Skocz do zawartości
MaciejK

Klarowanie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie preparaty polecacie to klarowania wody.

Niestety ja nie mogę dojść do takiej klarowności wody jaką wy prezentujecie na zdjęciach.

Zastanawiam się nad:

- Seachem Purigen

- Seachem Chemi-Pure Elite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to po prostu okrzemki i sera silikat pomoże ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie wata i węgiel


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawic obieg, odpieniacz na mokro, dac pozywki dla bacterii,. Wata, wegiel, sposobow wiele.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie to nic nie daje, jak pływały farfocle tak sa dalej ale to chyba wina pelletek. Węgla mam w sumpie między przegrodami 200 ml od Fauna Marin, w kominie wata perlon i nic. Pogodziłem się z tym :) ma to też swój urok ale ciężej przez to z SPSami bo one potrzebują na prawdę klary (przynajmniej acry)

I odradzam wszelkiej maści skarpety na spływ. Nie działają

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam sumpa.

Mam zestaw Tunze Reefpach 250. Wkłady mogę włożyć tylko do filtra.

Bakterie dodaje 2x w tygodniu firmy KoraleZuch (czy jakoś tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować na jakiś czas owinąć watą cyrkulatory i zobaczysz czy to coś pomoże


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zawiesine w wodzie jezeli odpieniacz nie odpienia lub obieg nie wyrabia najlepsza jest wata i skarpeta. Z tym ze ciagele czyszcznie wygodne nie jest. Przez pierwsze dni wata czy skarpeta przepuscza czastki, ale im bardziej zaczyna sie zapychac tym bardziej klaruje wode. Wegiel oczyszcza z przebarwien a takze poprawia sklad chemiczny wody.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farfocli w wodzie nie mam. W toni pływają tylko pęcherzyki powietrza ale też są mało zauważalne.

Po prostu woda jest tak troszkę mętna. Patrząc przez szybę przednia widać ją, a na zdjęciach waszych zbiorników jest ona nie zauważalna.

Właśnie taki efekt chce uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wrzuć jakieś foto to będzie widać o co ci chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem podobne spostrzeżenia. Co prawda woda wydaje się klarowna, czyściutka, ale jak wylewam wodę przy podmiance do sedesu (białego ;-) ) woda jest ewidentnie żółto/pomarańczowa. Może to być wina RowaPhosu, może... Próbowałem czyścić węglem, nic nie dało, nadal zabarwienie się utrzymywało. Zostały mi dwie saszetki Purigenu, więc je wrzuciłem. Efekt wizualny widoczny po dobie, zobaczymy czy przy podmiance na białej powierzchni będzie widać poprawę. Wnioski w niedzielę.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arduan czekam z niecierpliwością, purigenu jeszcze nie próbowałem a jak pomoże to leci saszetka do komina :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może robi się mętna przez pęcherzyki powietrza bo one w wodzie załamują światło. U mnie jak odpieniacz zaczyna wariowac i wywala powietrze do akwarium woda wydaje sie mniej klarowna.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maćko, efekt widać, woda jaśniejsza, ale nadal lekko zabarwiona. Szału nie ma. Może gdybym wrzucił jeszcze raz saszetkę, to byłoby lepiej.

Dobre 4 miesiące temu zrezygnowałem z Purigenu, bo uważam, że może wyciągać też potrzebne białka i wydaje mi się, że bez Purigenu kolory są lepsze, ale na to może składać się wiele czynników.

Postanowiłem więc, co miesiąc na tydzień wrzucić Purigen i co miesiąc na 3 dni węgiel (czyli co 2 tygodnie coś ;-)). Zobaczymy.

Aha, najlepszy wpływ na klarowność wody w słodkim miał NitroMAX Aquaela. To był efekt. Wszyscy się pytali, co zrobiłem z wodą ;-)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chemiclean? Nie musisz mieć cyjano, jak będziesz stosował raz w miesiącu to woda powinna się oczyścić. Przynajmniej u mnie działa i jest kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wodę jak kryształ, bo stosując regularnie chemiclean wybijasz florę bakteryjną, która za nic w świecie się nie rozwinie kiedy cały czas masz w baniaku pozostałości antybiotyku. Czy to jest korzystne dla zbiornika? Wątpie.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca stosowanie go regularnie. Poza tym po każdej podmianie podaję świeże bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawelced, trudno ustosunkować się do takiej propozycji.

