Skocz do zawartości
lech360

Moje małe gruzowisko - ReefMax Białystok

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wam też zjada litery w trakcie pisania postów lub wiadomości???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :)

Wysłane z mojego iPad AIR przez Tapatalk


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś u mnie w takim razie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie ukwiału quadricolor. Jak widać na zdjęciach jest koloru nijakiego, taki trochę brązowo fioletowy. Kupiłem jako zielony z pomarańczowymi końcówkami fluo. Trochę marnie wygląda, ale i tak lepiej niż jak go wsadziłem do akwarium. Czy nabierze koloru?

P.S. Chętnie przyjmę w darze jakieś szczepki, jeśli koś ma nadmiar :)

post-23723-0-69595300-1405682185_thumb.jpg

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne Cyjano...

Nie za szybko na takie urozmaicone życie?Ukwiał,SpS,Lps ,Miękas,Gorgonia...Ryby?A akwarium miesiąc....

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 1,5 miesiąca, wszystko żyje i pływa od jakiś trzech tygodni, są jakieś glony fioletowe nitkowate, ale to nie cyjano, nie wiem co tam widzisz. Testy w normie.

Zapytałem o ukwiał, ale jak na każdym forum widzę, że i tu najwięcej mądrych, ale nie w temacie.

Bez urazy, ale drażnią mnie takie wypowiedzi.

Dla ciekawskich- część zasiedliła moje akwarium wcześniej niejako z przymusu, gdyż pochodziła z likwidowanego zbiornika reszta wpadła zaraz potem, bo nie było już moim zdaniem na co czekać. Zwierzęta jak widać żyją i mają się dobrze, samiczka błazenków zaraz po wpuszczeniu do akwarium przeszła ospę, po szybkiej kuracji wróciła do zdrowia.

Co do filtracji to mam w koszykach wkład filtrujący sachema Matrix wspomagany biokulami, które były w oryginale Reefmaxa + Purigen + Phosguard + MatrixCarbon również Sachema. Odpieniacz orygnalny, bo uważam, że daje radę. Grzałka również z zestawu. Z ostatniej komory wywaliłem jedynie fizelinę, są same pałki i jest w miarę ok.

Co tydzień dodaję bakterie MicrobeLift 7ml, według zaleceń producenta. Od niedawna dodaję Stront, Iodide i Liquid Calcium od Kenta.

Tak na marginesie coś jeszcze warto dodawać?

post-23723-0-38542500-1405693640_thumb.jpg

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm i po co się wypowiadać w takich tematach jak zaraz cię zjadą...

Rozumiem że nie potrafisz rozróżnić cyjano bo jesteś nowy w temacie...

To co napisałeś odnośnie testów że są w normie może i są ok,ale jakie parametry wodą są u ciebie i czy są w normie to już nie napisałeś...

Co do Ukwiału,nie wiem co ci napisać odnośnie jego wyglądu bo nie wiem jakie masz parametry wody,a jak wszyscy wiemy ukwiały nie lubią świerzych zbiorników i zmian parametrów wody,które ponoć u ciebie są w normie...

Masz wkładów tyle na raz włożonych do panelu co ja miałem przez dwa lata,lejesz płyny chodź nie wiesz czy wogóle dobrze robisz...chciał byś lać jeszcze coś ale nie wiesz już nawet co...Gdybym ci powiedział że ja leje witamine "C"i mleko to też zaczniesz?Chodź nawet niewiesz po co je leje...

Hmmm dziwne podejście...Pytałeś o ukwiał to ci napisałem że masz Cyjano to ci powinno dąć do myślenia dlaczego i skąd się wzięło...napewno nie z powodu odpiednich "w normie "parametrów...które nie pomogają w życiu ukwiałowi...

Pzdrawiam...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

A co mi tam, zaspokoję Twoją ciekawość:

temp. - 25,8 - 26,3

Ciężar (zasolenie) - 1,024

pH - 8,0

no3 - 0,25 może mniej

po4 - pomiędzy 0,00 - 0,03

kh - 7,4

Ponowię pytanie, czy ktoś miał taki przypadek, że zielony Quadricolor stracił kolor i go potem odzyskał?

Dodam jeszcze raz, że taki do mnie dotarł i wyglądał znacznie gorzej, teraz jakby odzyskuje siły, ale czy odzyska kolor, a może nastąpiła pomyłka i zamiast zielonego dostałem taki i taki ma właśnie być i nic mu nie jest.

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od oświetlenia,mój przy t5 jest żółty,przy ledach zielonkawy a przy aktynice całkiem zielony.Aktynike mam obecnie ściągnięta więc fotki nie strzele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

A co mi tam, zaspokoję Twoją ciekawość:

temp. - 25,8 - 26,3

Ciężar (zasolenie) - 1,024

pH - 8,0

no3 - 0,25 może mniej

po4 - pomiędzy 0,00 - 0,03

kh - 7,4Ponowię pytanie, czy ktoś miał taki przypadek, że zielony Quadricolor stracił kolor i go potem odzyskał?

