Skocz do zawartości
lukiblack

Skała Marco Rocks z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie wygląda i cena ekstra.

Poczekam jeszcze na inne opinie.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia organoleptyczne :

Bez wyrazistego zapachu, bez wyrazistego smaku , kolor ekri z możliwymi ciemniejszymi przebarwieniami ;)

Ciekawy wygląd, bardzo duża porowatość( wręcz pumeks), bardzo dziurawa (otwory na wylot), brak organicznej martwej materii ( wszystko co było organiczne skamieniało), twarda na tyle że nie kruszy sie przy najmniejszym przypadkowym uderzeniu, tworzy spójny "kamol" bez pęknięć wręcz dzwoni przy uderzeniu...

Przy porównywalnej objętości " kamola" zauważalnie cięższa od dobrego gruzu koralowego ( choć to by trzeba już zmierzyć o ile ;) )

Edytowane przez oliwer74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z glonami, ktore znajduja sie tylko i wylacznie na skale Marco

czy ktos z Was mial podobny problem?

- startowalem na suchej skale, suchym piachu i nowej wodzie

- po 6 tygodniach zaczely na skale pojawiac sie male kropki zieleninki

- po okolo 12 tyg zieleninki przestalo przybywac a skala byla cala zielona

- teraz minal 16 tydzien i skala jest cala zielona (tylko od gory- swiatlo?), piach jest czysty

- na kawalkach LR, ktore mam w akwa nie ma glonow

- na szybach sa kropki tego glon i nie da sie go usunac nie "drapiac" po szkle

Probowalem czyscic skale szczoteczka do zebow ale ten glon jakby wrosl w skale, efekt zerowy. Robilem w sklepie testy wody i woda jest w normie. Zreszta nie moglo byc inaczej bo testy robilem w miejscu, z ktorego biore wode. W sklepowych akwariach nie ma zadnego glonu.

W zwiazku z tym, ze skala jest czysta od spodu to mam wrazenie, ze to moze byc wina swiatla. Ale nie swiece jakos dlugo: niebieskie 15-23, biale 16-22. Probowalem zaciemniac akwarium na 2 dni ale efekt zerowy.

Mialem, przez pewien okres przesolone akwa (1031) bo jak sie okazalo moj aerometr nie pokazuje prawdy. Czy to moglo/moze byc problemem?

Czy to skala moze cos puszczac do wody? Jesli tak to czemu zielenina jest tylko i wylacznie na gorze skaly?

Jakies inne pomysly? Czekac? Cos robic?

20150131_03

20150131_02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z kolegą Ant, on też na tej skale ma holendra


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie powinienes ograniczć świecenie i zwyczjnie poczekać, również startowałem na suchej skale, dojrzewanie może się bardzo przeciągnąć w czasie a wyglada na to że u Ciebie jest w pełni, trzeba zakasać rękawy, szczoteczka do rębów w dłoń i haratać dzień w dzień :) wrzuć dolabelle w takich sytuacjach jest mega pomocna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie powinienes ograniczć świecenie i zwyczjnie poczekać, również startowałem na suchej skale, dojrzewanie może się bardzo przeciągnąć w czasie a wyglada na to że u Ciebie jest w pełni, trzeba zakasać rękawy, szczoteczka do rębów w dłoń i haratać dzień w dzień :) wrzuć dolabelle w takich sytuacjach jest mega pomocna :)

probowalem szczoteczka kolego, po minucie tarcia jednego miejsca efekt zerowy :(

skala wyglada jakby byla pomalowana farba

szukalem tego slimorka po okolicy ale chyba nie jest tu zbyt popularny

w akwa mam 5 turbo, ktore czyszcza szyby az milo ale na skale rzadko wchodza; salariasa, ktory podobno jest super glonozerca (widze, ze od czasu do czasu skubie skalki ale to raczej tylko skubanie)

najwiecej pozytku z tym glonem robia hermit kraby, ktore nawet jesli nie jedza to wyskubuja te glony ze skaly, tylko idzie to im bardzo powoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarais w 30L..... ludzie opamiętajcie się trochę.... przecież to jest męczarnia dla tej ryby...

na skale masz zwykłe dojrzewanie, zejdzie z czasem, a że wysypało na zielono to znaczy, że masz sporo mikro w wodzie (najprawdopodobniej od soli) zwłaszcza, że miałeś duże zasolenie początkowe...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przygotowałeś skale Marco?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama skała Marco nie wymaga specjalnego przygotowania. Można opłukać i siup do baniaka.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama skała Marco nie wymaga specjalnego przygotowania. Można opłukać i siup do baniaka.