Powiem tak, świadomość tego co chcesz osiągnąć powinna być poparta wiedzą na temat tego, co robisz.

Chemiclean nie jest, jak kiedyś ktoś napisał, jakimś hardcorem i nie należy się go bać, choć są też głosy, że potrafi wysadzić akwarium. Sam wielokrotnie go stosowałem, ale miałem ku temu powód i nie była to zażółcona woda. Chemiclean ma konkretne wskazanie i stosuje się go w konkretnym celu - cyjano. Nie bez powodu w niektórych krajach UE został zakazany i nie jest dostępny. Bezmyślne stosowanie środków "bójczych" może niestety doprowadzić do katastrofy.

Chemiclean nie służy do klarowania wody, efektem ubocznym jest klarowna woda. I już.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, ja stosuję, negatywnych skutków nie mam i bakterie raczej mają się dobrze. Oczywiście nie ma co przesadzać i nie stosować tego za często. Bakterie "działają"- azotany prawie nie wykrywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos jest nie tak, jesli musisz go czesciej stosowac. :nuke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wrzuciłem saszetkę 100ml purigenu do komina, poprawy w klarowności nie ma a spsy (głównie stylopora) schowały polipy na 3 dni. Już pomału je wystawiają ale jak tak dalej pójdzie to go wyciągnę. Zoa teżz dnia na dzień przestały mi się otwierać - co ciekawe nie wszystkie gatunki tylko jeden, ten który do tej pory polipował i rozrastał się jak wściekły nagle sie pokurczył. Chyba jednak wyjmę ten purigen na jakiśczas i zobaczę czy wrócą do formy ..

Sorry za off topa ale czy wyjęcie i przepłukanie purigenu w RO i porządne wysuszenie na słoneczku będzie wystarczające żeby go schować do szafki czy raczej skazany będzie na śmietnik?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlorowanko, plukanko, wilgotna szczelna torebka i do szafki. Ja co prawda suszę, ale piszą, ze to niszczy purigen.

Nie uzywam go na stale z podobnych powodow Maćku.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- masz jakieś babki? wargacze ? wbrew pozorom robią sporo zamieszania zwłaszcza wtedy gdy ich nie obserwujemy :)

- nie przedmuchuje Ci piasku w jakimś miejscu ? żywy piach ma to do siebie że ma sporo pyłu i nawet po zalaniu jak woda się

wyklaruje to wystarczy jedna źle ustawiona pompa i woda będzie mętna

- węgiel i jeszcze raz węgiel to podstawa! wymieniać co miesiąc

- jeżeli masz farfocle to zamiast waty akwarystycznej kup sobie wate filtracyjną do rekuperatorów. Ja ją wykorzystuje do akwarium bo jest 10 razy tańsza.

- sprawdź czy pompa cyrkulacyjna nie zaciąga raz za czas powietrza, mocne pompy potrafią zassać powietrze nawet gdy są zanurzone na 20cm.

- sprawdź czy pompa obiegowa nie zaciąga powietrza z komory przez którą przelewa się woda (za niski poziom wody w komorze pompy obiegowej)

-ZeoBac i Zeostart - ostrożnie, każde przedawkowanie powoduje mętną wodę, farfocle na skałe, bąbelki na skale itd. Odstaw na tydzień i zobacz czy to nie jest problem.

- jeżeli masz niedojrzałe akwarium to niestety skała będzie jeszcze przez jakiś czas syfiła kolumnę wody.

Walczyłem z klarownością wody przez ostanie trzy miesiące, zawsze mi czegoś brakowało i w końcu prawie...wygrałem. Jeszcze nie jestem w 100% zadowolony ale jest już super. A akwarium ma 150cm głębokości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam wdrażać rady Marcosa odnośnie filtracji mechanicznej, bo nie miałem w zasadzie żadnej, a syfek wraz z ilością ryb w akwarium się dużo zwiększył i jakoś ciężko mi go usunąć, bo nie przeznaczyłem na to żadnej komory w sumpie. Na szczęście od dawna planuję powiększenie sumpa o dodatkowy zbiornik i muszę to jakos obmyśleć. Jak powinna wyglądać taka filtracja mechaniczna (chodzi o komorę/przegrodę w sumpie) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.