Skocz do zawartości
mattszych

Zamiennik zasilacza led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie szybkie pytanie do znających się na elektronice bardziej ode mnie, otóż, czy taki zasilacz - https://www.elmark.c...760w-pradowe : LPC-60-1750 zasilacz LED 60W 9~34V 1.75A, mogę zastosować jako zamiennik jednego z dwóch zasilaczy w mojej chińskiej lampie kupionej na allegro ( 120w, diody 3w)? Wydaje mi się, że coś jest z oryginalnym zasilaczem (tym od niebieskich diód), gdyż diody się nie świecą i nie działa wentylator, po przełożeniu zasilacza z białych diod niebieskie i wentylator działają. Z góry dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.

Pozdrawiam ze słonecznego Świnoujścia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na tym za bardzo nie znam ale z tego co piszesz to najprawdopodobniej spalony jest zasilacz kanału niebieskiego.

A czy ten co podałeś się nadaje? - odczytaj dane z tego spalonego zasilacza (najważniejsze napięcie i prąd na wyjściu) i kup zasilacz (impulsowy) o nie mniejszym niż odczytane natężeniu i takim samym napięciu prądu wyjścia. Jak na zasilaczu nic nie pisze zmierz miernikiem te parametry na działającym z kanału białego.

Witam, mam takie szybkie pytanie do znających się na elektronice bardziej ode mnie, otóż, czy taki zasilacz - https://www.elmark.c...760w-pradowe : LPC-60-1750 zasilacz LED 60W 9~34V 1.75A, mogę zastosować jako zamiennik jednego z dwóch zasilaczy w mojej chińskiej lampie kupionej na allegro ( 120w, diody 3w)? Wydaje mi się, że coś jest z oryginalnym zasilaczem (tym od niebieskich diód), gdyż diody się nie świecą i nie działa wentylator, po przełożeniu zasilacza z białych diod niebieskie i wentylator działają. Z góry dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.

Pozdrawiam ze słonecznego Świnoujścia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na tym za bardzo nie znam ale z tego co piszesz to najprawdopodobniej spalony jest zasilacz kanału niebieskiego.

A czy ten co podałeś się nadaje? - odczytaj dane z tego spalonego zasilacza (najważniejsze napięcie i prąd na wyjściu) i kup zasilacz (impulsowy) o nie mniejszym niż odczytane natężeniu i takim samym napięciu prądu wyjścia. Jak na zasilaczu nic nie pisze zmierz miernikiem te parametry na działającym z kanału białego.

No właśnie w tym problem, że chińskiego nie znam i ciężko coś dopasować ;-). Trzeba chyba dać do jakiegoś elektronika, żeby rzeczywiście pomierzył wartości w tym sprawnym zasilaczu.

Wydawało mi się, że skoro lampa ma 2 zasilacze i jest 120w to jeden zasilacz powinien być 60w, no ale nie jestem elektronikiem czy elektrykiem więc pewnie mi się tylko wydaje;-(.

Pozdrawiam i gdyby ktoś mógł coś jeszcze doradzić to z góry dzięki!;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz, który przedstawiasz to zasilacz stałoprądowy o mocy 60W i prądzie 1750mA. Diody Chińskie są zazwyczaj zasilane prądem 680-750 mA. Czyli ten zasilacz się nie nada.

Ale to nie jedyny problem. Ponieważ każda Chińska lampa w środku wygląda inaczej. Te z potencjometrami mają zazwyczaj zasilacze impulsowe (niestało prądowe) i dodatkowo drivery. Czyli potrzebny zwykły zasilacz o mocy min 60W

W lampach bez driverów potrzeba właśnie zasilaczy stałoprądowych ale jakich to znowu problem. To ze diody są na powiedzmy 700mA nie muszą koniecznie wykorzystywać zasilaczy 700mA bo wystarczy nitki diod łączyć równolegle i mamy kolejno 1400mA lub 2100, czy 2800mA

Bez prostej wiedzy o diodach led nie da się tego problemu rozgryźć.

Edytowane przez waldek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozszyfrowałem kilka danych z tego zasilacza, wynika z nich że:

1.napięcie wyjściowe ma się zawierać w przedziale od 55 do 100V;

2.prąd wyjściowy od 470 do 530mA.

Teraz moje pytanie, czy taki zasilacz mógłbym zastosować jako zamiennik :http://www.sklep.sellneo.pl/zasilacz-led-pradowy-mean-well-apc-500ma-35w.html . ?

I jeszcze jedno pytanie, załączyłem zdjęcia przewodów wyjściowych, o ile pierwsze 6 rozumiem, to zbytnio nie wiem co to są za ostatnie 4 przewody (czarne), czy to są przewody minusowe, czy mogę je podłączyć do przewodu minusowego z zasilacza?

Z góry dzięki za odpowiedź, chcę jak najszybciej naprawić tego chińczyka, bo światło w akwa mam jak w słodkowodnym ;-( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że taki zasilacz możesz zastąpić takim zasilaczem.

Ewentualnie jeśli podzespoły są opisane to jakiegoś elektronika i naprawa.

W moim starym Chińczyku tylko wymiana całego ustrojstwa załatwiało sprawę bo były starte oznaczenia na poszczególnych częściach.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj z gościem ,,superpio,, Facet sprzedaje chińskie lampy na allegro i zarazem je naprawia.Sam wysyłałem do niego swoją lampe w której wymieniał spalone ledy.Gość robi to szybko sprawnie i niedrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z linka ma 35W, a ja pamiętam, że potrzebujesz 60W.

Ten zasilacz podaje max 70V czyli idzie podłączyć coś 17szt. diod, a w Chinolu chyba jest coś 50 diod czyli na jeden zasilacz przypada 25 szt. Odczytane parametry przez Ciebie z Chinola (100V) całkowicie wystarczą do zasilenia 25szt.

Czyli proponowany zasilacz się nie nada. Poza tym oryginał ma jeszcze wyjście na wentylator. Te ostatnie przewody to jakieś sterowanie SW czyli po prostu przełączniki, które uruchamiają ten zasilacz. Czyli przy małej Twojej wiedzy musisz zdobyć dokładnie taki sam zasilacz albo zwrócić się do kogoś kto naprawia takie zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.