatki są wciskane w połowie trzpienia przed magnesem i miałem kiedyś tak że właśni tak jakby wyszły i ze startem był problem,wystarczyło wcisnąć dobrze i po kłopocie miałem

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak Koralia kończy żywot, to kręci w "lewo" przy starcie. Przetrenowałem i niestety zmiana wirnika nie pomogła. Zmiana pompy owszem.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda na zdjęciu, parę razy udało mi się ją uruchomić właśnie próbując ją docisnąć, tak jakby miała pozycję w której działa ale byle jaki paproch zassany do pompy potrafi ją z tego położenia wybić

post-11025-0-71736400-1401042820_thumb.jpg


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A magnes nie dostal wybrsuszenia moze?jesli nie to wyjmij wirnik i docisnij go mocno a nawet delikatnie uderzyc z gory bo on jest rozbieralny w polowie i potrafi delokatnie sie poluzowwc na czpieniu i wirnik wtedy jest o te kilka milimetrow dluzszy np.caly z magnesem powinien miec 60 mm a ma 62 mm i bedzie fiksowal


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao wp 25 (jakoś/ cena cicha, sterowalna)

pozdr

widze na forum ze to jebao to jakiś chicior ale czy wp25 nie bedzie do 112L za mocna, zależy mi żeby w akwa chodziła razem z inna pompką a nie samodzielnie, dwie bezpieczniejsze w przypadku awarii jednej druga wymusi ruch wody moze wp10?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wp 25 będzie dużo za mocna. Co prawda zawsze można ją skręcić tylko wtedy jaki to ma sens. Dziesiątki nie znam ale pewnie byłaby lepsza do tego litrażu tylko nie wiem czy u nas jest ona do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

do Twojego litrazu wystarczy Tunze 6025. Popatrz na zuzycie pradu tej Jebao :ninja:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pęknięty i wybrzuszony magnes. Moja pompka też tak skończyła. Na szczęście była jeszcze na gwarancji i w zamian otrzymałem nową. Teraz mam tylko Tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pęknięty i wybrzuszony magnes. Moja pompka też tak skończyła. Na szczęście była jeszcze na gwarancji i w zamian otrzymałem nową. Teraz mam tylko Tunze.

faktycznie spuchnięty do wymiany,na telefonie tego nie widziałem

wirnik też wymieniałem ale trudno dostać w Polsce i kilka sklepów podjęło się sprowadzenia ale tylko na tym pozostało i tylko Acropora podeszłe profesjonalnie i mi sprowadzili


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

do Twojego litrazu wystarczy Tunze 6025. Popatrz na zuzycie pradu tej Jebao :ninja:

To racja do litrażu wystarczy mniejsza,mam jebao i trochę mnie wk***i...co tygodniowe czyszczenie bo traci moc po tygodniu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A magnes nie dostal wybrsuszenia moze?

-Trafiłeś w sedno

Tomek,

do Twojego litrazu wystarczy Tunze 6025. Popatrz na zuzycie pradu tej Jebao :ninja:

-Właśnie u mnie w akwa pracuje jeszcze TUNZE 6015 i generalnie nie ma tych przypadłości co koralie ale słabo mi trzyma magnes, koralia z kolei wydaje mi się mocniej przymocowana do szyby(przyssawka lepsza?), co do jebao to wolałbym jednak 10 bo 25 to za duża moc, a i tak nie wiem czy kupiłbym ją w Polsce

Masz pęknięty i wybrzuszony magnes. Moja pompka też tak skończyła. Na szczęście była jeszcze na gwarancji i w zamian otrzymałem nową. Teraz mam tylko Tunze.

Dzięki jak mi to już we dwóch wyłożyliście z Sygenem to się przyjrzałem i rzeczywiście nie wiem jak mogłem tego wcześniej nie zauważyć, pytanie czy da się taki dokupić? Wyszło by taniej niż nowa pompka ale pewnie za jakiś czas znowu by padło. W między czasie poczytałem że ta wersja koralii 2800 to jakaś ogólnie ferelna jest, trochę ludzi miało już z nią kłopoty.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem że też mi się tak stało,na nowym wirniku chodzi już ponad 2 lata i narazie jest ok

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.