Skocz do zawartości
arczi886

Dino czy może cyjano? Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z góry uprzedzam, że zdjęcia marnej jakości ponieważ robione były telefonem. Wiem, że było również wałkowany temat 100x ale błagam, proszę o pomoc:)

Tak więc zaczęło się w niedzielę jakieś 4 dni po włożeniu nowego piasku.(4 podmianki wody co tydzień i za każdym razem było wyciągane trochę starego piachu). Delikatne zarodki tego ustrojstwa były w dwóch miejscach na piasku a dziś 70% piasku w tym jest.

Proszę o pomoc w identyfikacji.

Parametry jak w stopce(mierzone wczoraj). Nie jestem pewien w 100% co do NO3

http://zapodaj.net/f...f8f2cf.jpg.html

http://zapodaj.net/9...95adea.jpg.html

http://zapodaj.net/d...9b9a81.jpg.html

Edytowane przez arczi886 (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź. Skąd mogły się one znaleść w systemie?

RO według TDS 000


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem tylko i wyłącznie podmieniłem stary piach na nowy. Z tym, że stary usuwałem z akwarium przez miesiąc - co podmianę a nowy włożyłem na raz :/ być może tutaj jest przyczyna?

Może jakiś Adsorber?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też tds pokazywał 000 ,a jak zrobiłem test na Si po żywicy wynik miałem na poziomie 1ppm... :shock:

Proponuje zrobić test na krzemiany :)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam ,dlaczego wymieniałeś piach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wzucic adsorber, ale jesli to rzeczywiscie przez piasek i nie ma stalego zrodla krzemianow to jak okrzemki wszystko zjedza to same odejda - z glodu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarmon, co racja to racja, niestety brak testu :(

Jarek, nie było mnie w kraju przez jakieś 4 miesiące i osoba, która prowadziła przez ten czas zbiornik robiła to nieudolnie:( i z cudem udało mi się wyprowadzić na prostą, część życia wylądowała w śmietniku część jest ze mną do dziś:) Dalej chyba nie muszę mówić:)

Tester, dzięki za pomoc i szybką identyfikację. Jesteś na 100% pewien, że to tylko lub aż okrzemki?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może masz jakiegoś znajomego morszczaka z okolicy żeby wpadł z testem.:)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do momentu, aż istniał pewien sklep w Poznaniu, miałem z tej chwili kontakt się urwał;/ Pisałem do jedynego obecnie sklepu w Pn czy jest możliwość wykonania u nich testów wody ale na razie bez odzewu


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na krzemiany możesz zrobić w aquamedic, ale licz się z opłatą i musisz się wcześniej umówić telefonicznie. Chyba ze tak jak tester podpowiada wrzuć do suma np. Silicarbon.

Pozdrawiam

Edytowane przez mslawek (wyświetl historię edycji)

Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze woreczek Silicatu JBL wsadzić...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem sera marin silicate clear.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki adsorber polecacie na krzemiany?

właśnie odpowiedziałem ...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też :)


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wydaje mi się że te zdjęcia z początku tematu pochodzą z dojrzewającego zbiornika. Te zdjęcia nie są wyraźne ale moim zdaniem nie widać na nich okrzemek tylko dino lub jakieś fotosyntetyzujące bakterie. Okrzemki tworzą rodzaj nalotu a nie "śluzowaty" kożuch.

Ja bym nie stosował tych adsorbentów. Nie wiadomo co one dokładnie usuwają z wody morskiej. Wiem że są ładnie opisane ale naprawdę nie ma takiej potrzeby. Stabilny zbiornik jest bowiem w stanie zużyć duże ilości krzemianów. To że komuś rosną okrzemki świadczy tylko i wyłącznie o tym że ma niestabilny ekosystem w zbiorniku.

1 ppm krzemianów to nie jest żadna tragedia. Trzeba zadbać o odpowiednią jakość wody osmotycznej i zredukować "import" krzemianów.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ppm krzemianów to nie jest żadna tragedia. Trzeba zadbać o odpowiednią jakość wody osmotycznej i zredukować "import" krzemianów.

Tragedia nie jest ale przy takim poziomie robi mi się brązowo w akwarium...:/


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorber już w drodze. Mam nadzieję, że to nie jest dino jak pisze nanokaczor :/


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zasada nr 1. Nie stosuj nic czego działania nie rozumiesz. Ja nie wiem co dokładnie poza krzemianami adsorbuje ten produkt który kupiłeś. Nie jest znany skład roztworu który masz w akwarium. Nie wiadomo więc co dokładnie może się stać. W jednym zbiorniku może być ok w innym może pojawić się inna plaga. Stężenie krzemianów w akwarium morskim spadnie samo. Trzeba tylko poczekać.

Sam specjalnie dozowałem krzemiany do akwarium i obserwowałem jak spada ich stężenie. Mam więc trochę doświadczenia w tym temacie. Dozowałem krzemian sodu -- niesamowite jest to jak po nim rosną gąbki i mnożą się ślimaki.

Zanim coś zrobisz przeczytaj:

http://www.advanceda...03/1/aafeature1

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za ciekawy artykuł ;) Kupiłem JBL SilicatEx co do tego czy wyląduje w akwa to napewno najpierw zapoznam się z artykułem, który podrzuciłeś


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.