Skocz do zawartości
mari00sh

Dziwna sprawa z Quadri

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Państwa, chyba potrzebuje Waszej pomocy.

Pacjent Quadricolor, parametry jak poniżej :

8384_8627.png

Akwarium 60L, oświetlenie 60W led.

A więc pacjent miesiąc czasu w akwarium żył bez większych problemów, był to maluszek, pompował się jako tako.

jxO1kea.jpg

Obecnie zmienił miejsówkę i już od miesiąca siedzi mniej więcej w tym samym miejscu.

Strasznie się skurczył, do rozmiaru monety 5zł.

Raz się zamyka całkowicie, raz otwiera ale polipów nie wypuszcza, widać tylko malutkie kuleczki po obwodzie korala. Mechanicznie wygląda ok, jest w takim miejscu że ciężko go uchwycić ale możecie mi wierzyć że pacjent jest cały, nic go nie zmieliło, nie pogryzło, nie wyłażą z niego żadne flaki ;)

Jak się pompował to co parę dni wrzuciłem mu kawałek krewetki, teraz ciężko mu cokolwiek podać.

Jak zbliżę pokarm do mordki to nie ma polipów które mogły by go złapać.

Nie mierzę Mg i Ca, może któryś z parametrów nie wygląda najlepiej, ale po koralach tego nie widać.

Może go przenieść do jakiegoś pojemnika i próbować kąpieli w żarciu ?

Jakieś pomysły ?

Edytowane przez mari00sh (wyświetl historię edycji)

3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzę Mg i Ca, może któryś z parametrów nie wygląda najlepiej, ale po koralach tego nie widać.

Jakieś pomysły ?

Pomysł (podstawowy) nr 1: zrób testy.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy najbliższej wizycie w sklepie zakupie Ca i Mg.

Robię regularnie co tydzień podmiany, wydaje mi się że i te parametry powinny być w normie.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ci nie powiem bo nie było nic o konkretnych wartościach. Była tylko wzmianka ze mogą byc wrażliwe na skoki zasolenia i tyle. Moze ktoś to potwierdzi bo to co gdzieś jest napisane nie zawsze sie pokrywa z rzeczywistością...


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę mieć bardzo małe skoki rzędu 0,002, a również mam podobną sytuację jak autor tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam automatycznej dolewki, ale uzupełniam wodę co najmniej 2x dziennie, jak było chłodniej i parowanie było mniejsze problem był ten sam choć wtedy skoki raczej duże nie były...


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem testy na Mg i Ca, wyniki jak poniżej.

Troszkę poleciało NO3 i PO4 bo przestałem latać wódeczke, podciągnę oba parametry w najbliższych dniach.

8384_8627.png

Jakieś sugestie co do Quadricolora ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Parametry mam wzorcowe i nie wiem co dalej. Czekam razem z tobą na rozwój tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze mogą byc wrażliwe na skoki zasolenia

Nie są wrażliwe na skoki zasolenia przynajmniej u mnie.Kto zapomniał o wodzie odparowało 10l na 80-90l wody , ja wróciłem i siup całość do poprzedniego poziomu ale to przechowalnia skały i ukwiała było.

To bardzo prosty zwierz bym powiedział że mniej wymagający niż większość lpsów, o wykończenie trzeba się postarać.

Po nieco zapuszczonym akwarium można zobaczyć że robi się wielki placek ze słabym wybarwieniem.

Testów nie robię ukwiała mam od około roku, niedawno się podzielił.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.