Właśnie o to mi chodzi czy nie było siup do zbiornika albo płukanie w słodkiej i siup do zbiornika.

Chciałem rzetelnej odpowiedzi, nie podpowiadaj :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem szczoteczka kolego, po minucie tarcia jednego miejsca efekt zerowy :(

skala wyglada jakby byla pomalowana farba

szukalem tego slimorka po okolicy ale chyba nie jest tu zbyt popularny

w akwa mam 5 turbo, ktore czyszcza szyby az milo ale na skale rzadko wchodza; salariasa, ktory podobno jest super glonozerca (widze, ze od czasu do czasu skubie skalki ale to raczej tylko skubanie)

najwiecej pozytku z tym glonem robia hermit kraby, ktore nawet jesli nie jedza to wyskubuja te glony ze skaly, tylko idzie to im bardzo powoli

nie wiem czy cię pocieszę ale ja również startowałem na suchej skale i prawdziwe dojrzewanie miałem po 3 miesiacach... przez 3 tygodnie dzień w dzień rwałem glony... :) dolablla była zbawieniem, wsuwała chwasty aż miło, jeśli nie masz do niej dostępu to wrzuć kilka tectusów bo również robią świetną robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie przygotowania do pierwszego baniaka. mam prosbe piszcie nazwy orginalne bo dla poczatkujacego i czytajacego okreslenia dolablla i tactus niewiele mi mowia

Edytowane przez jackami (wyświetl historię edycji)

70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuba503, czy startowsłeś na suchej skale Marco Rocks czy na innej?

Pytam bo moje akwarium ma dwa miesiące i na razie zero oznak dojrzewania. A startowałem na skale Marco Rocks. A ty wystraszyłeś mnie że dopiero po 3 - miesiącach u ciebie zaczęło sie dojrzewanie. Boję się teraz że jeszcze wszystko przede mną.

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z glonami, ktore znajduja sie tylko i wylacznie na skale Marco

czy ktos z Was mial podobny problem?

- startowalem na suchej skale, suchym piachu i nowej wodzie

- po 6 tygodniach zaczely na skale pojawiac sie male kropki zieleninki

- po okolo 12 tyg zieleninki przestalo przybywac a skala byla cala zielona

- teraz minal 16 tydzien i skala jest cala zielona (tylko od gory- swiatlo?), piach jest czysty

- na kawalkach LR, ktore mam w akwa nie ma glonow

- na szybach sa kropki tego glon i nie da sie go usunac nie "drapiac" po szkle

Probowalem czyscic skale szczoteczka do zebow ale ten glon jakby wrosl w skale, efekt zerowy. Robilem w sklepie testy wody i woda jest w normie. Zreszta nie moglo byc inaczej bo testy robilem w miejscu, z ktorego biore wode. W sklepowych akwariach nie ma zadnego glonu.

W zwiazku z tym, ze skala jest czysta od spodu to mam wrazenie, ze to moze byc wina swiatla. Ale nie swiece jakos dlugo: niebieskie 15-23, biale 16-22. Probowalem zaciemniac akwarium na 2 dni ale efekt zerowy.

Mialem, przez pewien okres przesolone akwa (1031) bo jak sie okazalo moj aerometr nie pokazuje prawdy. Czy to moglo/moze byc problemem?

Czy to skala moze cos puszczac do wody? Jesli tak to czemu zielenina jest tylko i wylacznie na gorze skaly?

Jakies inne pomysly? Czekac? Cos robic?

Moja rada

nie wsadzaj rąk do baniaka !!!

świeć max 6h

nie dolewaj nic do baniaka

utrzymuj KH na poziomie 8-9

Miałem to samo po trzech tygodniach znikło samo

post-22730-0-67599300-1423045433_thumb.jpg

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuba503, czy startowsłeś na suchej skale Marco Rocks czy na innej?

