Skocz do zawartości
MaciejK

Wymiana piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad wymianą piasku.

W tej chwili mam bardzo drobny piasek i podejrzewam że przez niego nie mam krystalicznej wody ponieważ ziarenka pływają w toni, a do tego babki trochę też kurzą.. Przymierzam się na wymianę piasku o większej granulacji.

Problem w tym czy to nie wpłynie negatywnie na akwarium. Piasek ma już 8 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszenie piasku oczywiście wpłynie na akwarium - jak byś tego nie zrobił musisz się liczyć ze sporym skokiem NO3 i PO4.

Ja miałem 45 kg piachu który odessałem w 4 ratach co tydzień i jeszcze trochę go zostało.

Syf i muł w piachy był niesamowity a korale chcąc nie chcąc poszły w brązy.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciejK dla piachu 8-cy to początek. Babka robi swoje ale jak piasek się "odpyli" wszystko będzie klarowne. Ja miałem podobny problem. To co mogę Tobie podpowiedzieć to cierpliwość, cierpliwość i cierpliwość, a później będziesz cieszył się bajecznie białym, drobnym piaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie może być winny piasek,możesz mieć za słabą lub źle ustawioną cyrkulację,może jakaś rybka miesza w piasku lub żyjątka drążą skałę.U mnie powodem pływających paprochów był prawdopodobnie balling,który zakupiłem już gotowy.Jaki to piasek masz ?

Jeśli jednak koniecznie chcesz go wymienić to odsysaj przy podmianach.Ja swój piasek co jakiś czas grabię od samego początku,raz jedną stronę raz drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić o grubszej granulacji i nic nie pyli wtedy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten piach

http://erybka.pl/product-pol-158-Natures-Ocean-Bio-Activ-Live-Natural-White-9-07kg-.html

No właśnie o te pylenie mi chodzi.

Babki mam od tygodnia (Valenciennea sexguttata) jakoś cudownej roboty nie robi, ale połowa dino zeszła.

Fakt marzeniem jest mieć klarowną wodę i śnieżno biały piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skarpetę na zrzut włóż i niech babka pracuje, miałem to samo ale się po jakiś 2 m-cach uspokoiło, piach przesianym, czyściutki. Tylko bieganie z tą skarpetą do płukania mnie wkurzało...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki tylko o granulacji 1 i nic nie pyli.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skarpetę na zrzut włóż i niech babka pracuje, miałem to samo ale się po jakiś 2 m-cach uspokoiło, piach przesianym, czyściutki. Tylko bieganie z tą skarpetą do płukania mnie wkurzało...

Nie mam sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.