Skocz do zawartości
Alexis

SEA RED MAX S-400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich .Nie będę ukrywała że jestem dopiero (co posolona) więc moja wiedza jest nikła ale cały czas się uczę więc liczę na waszą pomoc :yes .Kupiłam zestaw który mi się podobał zestaw ma ok 10 miesięcy .Sprzedający pozbywał się całego zestawu z osprzętem więc sporo rzeczy dostałam w dobrej cenie ;).Co do życia w akwarium to było zaniedbane więc sporo pracy mnie czeka .Skała żywa ok 70 kg lecz nie wszystko trafiło do akwarium spora część jest w sumpie.Dokupiłam parę korali parę było więc na razie co mam to wystarczy .Kilka fotek z przeprowadzki 8_E33_EFCA_2_F3_D_41_D0_B554_C2_DE5_B626_D92.jpg7_C607_FBA_C478_4_EC5_B14_F_E3_F60246676_F.jpg

AC138_D50_8615_40_F3_B9_CF_2_A557_B76886_D.jpg

Piach żywego jest z 30kg a wodę udało mi się zabrać całą więc nie muszę czekać na dojrzewanie zbiornika sprzedający dał mi trzy beczki które ułatwiły zadanie 8_F713_EF2_2_F4_F_4_CCC_BDFD_9983_E8_DDEF18.jpg

EA6_AE494_376_D_4459_85_B1_DF05636_FC774.jpg

do całego zestawu dorzucił filtr RO/DI 2820_A5_F2_C04_C_47_DA_87_AC_97_C3_E5044976.jpg i inne rzeczy 70_B63_B57_FC50_4_D3_B_9_F61_46_A55_EF0803_A.jpg

0_A03_CAB5_1_D5_C_438_B_B809_91_CE055_C569_E.jpg

45_A9_EB66_6828_4_C4_D_B8_D0_3_F97_CAEF99_FB.jpg

B9_C13105_56_E7_4329_832_D_16_B5870_ADFC3.jpg

i wiele innych pierdół że na start powinno wystarczyć

Edytowane przez Alexis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli dobrze zrozumiałem to dopiero co posoliłaś i już dokonałaś zakupu nowych korali po co ten pośpiech. Nawet jeśli woda stara i skała żywa to i tak dojrzewania się nie uniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrałam calutką wodę od niego a skała jest też z tego zbiornika więc nie powinno być dojrzewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obym to ja się mylił. Cały system filtracyjny został poruszony a więc i zaburzony . Przy dobrych wiatrach może być tylko lekkie zawirowanie buforu ale i tak odradzałbym na tą chwilę zakupy nowych zwierząt.

A swoją drogą akwa bardzo fajne nawet ostatnio oglądałem takie funkcjonujące w jednym ze stołecznych sklepów.

Edytowane przez leszekk40 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do oświetlenia to powinno wystarczyć (jakieś rady) jest 10 t5 po 39w i ledy na noc 1_A487_F06_818_B_4_E89_B25_C_45_F0_C3_DFFE0_E.jpg

37_AD08_CD_4804_470_E_B42_B_95_EB5_C27_B037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alexis,

Cierpliwość i pokora w akwarystyce morskiej to podstawa. Posłuchaj chłopaków i na razie nic nie kupuj, odpal to co masz i poczekaj. Bardzo prawdopodobne że jednak glony Ci wyskoczą bo jak wspomniał Leszek, nawet jeśli masz całą wodę to "system" został ruszony.

I poczekaj troszkę, a na pewno wszystko będzie OK.

No i witamy w naszym "słonym matrix-ie" :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STEROWANIE TO CHYBA ROBILI POD KOBITKI BO NAPRAWDĘ BARDZO ŁATWE 1_C5842_A4_9699_4_B70_AD76_8660529_E36_C8.jpg :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś,że zbiornik funkcjonował ok 10 miesięcy. T5 w zależności o obsady / SPS, LPS, miękkie / wymienia się co 6 - 10 miesięcy , oczywiście nie wszystkie naraz - sukcesywnie i dopiero jak nastąpi stabilizacja parametrów w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczułam się jak w sklepie z butami (mam nadzieje że rozumiecie) musiałam coś kupić :clover: ale jeśli mówicie poczekać to tak zrobię parametry sprawdzone jak na razie wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czesc Alexis!