Pytam bo moje akwarium ma dwa miesiące i na razie zero oznak dojrzewania. A startowałem na skale Marco Rocks. A ty wystraszyłeś mnie że dopiero po 3 - miesiącach u ciebie zaczęło sie dojrzewanie. Boję się teraz że jeszcze wszystko przede mną.

wtedy gdy kupowalem to marko chyba jeszcze nie sprzedawal skaly,

31 sierpnia zalalem zbiornik a od urodzin Córci 27 listopada zaczelo sie rwanie trawy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Marco Rocks. Pomimo zapewnień że jest dobra, moczyłem ją 3 miesiące w RO z cyrkulacją oraz wymieniałem wodę raz w miesiącu. Ale to tak bardziej z nudów bo czekałem na zbiornik i tak testowałem sobie filtr RODI.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoją też chyba ze 2 miesiące moczyłem i nieco brudu sie uzbierało,

teraz skała wygląda super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przygotowałeś skale Marco?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

jak skala przyszla to z tydzien stala w ro w wiaderku

nie zauwazylem po tym tygodniu, zeby cos specjalnie wylecialo ze skaly (moze troche nalotu)

pozniej oplukalem ja solanka i sru do baniaka

nie piescilem sie z nia jakos specjalnie bo miala byc "ready to use"

nie wiem czy cię pocieszę ale ja również startowałem na suchej skale i prawdziwe dojrzewanie miałem po 3 miesiacach... przez 3 tygodnie dzień w dzień rwałem glony... :) dolablla była zbawieniem, wsuwała chwasty aż miło, jeśli nie masz do niej dostępu to wrzuć kilka tectusów bo również robią świetną robotę

raczej juz nie zamierzam dokladac zadnych slimakow, juz i tak mam za duzo (5 turbo i 2 nassariusy w piachu) ;)

glony nitkowate byly w malej ilosci przez krotka chwile, jeszcze wtedy nie bylo praktycznie nic w akwa

potem pokazalo sie to co jest teraz i jest juz ladnych pare tygodni

mysle, ze jesli to caly czas dojrzewanie to poprostu przestane podmieniac wode i bede dolewal tylko ro

jestem w trakcie przygotowania do pierwszego baniaka. mam prosbe piszcie nazwy orginalne bo dla poczatkujacego i czytajacego okreslenia dolablla i tactus niewiele mi mowia

wujek google sie klania, nie zdziw sie jak wyszukiwarka po wpisaniu frazy przekieruje Cie spowrotem na NR ;)

Moja rada

nie wsadzaj rąk do baniaka !!!

świeć max 6h

nie dolewaj nic do baniaka

utrzymuj KH na poziomie 8-9

Miałem to samo po trzech tygodniach znikło samo

post-22730-0-67599300-1423045433_thumb.jpg

Powodzenia

rece wsadzam :( co jakis czas dochodza nowe szczepki

wlasnie wczoraj zmienilem oswietlenie na niebieskie 6h i biale 4h

leje raz w tygodniu bakterie, zaprzestac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś ta skałę w sklepie i powiem, ze ładnie wygląda. Nic więcej. Na mój wzrok filtracji zbyt dużej nie zapewnia. Zbita ciężka masa.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś ta skałę w sklepie i powiem, ze ładnie wygląda. Nic więcej. Na mój wzrok filtracji zbyt dużej nie zapewnia. Zbita ciężka masa.

wysłałem z tapatalk

tutaj jest trochę jak loteria, tym bardziej jeśli się kupuje wysyłkowo,

najlepszą opcją jest zakup na miejscu, można wziąć do rąk powachac polizać i wybrać to czego potrzebujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją ciąłem na półki i w środku ma mnóstwo kanalików i szczelin. Myślę że da radę z filtracją. Z resztą zobaczymy. Na razie jest u mnie 2 miesiące w akwarium i wygląda ok. Ale może być wszystko jeszcze przede mną.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie żeby tę skałę Marco Rocks dokładnie przepłukać, tam jest trochę syfu w niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie żeby tę skałę Marco Rocks dokładnie przepłukać, tam jest trochę syfu w niej.

Jeżeli masz na niej syf to:

- albo to nie jest oryginalna macro rocks

- albo skała była przechowywana w tragicznych warunkach.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe wrażenia ze stosowania tej skały ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.