Dodam jeszcze raz, że taki do mnie dotarł i wyglądał znacznie gorzej, teraz jakby odzyskuje siły, ale czy odzyska kolor, a może nastąpiła pomyłka i zamiast zielonego dostałem taki i taki ma właśnie być i nic mu nie jest.

.A czym mierzysz NO3,ze jestes w stanie oszacowac wartosc w ppm do 2 miejsc po przecinku ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, mały błąd. Wartość NO3 to oczywiście 0,2. Test Salifert.

W zależności od oświetlenia,mój przy t5 jest żółty,przy ledach zielonkawy a przy aktynice całkiem zielony.Aktynike mam obecnie ściągnięta więc fotki nie strzele

Dzięki, na takie odpowiedzi czekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże testy:

Woda bez podmianek od 3 tygodni.

Zasolenie - 1,024

Temp. - 25,5

Ph - 7,7 trochę za nisko

Kh - 7,7

PO4 - poniżej 0,3

NO3 - poniżej 0,5

i nowe których wcześniej nie robiłem, czyli magnez i wapń

CA - 420

Mg - 1380 trochę za wysoko

Wszystko w miarę ok jak wdać.

Chciałbym podnieść kh sodą, czy ktoś pomógł by mi obliczyć ile zrobić roztworu ( ile sody, ile wody) i w jakich ilościach podawać?

Rozumiem, że Ph też powinno się przy tym podnieść.

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to, ale dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponowię pytanie, czy ktoś miał taki przypadek, że zielony Quadricolor stracił kolor i go potem odzyskał?

jak kupilem swojego byl brazowy. Pozniej troche lepiej, pozniej gorzej. W miedzy czasie wpadl w pompe I takie tam. Po przeniesieniu do nowego baniaka blazenki przeszly do lps I ukwial prawie zszedl. Zrobil sie jak pileczka do golfa (maly I bialy). Przez 3 miesiace raz w tygodniu przy karmieniu korali dostawal to samo co one (plankton, ikre homara, jaja kraba etc)- tak po polipach, choc prawie ich nie bylo widac. Dzisiaj juz jest znowu wielkosci otwartej dloni I kolor ladny delikatny purpur z pomaranczowymi smoczkami I bardzo ladnym zielonym fluo na koncach. Nie wiem czy taki powninien byc, ale mi sie podoba, a ukwial wyglada na zadowolony.

Kolor w zaleznosci od polozenia, oswietlenia I pory dnia

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też od jakiegoś czasu dokarmiam z nadzieją, że to pomoże. Dzięki wielkie za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w ok. dwu miesięcznym akwarium biobali na grys koralowy zaowocowała niestety ponownym dojrzewaniem zbiornika. Co prawda liczyłem się z tym, ale miałem też cichą nadzieję, że będzie bezboleśnie jak przy starcie. Niestety :(

W tym momencie za filtrację robi skała w zbiorniku, jakieś 20g (dużo), 2 kg kruszonki korowej w 2 koszykach, opakowanie Seachem matrix 250 ml w górnym koszyku z gąbką i fizeliną na górze, oryginalny odpieniacz (pompka New Jet 1200 w drodze) oraz absorbery Seachem Purigen, Phosguard i Chemiclean włożone za odpieniaczem, żeby i on popracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie smiga siporax ( 1kg) w koszykach + fizelina i 10 kg skaly w baniaku - pompka new jeta 1200 w odpienku + wyciagniety na zewnatrze wezyk z regulacja zrobil ogromna roznice - polecam


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk na zewnątrz akwa przerobiłeś, czy na zewnątrz domu, mieszkania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwa ?


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nieźle. Dzięki za zainteresowanie.

Tak jak pisałem po wymianie wkładów w koszykach, niestety ponowne dojrzewanie. Trochę problemów z cyjano, ale już sobie poszło. Teraz za to sporo zielonych glonów, ale też jakby w odwrocie.

post-23723-0-99177100-1411956608_thumb.jpg

post-23723-0-80704400-1411956609_thumb.jpg

post-23723-0-49649700-1411956610_thumb.jpg

post-23723-0-19076500-1411956611_thumb.jpg

post-23723-0-85098200-1411956611_thumb.jpg

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł w nocy termostat w grzałce, temp. nad ranem skoczyła do 30 stopni. Na szczęście w porę zauważyłem i obeszło się bez strat.

Chyba trzeba zainwestować, poza nową grzałką w zewnętrzny termostat, tak dla bezpieczeństwa.

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich grzałek używacie w swoich reefmaxach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ehiem i jestem zadowolony ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.