Skocz do zawartości
jokeraupl

Pierwsza Rafka 54L :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te waszym zdaniem okrzemki mogły pojawić się od nie przemytego piachu? Ogólnie jest troszkę lepiej jak mniej świecę. Glony znikają z żywej skały jednak pozostają na martwej i piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny tydzień. Dziś postanowiłem zrobić testy :). Jak widać poniżej kłopot z no3. Jak eksperci myślicie inwestować w purigen?

1

DSC03068

Pozdrawiam i Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nic nie inwestuj...

wlej biodigest... chyba, że masz inne bakterie, które dozujesz... i czekaj...

nie czytałem czy masz sump, czy kaskadę... jeśli masz jakąkolwiek gąbkę do zbierania syfu, czy watę - to ją wymieniaj co dziennie.

I nic więcej nie rób...

za tydzień zrób testy i wlej znowu bakterie i dalej czekaj...

Każdą chemią przyspieszasz stabilizowanie się parametrów - ale nie znaczy, że przyspieszasz biologiczne dojrzewanie systemu.

Po wlaniu/włożeniu chemii parametry będą dobre... włożysz korale, wpuścisz ryby i... rozwalisz biologie :)

no, ale.. ja się mogę mylić :)

Pozdro


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gąbkę, która była w zestawie z kaskadą. Mam ją czyścić codziennie w solance czy jak? Bakterię dzis zamówię. Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale.. ja się mogę mylić :)

Kolega raczej się nie myli. U mnie w porywach NO3 też było tak wysokie i tak jak wspomniano czas i bakterie zrobią swoje. Po ok.6 tygodniach od zalania spadło do zera i tak się trzyma.

Ogólnie mogę Ci polecić super środek na takie sprawy: cierpliwość :)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. :D A co myślisz na temat tej gąbki? Filtr ma 2 komory i w każdej po 1 gąbce. Moczyć je w solance codziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat filtrów się nie wypowiem, bo nie używam. Sorry, takie mam akwarium ;)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moczyć... płukać do czysta... a najlepiej wyjmij ją całkiem a w miejsce gąbki daj skałki.

możesz do jednej komory dać to >> http://erybka.pl/product-pol-2367-ActiZoo-Wata-perlonowa-250g.html

ale wymieniać musisz co drugi dzień


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze Proszę o pomoc jeśli to możliwe :). Pierwsza sprawa czy wiecie coś na temat tego ślimaka bez muszli, czy to szkodnik. Druga, to że piach cały czas robi się bardziej brunatny mimo świecenia po 5h. Jakieś pomysły?. Zaczynam myśleć, że to dino czy cyjano. Na tym osadzie widać charakterystyczne brązowe niteczki.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

DSC03074

DSC03076

Edytowane przez jokeraupl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości - mnie pomogło zmniejszenie czasu świecenia do 4-5h ale TYLKO NIEBIESKIM ŚWIATŁEM. Koniecznie wyjmij ta sylvanię, niech pracuje tylko Blue plus - będą efekty.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Od tyg. wlany biodigest. W filtrze 1l siporax'u, gąbki wywalone :). Świecę jak poprzednio czyli tylko 6h i tylko niebieskim. Wczoraj zaciemniłem na 24h. Z rana ładny piasek, lecz po tych 6h jak zwykle ciemne plamy i... masa rurówek? Czy to czasami nie jest jakieś cyjano, czy dino? Jak uważacie? Fotki poniżej. Proszę o dalsze instrukcje jak postępować:)

DSC03475

DSC03474

DSC03477

DSC03476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. W baniaku małe zmiany :D. Doszło trochę życia i kolorków. Fotki poniżej:

DSC04454

DSC04455

DSC04456

DSC04457

DSC04458

Dzięki za pomoc użytkownikom: Tom_killer, michalfa oraz toja. :)

Edytowane przez jokeraupl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymały się, ale tylko na skałach. Obecnie mam problem z jednym z błaznów. Ma 3 kropki (białe) wyglądają jak ospa, ale nie dostaje ich co raz więcej. Ma także białe "usta". Jutro będę próbował zamaczać pokarm w czosnku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci poszło z błazenkami, kropki zniknęły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.