Witamy na naszym forum;)

Tak jak chłopaki mówią:nie dokupuj jeszcze nic

Lepiej poczekać a korale odwdziecza sie swoim zdrowiem i urodą:)

Aha: nie zgodze sie z tym,że sterowanie łatwe musi byc dla kobiet:-/

Wszystkiego dobrego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem " ustabilizowane" parametry a o takich możemy porozmawiać powiedzmy za ok 4-6 tyg. Wtedy śmiało po " buty " na zakupy możesz biegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leszek czyli sporo czasu więc poświęcę na studiowanie forum ale najgorsze jest to że jak szukałam odpowiedzi na jedno pytanie to miałam pięć innych .Co do obsady to podobają mi się rybki ale korale zwalają z nóg więc obsada raczej mieszana ze wskazaniem na korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOKOJNIE. Masz naprawdę dużo czasu na przyswojenie wiedzy a tym bardziej na określenie charakteru swojego kawałka oceanu . I pytaj , pytaj i raz jeszcze pytaj. Powodzenia i cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leszek czyli sporo czasu więc poświęcę na studiowanie forum ale najgorsze jest to że jak szukałam odpowiedzi na jedno pytanie to miałam pięć innych .Co do obsady to podobają mi się rybki ale korale zwalają z nóg więc obsada raczej mieszana ze wskazaniem na korale

Jak pisał SkoczekPL - cierpliwość jest najważniejsza - lepiej kupić buty za 2 miesiące niż kupić nie na tę porę roku :) - sam obecnie robie przesiadkę i wcale a wcale mi się nie spieszy choć wiadomo że chciałoby się już od zaraz być w nowym zbiorniku.

Ułóż skałę tak żeby już jej nie ruszać i poczekaj na to co "urośnie" - trzeba przygotować odpowiednie warunki dla kolejnego życia i na początek będzie Cie czekać zakup ekipy czyszczącej - tu może np. : rozgwiazda piaskowa, strombusy, nasariusy, tektusy ale też nie od razu - niech skała zacznie ponownie żyć że tak powiem. Masz tester TDS - sprawdź czy woda wychodząca z filtra jest OK bo może sie okazać że wkłady sa do wymiany. I moim skromnym zdaniem nie odpalałbym świecenia w wersji ostatecznej tylko trochę ograniczył na poczatku

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie System filtracji RO/DI sprawdzony miernikiem wyszło 002 to chyba ok ? ale mam do was inne pytanko otóż mam problem (może nie problem a pytanie)z pompami cyrkulacyjnymi (chyba dobrze nazwałam ) nie wiem za bardzo jak ustawić miałam ustawione tak mniej więcej jak się kończy pionowa szyba i łączy się z podłożem i zauważyłam że chyba za mocno one dają bo mam piach na koralach a z rogów wypłukuje i zostaje sama szyba

EC7_B6_D8_D_8_C24_4_F9_F_B6_A9_3425991751_C6.jpg

tu nie dokładnie widać ale gdzie są te polipy po pełno piasku jest A95_B413_A_05_F7_45_C7_B7_D8_FA983_E6_E0_DA2.jpg

B7_F65987_3_EFE_49_E4_8_BBF_29_CC5_C0_B2_BEB.jpg na ostatnim zdjęciu widać jak mam ustawione i teraz nie wiem czy dać to wyżej ale czy nie straciłabym dobrej cyrkulacji na dole ? co o tym sądzicie

pompy są dwie po 4000l na godzine plus Vortech MP40w

Edytowane przez Alexis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkarm tego zoltka bo wyglada jakby z oswiecimia uciekł. Jest juz jedna nogą na wiecznej rafie.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie go specjalnie pipetą i też kupiłam takie suche algi też to ładnie wcina a inne rybki nie za bardzo w tych algach gustują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie System filtracji RO/DI sprawdzony miernikiem wyszło 002 to chyba ok ?

jest OK

(...)

co o tym sądzicie pompy są dwie po 4000l na godzine plus Vortech MP40w

Nie wiem jak jest w RedSea ale jak nie masz możliwości regulacji ich mocy to ja bym zmienił ustawienia końcówek tak aby piach leżał na swoim miejscu i Vortecha dał bardziej od przodu aby pchał wodę do tyłu i do tego ku górze w kierunku grzebienia


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest OK

Ok ale chyba dla dino. TDS powinien wskazywać zero. Przy 002 ja już dawno wymieniam żywice.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piachem chyba już lepiej nie lata po akwarium .Co do wody RO/DI to filtr jest nowy chyba 80 l tylko zrobionej wody więc żywica powinna być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest ok...Po żywicy powinno być 000.Sprawdź ile masz po membranie bo może coś nie tak jest złożone i przepuszcza.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z filtrem ok po prostu mąż sprawdzał zaraz po podłączeniu jak poszło więcej wody to było już 000 :thumbsup:

ale tak się zastanawiam czy mam się zaczęć przejmować tym nalotem na tylnej ścianie

9461_B222_419_E_491_A_8_D98_97_C1_CD668_CA8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko spuść sporo wody i wtedy spróbuj zrobić pomiar tdsem. U siebie muszę sporo spuścić żeby było 0. I tylko taki wynik nas satysfakcjonuje :)

edit.

Widzę że problem rozwiązany :)

Edytowane przez mari00sh (wyświetl historię edycji)

3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to napisała, że poszło więcej wody z filtra i tds pokazał zero

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.